Megkezdődött az OTDK humán szekciója Debrecenben

Ajánljuk - 2013-04-03

- Tizenhat tudományterületi szekcióban 5800 tudósjelölt mutatkozik be a XXXI. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) keretében az országban; a háromnapos humántudományi szekció keretében, amely szerdán kezdődött meg a Debreceni Egyetemen (DE), 450 hallgató, köztük 80 határon túlról érkező magyar diák mutatja be pályázatát.

A tudományos diákköri konferencia nem verseny, hanem seregszemle, ahol az arra alkalmas hallgatók megmutatják, milyen munkára képesek a tudomány területén - hangsúlyozta Fábián István, a DE rektora szerdán, a humánszekció megnyitását megelőző sajtótájékoztatón.

    Weiszburg Tamás, az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) általános alelnöke szerint a hazai tudományos élet szereplőinek 90-95 százaléka a tudományos diákköri mozgalomban kezdte, amely több mint 60 éves múltra tekint vissza.

    Ez a legnagyobb egybefüggő tudományos rendezvény Magyarországon: az ország különböző felsőoktatási intézményeiben március 25. és április 26. között zajló szekciókban bemutatásra kerülő közel 5 ezer pályamunkát 13 ezer dolgozatból választották ki - tette hozzá a szakember.

    Pete László, az OTDK humán tudományi szekció ügyvezető elnöke elmondta: szekciójukban 518 dolgozatot neveztek 22 felsőoktatási - köztük 5 határontúli - intézményből. A DE bölcsészettudományi karáról az idei konferenciákra összesen 120 hallgató dolgozata jutott el, ebből 75 a humán szekcióban szerepel.

    A legtöbb dolgozat a történelemtudomány, a magyar nyelv és a magyar irodalom területéről érkezett - fűzte hozzá.

    A legkiválóbb diákok, valamint a legeredményesebb munkát végző témavezető tanárok ebben az évben is elnyerhetik az Országos Tudományos Diákköri Tanács Pro Scientia Aranyérmét, illetve Mestertanár Aranyérmét - hangzott el a tájékoztatón.