Közös doktori iskolát hozott létre öt európai egyetem

Külföld - 2010-03-02

Felavatták Firenzében, az Olasz Humán Tudományok Intézetében (Istituto Italiano di Scienze Umane, (SUM)) a Humán és Szociális Tudományok Európai Doktori Iskoláját (European Doctoral Program for the Human and Social Sciences). Az új nemzetközi intézmény a budapesti Közép-Európai Egyetem (CEU), a párizsi L′école des Hautes Études en Sciences Sociales (EHESS), a párizsi L′Ecole Pratique des Hautes Etudes (EPHE), és a berlini Humboldt Universität és a SUM együttműködésével jött létre.

A doktori iskola célja, hogy olyan európai kutatói doktori képzést nyújtson, melyet a partner egyetemek országaiban egyöntetűen elismernek - tájékoztatta a CEU az Edupresst.

 

A hallgatók hároméves képzésben vesznek részt, az előadások, szemináriumok és vizsgák pedig a doktori képzésben részt vevő egyetemeken zajlanak le rotációs rendszerben.

Liviu Matei, a CEU vezérigazgatója, a hivatalos megnyitón tartott beszédében hangsúlyozta az együttműködés fontosságát és részletezte a program különlegességét, amely mind a diákok, mind a professzorok számára kiváló teret biztosít a különböző kutatási módszerek kipróbálására, valamint kompetenciáik és tudásuk integrálására. "Egy olyan projektet indítunk útjára, amely pár évvel ezelőtt még megvalósíthatatlannak tűnt" - mondta.

"Ez a program a részt vevő egyetemek közös munkájából született. Olyan innovatív formulával jött létre, amelynek célja a társadalomtudományokban végzett tudományos kutatásokhoz szükséges támogatások megnyerése" - mondta Jacques Revel, a párizsi L’école des Hautes Études en Sciences Sociales (EHESS) professzora, aki a napokban „Európa és a modernitás feltalálása” (Europe and the Invention of Modernity) címmel meghirdetett első doktori képzés koordinátora.

(www.edupress.hu)