Együttműködési megállapodást köt a debreceni és a szöuli gyülekezet

Fontos - 2012-04-27

Együttműködési megállapodást köt vasárnap a Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség és a szöuli Myungsung Presbiteriánus Gyülekezet. A presbiteri gyűlésen a gyülekezet vezetői, Bölcskei Gusztáv püspök, Vad Zsigmond esperes és Kim Sam Whan lelkipásztor írja alá az egyezményt - közölte a Tiszántúli Református Egyházkerület pénteken az MTI-vel.

Az együttműködési megállapodás alapja az a 2006-ban aláírt testvérkapcsolati egyezmény, amelyet a Magyarországi Református Egyház és a Koreai Presbiteriánus Egyház kötött. A hat évvel ezelőtti megállapodás célja az volt, hogy a dél-koreai és a magyarországi reformátusok között gyülekezeti és egyházmegyei szinten jöjjenek létre kapcsolatok.

    A Tiszántúli Református Egyházkerület közleménye úgy fogalmaz: a mostani megállapodás alapján a két gyülekezet támogatja egymást a missziói tevékenységben és a szeretetszolgálati munkában, valamint segítik a gyülekezeti tagokat abban, hogy "egymás keresztyén örökségét, kulturális hátterét és gyülekezeti életét megismerjék és megértsék".

    Utaltak arra, hogy az 1980-ban 22 taggal alapított Koreai Presbiteriánus Egyház Myungsung gyülekezete jelenleg több mint százezer tagot számlál. Mint írták, Koreában általában nem egyes emberek csatlakoznak a gyülekezethez, hanem családok.

    Beszámoltak arról, hogy a vasárnapi istentiszteleteken Szöulban a háromezer embert befogadó legnagyobb templomba a hívek nem férnek be, ezért a környék kisebb templomaiban televízión keresztül követik az igehirdetést.

    Koreában amerikai misszionáriusok terjesztették el a kereszténységet a XIX. század végén. A szétszakított ország déli részén a relatív többség nem tartozik egyik felekezethez sem, míg a vallásosak körében az őshonos buddhizmus lassan kisebbségbe szorul. Dél-Korea ötvenmilliós lakosságának mintegy 25-30 százaléka keresztény, jelentős részük a kálvini tanításokat követi, azaz református.