NBA: 2:0-ra vezet a Dallas

Sport - 2006-06-12

Második hazai mérkőzését is megnyerte a Dallas Mavericks az észak-amerikai profi kosárlabda bajnokság (NBA) nagydöntőjében, így már 2:0 arányban vezet a Miami együttese ellen.

A mérkőzés nagyon egyoldalú volt, a rájátszásban eddig remeklő Miami Heat mintha nem találna fogást a texasiakon. A Dallas vezére ezúttal is Dirk Nowitzki volt, a német sztár 26 ponttal és 16 lepattanóval a siker fő letéteményesévé vált. Nowitzki remeklése persze nem lett volna elég a győzelemhez, de Jerry Stackhouse 19 pontot, a finálé első mérkőzésének hőse, John Terry pedig 16-ot és 9 lepattanót tett be a közösbe. Így már a félidőben 16 egységgel vezetett a hazai gárda, de a legnagyobb különbség 27 pont volt a két fél között.

A Miami neves tandemjéből ezúttal Shaquille O,Neal nem volt elemében, az óriás center mindössze 5 pontig és 6 lepattanóig jutott, és edzője, Pat Riley csak 20 percet játszatta játékosát. A floridaiak legjobbja Dwayne Wade volt a maga 23 pontjával.

A párharc harmadik mérkőzését szerda hajnalban, Miamiban rendezik.

Dallas Mavericks - Miami Heat 99-85 (18-17, 32-17, 32-24, 17-27) A négy győzelemig tartó párharc állása 2:0 a Dallas javára.