FC Sopron - DVSC-TEVA 1-6 (1-2)

Sport - 2006-11-26

Sopron: Rabóczki - Homei, Radu, Sifter, Munteanu - Ankamah (Magasföldi, 25.), Demjén, Horváth A. (Cigan, 63.), Szabó T. (Németh D., 77.)- Birtalan, Feczesin.

DVSC: Csernyánszki - Bernáth, Vukmir, Virág, Szatmári - Dombi, Kiss Z., Leandro, Halmosi - Zsolnai, Sidibe.

gól: Birtalan (6.), illetve Kiss Z. (17.), Halmosi (23.), Leandro (68.), Sidibe (75., 89.), Zsolnai (85.)

6. perc: Vukmir hazaadása után Csernyánszki rosszul találta el a labdát, ami így Birtalan elé került, a fiatal csatár pedig 8 méterről a kapu lőtt (1-0).

17. perc: Egy bedobás után Kiss kapta meg a labdát, majd egy csel után hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba (1-1).

23. perc: A vendégek bedobását Sidibe csúsztatta Halmosi elé, aki 8 méterről nem hibázott (1-2).

45. perc: Magasföldi mehetett egyedül kapura, de nagy helyzetben 12 méterről fölé vágta a labdát.

59. perc: Birtalan labdájával Horváth mehetett egyedül a debreceni kapura, de 10 méteres lövését Csernyánszki szépen fogta.

68. perc: A vendégek szöglete után a kipattanó labdát Leandro szerezte meg, majd a lábak között a hálóba lőtt (1-3).

75. perc: Szatmári húzott el a bal oldalon, majd a beadását Sidibe a kifutó Rabóczki mellett helyezte a kapuba (1-4).

85. perc: Szatmári beadására Zsolnai érkezett, és 7 méterről fejelt a jobb felső sarokba (1-5).

89. perc: Leandro bal oldali beívelésére ezúttal Sidibe érkezett, és a kapuba fejelt (1-6).

A gyorsan megszerzett soproni vezetés után átvette a játék irányítását a bajnokcsapat, és két találatával megfordította mérkőzést. A hátralévő időben mindkét együttes előtt adódott lehetőség a gólszerzésre, de újabb találat már nem esett.

A második negyvenöt percben már csak a vendégek akarata érvényesült, és hiába próbáltak meg mindent a hazaiak, a harmadik debreceni gól után teljesen összeestek. Ezt a bajnokcsapat kihasználta és a hajrában újabb gólokkal növelte előnyét. A találkozót végül ilyen arányban is teljesen megérdemelten nyerte meg a DVSC.

(Forrás:Mobilpress)