Sima ügy?

Fogyasztóvédelem - 2008-02-14

Elektromos férfiborotvák tesztje

Magyarországon minden tizedik férfi használ elektromos borotvát. Arra voltunk kíváncsiak, hogy akik a hab és víz nélküli használható „villanyborotvákra” esküsznek, miből választhatnak.

A 10 készülék széles, 11-től 82 ezer forintig terjedő árspektrumot valamint négy, a piacot majdnem teljesen lefedő gyártót – Braun, Panasonic, Philips, Remington – képvisel. A szakértők mindkét iskola – a rezgő- illetve körkéses –, borotváit górcső alá vették.

 

A végminősítések nem mutattak akkora szórást, mint az árak, ráadásul, bár a legdrágábbak szerepeltek a legjobban, nem a legolcsóbbak kullognak a sor végén. Az olcsóság az elektromos borotvák esetében is relatív, hiszen a készülékek ápolása, karbantartása járulékos – és folyamatos – költséggel jár.

 

56 ember borotválkozott minden készülékkel kétszer, 6 tesztalany borotvált háromnapos borostát. A borotválkozás hatékonyságát az arcon, a felsőajaknál, az állon és a nyakon vizsgálták. Majd a bőrkímélés hatékonyságának tesztelése következett, a bőr tapintásának, az esetleges kipirosodás, sérülés vizsgálatával, illetve a tesztalanyok kikérdezésével. Tapasztalt ember értékelte a kézreállóságot, illetve a működtetést: a ki- és bekapcsolást, a vágófejek cseréjét, a tartozékok (töltő, szakállvágó) működését. Azt is nézték, hogy egy feltöltéssel hány, borotválkozás végezhető el.

 

Kiváló minősítést a legdrágább készülék, a Braun 9595 Pulsonic kapott, nem érdemtelenül, ugyanis egyedüliként vágott rendkívüli alapossággal normál és erős borostát.