Bajnokok Ligája - Drámai csatában jutott döntőbe a Bayern München

Olvastuk - 2012-04-26

A Bayern München lesz a Chelsea ellenfele a labdarúgó Bajnokok Ligája fináléjában: a német együttes az elődöntő szerdai visszavágóján, 2-1-es végeredményt követően büntetőkkel búcsúztatta a Real Madridot.

A döntőt május 19-én éppen a Bayern otthonában, a müncheni Allianz Arénában rendezik.

BL, elődöntő, visszavágó:

Real Madrid (spanyol)-Bayern München (német) 2-1 (2-1, 2-1, 2-1) - 11-esekkel: 1-3

-----------------------------------------------------------

Santiago Bernabeu Stadion, 80 ezer néző, v.: Kassai Viktor

Továbbjutott: a Bayern München 3-3-as összesítéssel, 11-esekkel.

gólszerzők: Ronaldo (6., 14., az elsőt 11-esből), illetve Robben (27., 11-esből)

sárga lap: Pepe (27.), Arbeola (59.), Granero (115.), illetve Alaba (6.), Robben (90.), Luiz Gustavo (102.), Badstuber (104.)

Real Madrid:

------------

Iker Casillas - Alvaro Arbeloa, Sergio Ramos, Pepe, Marcelo - Xabi Alonso, Sami Khedira - Angel Di María (Kaká, 75.), Mesut Özil (Esteban Granero, 111.), Cristiano Ronaldo - Karim Benzema (Gonzalo Higuaín, 105.)

Bayern München:

---------------

Manuel Neuer - Philipp Lahm, Jerome Boateng, Holger Badstuber, David Alaba - Bastian Schweinsteiger, Luiz Gustavo - Arjen Robben, Toni Kroos, Franck Ribéry (Thomas Müller, 95.) - Mario Gomez

Fantasztikus első félidőt produkáltak a csapatok: Kassai Viktor már a 6. percben büntetőt ítélt a hazaiaknak, ugyanis Di María kapáslövését kézzel blokkolta Alaba. A 11-est Ronaldo higgadtan értékesítette. Ezt követően a Bayern az ex-realos Robben révén egy elképesztően nagy helyzetet puskázott el, a túl oldalon azonban Ronaldo nem követte el ezt a hibát, így kétgólosra növelte a hazaiak előnyét. A müncheniek nem adták fel, újabb lehetőségeket dolgoztak ki, és Robben büntetőjével - amelyet a Gomez elleni lökést követően fújt be Kassai - szépítettek.

A második játékrész korántsem hozott ennyi izgalmat, a Bayern fölényben futballozott, míg a Real inkább a kontrákra rendezkedett be. A legnagyobb helyzetet Gomez hagyta ki, de újabb gól nem született, így jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban már mindkét csapaton látszott a fáradtság, de a küzdelem így is hatalmas volt, gól azonban nem esett.

A büntetőpárbaj első párjában Alaba magabiztos volt, Ronaldo lövését azonban hárította Neuer. A folytatásban Gomez higgadtan gurított a jobb sarokba, Kaká lövésénél Neuer azonban ismét védett. A harmadik párban müncheni részről Kroos hibázott, madridiról Xabi Alonso viszont nem. Ezt követően a Bayern részéről Lahm is gyenge megoldást választott, de Sergio Ramos fölé bombázott. Következett Schweinsteiger, aki magabiztosan lőtt a kapu jobb oldalába, ezzel továbbjutott a Bayern München.