2007. szeptember
1-14. Cserép Gabriella akvarell kiállítása
Helyszín: DEOEC II. kollégium Mini Galéria (Nagyerdei krt. 98., Tel.: 52/411-600/55496)
2-ig Moziünnep
Helyszín: Apolló mozi (Miklós u. 1., Tel.: 52/417-847)
Immár negyedik alkalommal rendezik meg a Moziünnepet az Apolló moziban, amely idén a Cannes-i Filmfesztivál 60. születésnapjára emlékezik.
2-ig A VII. Ötvöszománc szimpózium kiállítása
Helyszín: Déri Múzeum Kupola Terem (Déri tér 1., Tel.: 52/417-560)
2-ig Ilkka Keskinnen finn fotóművész kiállítása
Helyszín: Élettudományi Galéria (Egyetem tér 1., Tel.: 52/411-600/55496)
2. 18.00 Zenés áhitat
Közreműködik: Gárdonyi Dániel (Würzburg)
Helyszín: Református Nagytemplom (Kossuth tér)
2-14. Ritók Lajos grafikusművész kiállítása
Helyszín: DEOEC Elméleti Galéria (Nagyerdei krt. 98., Tel.: 52/411-600/55496)
6-9. Debreceni Jazznapok
Vendég: Lengyelország
Helyszín: Baltazár Dezső tér, Kossuth tér, Unplugged Jazz Klub, Orange Jazz Klub, Kölcsey Központ (Hunyadi u. 1-3., Tel.: 52/518-400)
6-28. Kapcsa János festőművész kiállítása
Megnyitó: 6-án 17 órakor
A kiállítást megnyitja: Székelyhidi Ágoston író, művészettörténész
Közreműködik: Barra Ákos (hegedű)
Helyszín: Debreceni Mű-Terem Galéria (Batthyány u. 24., Tel.: 52/532-836)
7. 18.00 DKSE-Hort férfi NB I. kézilabda mérkőzés
Helyszín: Hódos Imre Rendezvénycsarnok (Kassai út 32-34., Tel.: 52/412-433)
7. 19.00 No Thanx koncert
Helyszín: Lovarda (Kassai út 26., Tel.: 52/420-492)
7.-október 6. Mezey István (Kazincbarcika) festő- és grafikusművész kiállítása
Helyszín: Misztika Galéria (Bethlen u. 6-8., Tel.: 52/320-747)
7.-október 9. (M)érték – Világhírű magyar fotográfusok kiállítása
Helyszín: Kölcsey Központ (Hunyadi u. 1-3., Tel.: 52/518-400)
BRASSAI, Robert CAPA, André KERTÉSZ, MOHOLY-Nagy László, MUNKÁCSI Márton fotói a Magyar Fotográfiai Múzeumból.
8. 16.00 Nagyerdei Parkátadó Mulatság
Program: slambucfőzés, petanque, csocsóbajnokság, tombolasorsolás, sakkbajnokság
Sztárvendég: Back II Black
Helyszín: Nagyerdei Park
9-ig „Távoli fények, közelítő színek” – A régi japán művészet és a modern látásmód
Helyszín: Déri Múzeum Zoltai Lajos terem (Déri tér 1., Tel.: 52/417-560)
9. 18.00 DVSC-Vác női NB I. kézilabda mérkőzés
Helyszín: Hódos Imre Rendezvénycsarnok (Kassai út 32-34., Tel.: 52/412-433)
10. 14.00 Őszi vegyes – a Debreceni Nyugdíjas Egyesület KI - MIT - TUD? Vetélkedője
Helyszín: Belvárosi Közösségi Ház Pódium terem (Kossuth u. 1., Tel.: 52/413-939)
10. 18.00 Guessous Majda Mária dal- és táncestje
Közreműködik: Pazár István
Helyszín: DEOEC II. kollégium Barna terem (Nagyerdei krt. 98., Tel.: 52/411-600/55496)
10. 21.00 Hello University! Party
Helyszín: Lovarda (Kassai út 26., Tel.: 52/420-492)
11. 10.00 „Hagyományok forgatagában” – kézműves játszóház
Helyszín: Belvárosi Közösségi Ház előtér (Kossuth u. 1., Tel.: 52/413-939)
12. 19.30 Varnus Xaver orgonakoncertje
Helyszín: Református Nagytemplom
12. 21.00 Campus Party
Helyszín: Lovarda (Kassai út 26., Tel.: 52/420-492)
12.-október 5. Cseppentő Éva festőművész kiállítása
Megnyitó: 12-én 15.30-kor
Helyszín: DMJV Fogyatékosokat Ellátó Intézménye „Fény Galéria” (Böszörményi út 148., Tel.: 52/412-033)
12.-október 6. „Falusi életképek” című kiállítás
Megnyitó: 12-én 18 órakor
Megnyitja: Erdei Sándor újságíró
Közreműködik: Musica Sacra Kamarakórus
Helyszín: Híd Kulturális Központ (Miklós u. 18., Tel.: 52/534-381)
13. 19.00 Stand Up Dumaszínház
Helyszín: Lovarda (Kassai út 26., Tel.: 52/420-492)
14-ig Kiss Karola festőművész kiállítása
Helyszín: Élettudományi Galéria (Egyetem tér 1., Tel.: 52/411-600/55496)
14-16. DEKE férfi kosárlabda torna
Helyszín: Oláh Gábor utcai Sportcsarnok (Oláh G. u. 5., Tel.: 52/514-400)
14-16. Cívis Rádióamatőr találkozó
Helyszín: Dorcas kemping (Debrecen-Erdőspuszták, Tel.: 52/511-400)
14.-november 17. Debreceni fazekasok – a Debreceni Kézművesek című kiadványban szereplő fazekasok - Bagossy Sándor, a Népművészet Mestere, Gál Tamás népi iparművész, Lévai Gábor fazekas, Lugossy György fazekasmester, Sándor Katalin népi iparművész - mutatkoznak be debreceni kerámiáikkal
Megnyitó: 14-én 15 órakor
Helyszín: Tímárház (Nagy Gál István u. 6., Tel.: 52/321-260)
15. Az „Egy város bűvöletében” című felső tagozatosoknak hirdetett városismereti vetélkedő első fordulója
Helyszín: Debreceni Városi Könyvtár (Piac u. 68., Tel.: 52/502-433)
15. 9.00 Kulturális Örökség Napja
Program:
- „Élet egy klasszicista lakóházban – klasszicista épületek Debrecenben”- épületlátogatás Vitányi Zsolt, a Nemzeti Kulturális Örökség Hivatalának debreceni munkatársa vezetésével
- Válogatás a 19-20. századi egyetemes és magyar remekművekből – Lukácsné Bíró Eszter prezentációja
- Kapcsa János festőművész kiállításának megtekintése Székelyhidi Ágoston író, művészettörténész vezetésével
Helyszín: Debreceni Mű-Terem Galéria (Batthyány u. 24., Tel.: 52/532-836)
15. 9.00 Kulturális Örökség Napja
Program:
- Bagossy Sándor, a Népművészet Mestere, Gál Tamás népi iparművész, Lévai Gábor fazekas, Lugossy György fazekasmester, Sándor Katalin népi iparművész fazekas munkáiból készült kiállítás megtekintése
- Szervezett csoportok számára élő fazekas bemutatóval egybekötött csoportlátogatások, játszóházi foglalkozások
Helyszín: Tímárház (Nagy Gál István u. 6., Tel: 52/321-260)
15. 15.00. „Homokkerti vigasságok” – családi délután
Program: Kézműves foglalkozások a Motolla Egyesület kézműveseivel, debreceni felnőtt néptánc együttesek vezetőinek szakmai fóruma, a Debreceni Népi Együttes ifjúsági csoportjainak bemutatója, népzenei koncert Kulcsár Annamária és a Bürkös Zenekar közreműködésével, táncház a Debreceni Népi Együttes táncosaival
Helyszín: Homokkerti Közösségi Ház (Szabó Kálmán u. 68., Tel.: 52/535-166)
15. 19.00 A Bergamói Donizetti Szimfonikusok hangversenye
Helyszín: Debreceni Egyetem központi épület aula (Egyetem tér 1., Tel.: 52/518-476)
15-16. A Kulturális Örökség Napja
Program:
15. 9.00
Csiribiri családi délelőtt – kalandozás a mesék birodalmában
Játszóház - rongy és csuhébabák készítése
Az épület bemutatása, beszélgetés múltjáról, történetéről, jelenéről
16. 9.00
Interaktív játszóház és bábkészítés
Lázár Ervin: Macskavati meséi és Tarcsai Szabó Tibor: Ki a legügyesebb című darabja az Alföld Gyermekszínpad előadásában
Az épület bemutatása, beszélgetés múltjáról, történetéről, jelenéről
Helyszín: Belvárosi Közösségi Ház (Kossuth u. 1., Tel.: 52/413-939)
15-16. III. Debreceni Motorkiállítás
Helyszín: Kölcsey Központ Nagyterem (Hunyadi u. 1-3.)
15-28. Ritók Lajos grafikusművész kiállítása
Helyszín: Élettudományi Galéria (Egyetem tér 1., Tel.: 52/411-600/55496)
15-28. Borsodi Zsuzsa kerámia kiállítása
Helyszín: DEOEC II. kollégium Mini Galéria (Nagyerdei krt. 98., Tel.: 52/411-600/55496)
15.-október 15. Clodoveo Masciarelli: Harmónia és áttetszőség – kiállítás
Helyszín: Hotel Lycium és Kölcsey Központ (Hunyadi u. 1-3., Tel.: 52/518-476)
16. Régiségvásár
Helyszín: Tesco parkoló (Kishegyesi út)
16-28. Ludvig Dániel festőművész kiállítása
Helyszín: DEOEC Elméleti Galéria (Nagyerdei krt. 98., Tel.: 52/411-600/55496)
17. 14.00 Emlékezés Kossuth Lajos születésének 205. évfordulójára
Előadó: Szemán István
Közreműködik: Debreceni Nyugdíjas Kórus és versmondók
Helyszín: Belvárosi Közösségi Ház Pódium terem (Kossuth u. 1., Tel.: 52/413-939)
18. 18.00 „Mindenkinek jár az unalom” – a Pantha Rei Színjátszókör humorestje
Közreműködik: Bihari Gellért, Gali Viktor, Orosz András, Orosz György, Szilágyi László, Váradi János
Helyszín: Belvárosi Közösségi Ház Pódium terem (Kossuth u. 1., Tel.: 52/413-939)
18. Leonardo és kora – konferencia
Helyszín: MTA-DAB székház (Thomas Mann u. 49., Tel.: 52/518-476)
19. 13.00 „Ősszel érik babám…” – táncos nótadélután a Macsi Nyugdíjas Klub tagjainak részvételével
Közreműködik: Keveházi Tamás
Helyszín: Kismacsi Közösségi Ház (Debrecen-Kismacs, Napraforgó u. 1-3., Tel: 52/716-698)
19. 19.00 „Központban a zongora” hangversenysorozat – Vásáry Tamás koncertje
Helyszín: Kölcsey Központ Nagyterem (Hunyadi u. 1-3., Tel.: 52/518-400)
19. 21.00 Campus Party
Helyszín: Lovarda (Kassai út 26., Tel.: 52/420-492)
20. 18.00 Őszi csillagászati bemutató
Helyszín: az Újkerti Közösségi Ház termei és az újkerti szánkódomb (Jerikó u. 17-19., Tel.: 52/439-866)
20. Kuckó szülinap
Helyszín: Amerikai Kuckó (Piac u. 77., Tel.: 52/531-982)
20. 18.00 DVSC-Vasas női NB I. kézilabda mérkőzés
Helyszín: Hódos Imre Rendezvénycsarnok (Kassai út 32-34., Tel.: 52/412-433)
21. 10.00 „Hagyományok forgatagában” – kézműves játszóház
Helyszín: Belvárosi Közösségi Ház előtér (Kossuth u. 1., Tel.: 52/413-939)
21. 18.00 DKSE-Szeged férfi NB I. kézilabda mérkőzés
Helyszín: Hódos Imre Rendezvénycsarnok (Kassai út 32-34., Tel.: 52/412-433)
21. 21.00 Skafanderz, Irie Maffia, Bugz Bunny koncert
Helyszín: Lovarda (Kassai út 26., Tel.: 52/420-492)
22-23. Debrecen Város Nagydíja Tollaslabda verseny
Helyszín: Oláh Gábor utcai Sportcsarnok (Oláh G. u. 5., Tel.: 52/514-400)
22.-október 9. 60 éves a Medgyessy Ferenc Képzőművészeti Kör és Szabadiskola - Jubileumi kiállítás a Kör korábbi és jelenlegi tagjai, tanárai alkotásaiból
Megnyitó: 22-én 11 órakor
Helyszín: Belvárosi Galéria (Kossuth u. 1., Tel.: 52/413-939)
24. 14.00 18 éves a Debreceni Nyugdíjas Egyesület
Előadó: Matkó József elnök
Helyszín: Belvárosi Közösségi Ház Pódium terem (Kossuth u. 1., Tel.: 52/413-939)
24.-október 4. Nagyerdei Ősz Művészeti Napok
Program:
szeptember 24. 19.00 Tokos Zoltán gitárművész hangversenye in memoriam Andres Segovia - a Mester halálának 20. évfordulóján
szeptember 26. 10.00 és 13.30 Az angyalbárányok – Écsi Gyöngyi népi mesemondó műsora
szeptember 26. 19.00 Marczi Mariann zongora estje
szeptember 29. 19.00 A DE Zeneművészeti Kar Rézfúvós Együttesének 20 éves jubileumi hangversenye
október 3. 19.00 Ütős est - a SONUS ütőhangszeres együttes és vendégeinek hangversenye
Helyszín: Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar Liszt terem (Egyetem tér 2., Tel.: 30/352 75 01)
25. 18.30 Élhető élet előadássorozat: Öregapám hagyatéka. Kárpáthazai jóslatok a „nagyidő” hozta változásról.
Előadó: Molnár V. József magyarságkutató
Helyszín: Debreceni Egyetem központi épület auditórium maximum (Egyetem tér 1., Tel.: 52/512-917)
25-27. IV. ENERGOEXPO Nemzetközi Energetikai Szakkiállítás és Konferencia
Helyszín: Főnix Csarnok (Kassai út 28., Tel.: 52/436-011, www.energoexpo.hu)
26. 18.00 „Otthonom, Afrika” – Láng Emese úti beszámolója egy népről, egy üzenetről, és egy rendkívüli küldetésről
Helyszín: Híd Kulturális Központ (Miklós u. 18., Tel.: 52/534-381)
26. 18.00 DKSE-Nyíregyháza férfi NB I. kézilabda mérkőzés
Helyszín: Hódos Imre Rendezvénycsarnok (Kassai út 32-34., Tel.: 52/412-433)
26. 21.00 Campus Party
Helyszín: Lovarda (Kassai út 26., Tel.: 52/420-492)
27. 14.00 Suli színház – Schwajda György: Nincs többé iskola! – mesejáték 2 részben
Bemutatja: DMK Alföld Gyermekszínpada és Főnix Diákszínpada
Helyszín: Belvárosi Közösségi Ház Pódium terem (Kossuth u. 1., Tel.: 52/413-939)
27. 15.00 Kézműves játszóház - „Ábránd és valóság…”
Programok: mesehősök könyvborítón és könyvjelzőn, papír és fonaltechnikák
Helyszín: Kismacsi Közösségi Ház (Debrecen-Kismacs, Napraforgó u. 1-3., Tel: 52/716-698)
28. 18.00 Bolgár zenés irodalmi est – kortárs irodalom zenével
Helyszín: Belvárosi Közösségi Ház Pódium terem (Kossuth u. 1., Tel.: 52/413-939)
28-29. „Spa & Wellness 2007 – Debrecen” Nemzetközi Egészségturisztikai Kiállítás és Konferencia
Helyszín: Kölcsey Központ (Hunyadi u. 1-3., Tel.: 52/518-400)
29. 15.00 Motolla családi délután Gyimesből érkezett vendégek közreműködésével
Helyszín: Homokkerti Közösségi Ház (Szabó Kálmán u. 68., Tel.: 52/535-166)
29. vagy 30. DKSE EHF Kupa kézilabda mérkőzés
Helyszín: Hódos Imre Rendezvénycsarnok (Kassai út 32-34., Tel.: 52/412-433)
29.-október 12. Sulyák Imre festőművész kiállítása
Helyszín: DEOEC II. kollégium Mini Galéria (Nagyerdei krt. 98., Tel.: 52/411-600/55496)
30.-október 12. vészabónoémi festőművész és Vadász György Kossuth-díjas építész kiállítása
Helyszín: DEOEC Elméleti Galéria (Nagyerdei krt. 98., Tel.: 52/411-600/55496)
október 1. 19.30 Ünnepi hangverseny Kodály Zoltán születésének 125. és halálának 40. évfordulója tiszteletére
Műsor: Kodály Zoltán: Háry János – a Debreceni Filharmonikus Zenekar és Kodály Kórus, valamint szólisták előadásában
Vezényel: Kocsár Balázs
Helyszín: Kölcsey Központ (Hunyadi u. 1-3., Tel.: 52/500-200)
október 2-6. VII. MOL Kupa Nemzetközi Hőlégballon Verseny és Légikarnevál
Helyszín: Főnix Csarnok (versenyközpont), Debreceni Repülőtér, Debrecen légtere
november 16-ig Az igazi da Vinci
Helyszín: MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központ (Baltazár Dezső tér 1., Tel.: 52/518-476)