GDP: A repülőrajt éve helyett 0,3 százalékkal nőtt 2025-ben a magyar gazdaság

Pro... - 2026-01-30

Épphogy nulla fölötti GDP-növekedés jött össze 2025-ben a KSH friss adatai szerint, 2022 óta nem volt képes érdemi növekedést elérni a gazdaság. Az év utolsó három hónapja is elmaradt a várakozásoktól.

Szabad szemmel szinte láthatatlan növekedést tudott csak bemutatni a magyar gazdaság 2025-ben. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) most tette közzé az első becslését a tavalyi GDP-adatról, e szerint 0,4, naptárhatással kiigazítva 0,3 százalékkal növekedett a gazdaságunk 2024-hez képest.

Negyedéves bontásban így nézett ki az év:

  • január–márciusban 0,3 százalékkal volt kisebb a GDP, mint 2024 azonos időszakában,
  • április–júniusban 0,3 százalékkal már nagyobb volt,
  • július–szeptemberben 0,7 százalékos lett a növekedés,
  • október–decemberben pedig a most kiadott első becslés nyers adata szerint 0,7, szezonális hatásokkal kiigazítva 0,5.

Az év utolsó három hónapjában a július–szeptemberihez képest 0,2 százalékkal nőtt a GDP – tette hozzá a KSH. Ami azt is jelenti, hogy hiába mondta azt Orbán Viktor, hogy a repülőrajt nem maradt el, csak fél évvel későbbre csúszott, a második félév sem lett túl sikeres, az előzetes szakértői előrejelzések közül a pesszimistábbak váltak valóra akkor is, ha azt nézzük, hogy mi történt az utolsó három hónapban.

Forrás:hvg.hu