Nehezen megy a szekér

Sport - 2007-03-10

Péntek este  hat órakor kezdődött meg a Vadkakasok-UPC és a Kaposvári KK kosárcsapatának összecsapása. Nagyon kevesen látogattak ki a péntek esti rangadóra, de akik kimentek, annál nagyobb hévvel bíztatták a csapatukat és olykor-olykor a játékvezetőket is kiosztották.

Szorosnak indult a mérkőzés, a hazai csapat játékosai partiban voltak a jóval rutinosabb Kaposvárral. Sőt, a vendéggárda az első öt percben nem is igen tudott mit kezdeni a debreceni védőkkel. Ám magára talált a kaposvári csapat és hamar ledolgozta a kevés hátrányát. A debreceni csapatból a legtöbbet Kungler Sándor, Molnár Miklós és Takács Dániel dobta, míg a vendégeknél Szőke Balázs, Uhegwu Henrik és Bradminn Fullove remekelt.

A cívisvárosiak védekezése leeresztett, így félidőre az állás már 41:27 volt a vendégek javára.

A kaposvári csapat az utolsó két negyedben már olyan gyors tempót diktált, amit a hazaiak csak nehezen tudtak követni. Nem egyszer előfordult, hogy lejárt a támadóidő, és a debreceniek képtelenek voltak kosárra dobni a labdát. Az utolsó negyedre azonban teljesen elfáradtak a debreceni fiatalok, és így a meccset a kaposváriak nyerték.

A szurkolók szerint a játékvezetők is ludasak abban, hogy ekkora pontkülönbség alakult ki a két gárda között, ám azt is elismerték, hogy néhol kibukik a fiatalokból álló Vadkakasok csapatának rutintalansága.

Vadkakasok-UPC – Kaposvári KK 51-90 (17-21, 10-20, 17-20, 7-29)

Debrecen, 650 néző. Vezette: Csősz, Gál, Jobbágy

Debrecen: Takács Dániel 9/4, Kungler Sándor 10/3, Molnár Miklós 11/4, Erdei Ádám 6/1, Kollár Zoltán 4/1 Csere: Gorácz Bence 4/2, Szilágyi Máté 0/0, Becsky István 0/0, Ambrusz Ákos 1/0, Baráth László 1/0, Szunyoghy Tamás 6/2, Pálfalvi Gábor 1/0 Edző: Walke Károly

Kaposvár: Szőke Balázs 8/5, Uhegwu Henrik 13/7, Hendlein Roland 16/5, Orosz László 6/3, Csirke Ferenc 3/2 Csere: Dávid Gergely 4/0, Vojdova Dávid 4/2, Filipovic Gordan 0/0, Brandminn Fullove 9/6, Kiss Kornél 1/0 Edző:Dzunics Braneslavil