Az Őszi Országos Kirakodó Vásár miatt, 2010. október 8-án 17:30-tól 2010. október 10-én üzemzárásig a 14-es, 34-es, 34A, 35-ös, 35A, 35Y-os, 351-es, 36-os és a 36A jelzésű autóbuszok terelőútvonalon közlekednek.
14-es jelzésű autóbusz
Vezér utca irányába
Az Egyetem térig az eredeti útvonalon, majd a Dóczy József utca - Kartács utca - Doberdó utca - Vezér utca terelőútvonalon közlekedik.
Nagyállomás irányába
A Vezér utca - Doberdó utca - Kartács utca - Dóczy József utca - Egyetem tér - Egyetem sugárút terelőútvonalon, majd tovább az eredeti útvonalon közlekedik.
2010. október 8-án az eredeti útvonalon utoljára a Nagyállomástól 16:45-kor, a Vezér utcától 17:15-kor induló járat közlekedik végig.
34-es, 34A, 35-ös, 35A, 35Y-os, 351-es, 36-os és a 36A jelzésű autóbuszok
Debrecen-Józsa irányába
A Tűzoltóság megállóhelyig eredeti útvonalon, majd a Füredi út - Nádor utca - Thomas Mann utca - Mikszáth Kálmán utca - Békessy Béla utca - Kartács utca - Doberdó utca - Böszörményi út terelőútvonalon közlekednek. Az Árpád Vezér Általános Iskola elnevezésű megállóhelytől az útvonal változatlan.
A Nagyállomás/Segner tér irányába
A Branyiszkó utca megállóhelyig az eredeti útvonalon, majd Doberdó utca - Kartács utca - Békessy Béla utca - Mikszáth Kálmán utca - Thomas Mann utca - Nádor utca - Füredi út - Böszörményi út terelőútvonalon közlekednek. A Füredi út elnevezésű megállóhelytől az útvonal változatlan.
A járatok a Doberdó utca elnevezésű megállóhelyen is megállnak.
2010. október 8-án az eredeti útvonalon utoljára az alábbi járatok közlekednek végig:
A Nagyállomástól 16:50-kor induló 34-es, a 17:10-kor induló 35Y-os és a 17:00-kor induló 36-os.
Debrecen-Józsáról a 17:00-kor induló 34A-s, a 16:52-kor induló 351-es és a 17:10-kor induló 36A-s.
Az autóbuszok a terelőúton található valamennyi megállóhelyen megállnak