Elfogtak egy lengyel férfit Miskolcon, akit több országban is kerestek a hatóságok; Európa egyik legkeresettebb, veszélyes bűnözőjét szexuális erőszak, illetve vagyon elleni bűncselekmények miatt körözték - közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) szerdán a police.hu oldalon.
A közlemény szerint a KR NNI-hez több külföldi társszervtől, az Európai Célkörözési Egységek Hálózatán keresztül augusztus 1-jén érkezett jelzés egy többszörösen keresett szökevény kézre kerítése érdekében.
A 49 éves férfi ellen két elfogatóparancsot is kiadtak: a lengyel férfit a szlovén rendőrség szexuális erőszak miatt kereste, míg a lengyel hatóságok azért körözték, mert vagyon elleni bűncselekmények miatt három év szabadságvesztésre ítélték, de nem vonult be a börtönbe, megszökött.
A bűnöző a német és az osztrák hatóságok előtt sem volt ismeretlen - jegyezték meg.
- Magyarországra szökhetett.
A magyar nyomozók kiderítették, hogy a férfi Miskolcon rejtőzködhet, s végül augusztus 4-én a belvárosban el is fogták. A szlovén hatóságoknak történő átadásáról a későbbiekben döntenek - áll a közleményben.