Látvány, tartalom és életforma

Ajánljuk - 2009-01-07
Élénk, az ikonok világát idéző színeikkel mutatnak alkotójukra a Munkácsy-díjas Somogyi Győző festményei. Az életút és életforma ugyan nem feltétele a műtárgyak befogadó „működtetésének”, ám e képzőművész személyisége eredeti módon sokoldalú. Érdemes a képek szemléléséhez mellékelni, hogy a balatonfelvidéki Salföldön az egykori paraszti életet rekonstruálva él, gazdálkodik.

Házát, műtermét maga állította helyre a népi építészet értékeit megőrizve. Természetvédő, hagyományörző huszár. Hét évig pap volt, de közben fizikai munkát is végzett, 1968-ban egyháztörténetből doktorált.

 

Elsősorban művész, minden téma és érdeklődés ebbe foglaltatik. Minderről személyesen is megkérdezhetik őt az érdeklődők január 8-án a Debreceni Művelődési Központ Mű-Terem Galériájában. Az intézményben a művész munkáiból nyílik kiállítás 17 órakor, majd 18 órától művész-néző beszélgetés kezdődik.

 

 

 

A művész tájképeiből – melyek a Balatonfelvidéket, Salföldet és görögországi, osztrák utakat idéznek meg – családi portréiból és szentek arcképeiből kap ízelítőt a látogató. Képei különös  hatását részben azzal érte el az alkotó, hogy tojástemperával festett.

 

 

 

A kiállítás január 30-ig tekinthető meg, hétköznap 9-17 óra között, szombaton 9-től 13-ig. A művész salföldi életformájáról és a huszáréletről rövid filmeket vetítenek a tárlat idején betérő érdeklődő csoportoknak.