Kaposvári KK-Debreceni Vadkakasok 81-79 (31-16, 15-23, 14-16, 21-24)

Sport - 2006-12-02

Az utóbbi hetek sikerei után bizakodva várhatta a találkozót a Kaposvári KK együttese, annak ellenére, hogy a talpcsontsérüléssel bajlódó Orosz László egyelőre csak civilben ülhetett le a somogyiak kispadjára. A szurkolók abban  bíztak, hogy ami sikerült legutóbb az Atomerőmű ellen az menni fog a Debreceni  Vadkakasok ellen is.

Gabesz 19 pontja is kevés volt

A vendégek – igaz a sorozatos sérüléseknek is betudhatóan – nem az előzetes terveknek megfelelően rajtoltak a pontvadászatban. A hajdúságiak  még az edzőként tevékenykedő Walke Károly szolgálatait is igénybe vették.

Az egykori remek bedobó miután felgyógyultak a sérültek ismét edzőként irányította  a bemelegítést. Dávid remek találatival kezdett a hazai együttes, igaz a vendégek jól  használták ki a kaposváriak védekezési hibáit. Az első percek kiegyenlített  játéka után aztán néhány szerzett labda után 16–7-re léptek el a somogyiak. A zónavédekezésre váltó debreceniek Harris és Skornik kosaraival zárkóztak, de az agilisan játszó Hendlein révén tartotta előnyét a hazai csapat. A somogyiakhoz érkezett a 16 éves Vojvoda, aki öt ponttal tette le névjegyét.

A második negyed Csirke két triplájával kezdődött, így már huszonegy pontos különbséget (37–16) mutatott az eredményjelző. Nem javított a vendégek helyzetén Likár sem, aki  csapata harmadik gyűrűt sem érő dobását eresztette el. Közben Dzunics edző a  biztos vezetés tudatában sem volt elégedett. A játékot cifrázni akaró és labdát  vesztő Szőkét nagyon leteremtette. Megakadtak a kaposváriak, Tóth G. biztos kézzel értékesített triplájával már 43-33 volt az állás.

A harmadik negyedet Filipovics duplája vezette be, majd Uhegwu zsákolhatott. A jó védekezés négy  perces debreceni kosárcsendet jelentett, amit aztán Bukva tört meg. megtorpantak  a hazaiak, sokáig nem akadt, aki gyűrűbe talált volna. Phillips parádés szerelése nagyon kellett, de Vranjic 64–64-nél így is egyenlített. Tóth G. sorozatban szórta a triplákat, amihez Vranjic is hozzátett egyet, áma slusszpoén  Phillipsé, s ezzel együtt a Kaposváré volt.

Dzunics Braniszlav: – Az elején elengedtük a mérkőzést és a nagy kapkodás után végül egy kis szerencsével nyertünk.

Rajko Toroman: – Nehéz mérkőzés volt, több kosarasunk beteg és még nem voltunk készek a játékra. Az első negyedben dőlt el a meccs, a másik hárommal  elégedett vagyok.

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Forrai, Tóth K., Török.

Kaposvári Kosárlabda Klub: Phillips (19), Uhegwu (19/6), Szőke (7), Hendlein (10), Dávid (8/3). Csere: Csirke (7/6), Vojvoda (5/3), Filipovics (6), Kiss K. (-), Kasza (-). Vezetőedző: Dzunics Braniszlav. Edző: Fekete Ádám.

Debreceni Vadkakasok: Fodor M. (12/6), Molnár A. (9/3), Harris (9/6), Likár (5/3), Skornik (12). Csere: Vranjic (7/3), Tóth G. (19/15), Bukva (6). Vezetőedző: Rajko Toroman. Edző: Walke Károly.

Az eredmény alakulása: 3. p.: 7-5, 8. p.: 18-12, 12. p.: 34-16, 16. p.:  41-25, 21. p.: 48-39, 27. p.: 56-47, 32. p.: 64-60, 38. p.: 76-75.

Jók: Uhegwu, Phillips, Dávid, ill. Fodor M., Tóth G.