Az új évadban is folytatódnak a Debreceni Egyetem zeneművészeti karának koncertsorozatai

Közérdekű - 2025-09-15

Az új évadban is folytatódnak a Debreceni Egyetem (DE) zeneművészeti karának koncertsorozatai: a Konzervatóriumi estéken, az Universitas-Debrecen és a Steinway hangversenysorozatban, valamint a Hang-Játék-Zene élménykoncerteken több mint húsz klasszikus zenei programmal várja a kar és A Jövő Művészetéért Alapítvány a látogatókat.

A programokat beharangozó hétfői debreceni sajtótájékoztatón Lakatos Péter, a zeneművészeti kar dékánja azt mondta, fontos számukra, hogy a leendő zenetanárok és előadóművészek már hallgatóként is bemutatkozási, fellépési lehetőséghez jussanak. A koncerteken együtt zenélnek a tanárok és a hallgatók, de számos kiváló művészt is meghívnak ezekre az alkalmakra - fűzte hozzá, megjegyezve, hogy a minősági zenélés az elmúlt évtizedekben az állandóságot is jelentette egy olyan világban, ahol semmi sen állandó.

Váradi Judit egyetemi tanár, a koncertek művészeti vezetője is a minőségre törekvést emelte ki, megemlítve, hogy volt olyan koncertjük, amelyet a debreceni bemutatkozás után a Carnegie Hallban is előadtak.

Felidézte, hogy az Universitas koncerteket 33 éve rendezik meg, ez alatt az idő alatt több mint kétszáz fellépésük volt zenészeiknek.

A Konzervatóriumi esték keretében az elmúlt 25 évben 178 koncertet tartottak, amelyeken 228 szólista és 92 együttes is bemutatkozott. A Hang-Játék-Zene élménykoncerteken pedig négyszáz alkalommal több mint százezer gyerek vett részt - hangsúlyozta Váradi Judit.

Az idei koncertsorozat szeptember 20-án a kar tanárainak hangversenyével kezdődik. Az őszi hangversenyek között szerepel még a Szigeti Quartet és Fejérvári Zoltán fellépése, Nicolas Arsenijevic szaxofonos koncertje, Bodor János hegedűművész estje, Francesca Provvisionato ének- és Boda Balázs zongoraművész hangversenye, valamint Magyar Valentin, Kaneko Miyuji és Demény Balázs zongoraestje - mondta el Váradi Judit.