Papírforma vereség: Falco KC Szombathely–Debreceni Vadkakasok-UPC 96–82

Sport - 2006-11-17

A jelenlegi helyzetben papírforma vereséget szenvedett a Debreceni Vadkakasok-UPC élvonalbeli férfi kosárlabdacsapata a Falco otthonában. Walke Károly, a debreceniek jelenlegi másodedzője, Toroman mester húzásának betudhatóan, kezdőként lépett pályára, mégpedig a  négyes poszton

A Vadkakasok korelnöke igyekezett pótolni a hiányzókat, ám Mirkovics, Vranjic, Tóth Gábor és Likár Péter együttes távolmaradását nem bírta el a gárda. A hazaiaknál Kálmán és az amerikai Frazier szinte végig kiválóan játszott.

A nagyszünet után, hasonlóan az Albacomp elleni idegenbeli összecsapáshoz, a harmadik negyed első felében igencsak közel került a Toroman-gárda a vendéglátókhoz (23. perc: 54–50), ám ezt követően többé már nem volt esélyük tízen belül maradni Fodoréknak. Szintén említést érdemlő, hogy a 2006/2007-es szezonban először lépett pályára magyar bajnoki összecsapáson Ádám Béla, aki két ponttal és két Kálmántól elcsent labdával vétette magát észre.

A debreceniek ezzel elszenvedték negyedik vereségüket az idényben. Bukváék legközelebb november 22-én, a Soproni sÖrdögök alakulatát fogadják az Oláh Gábor utcai sportcsarnokban.

A tények

Falco KC Szombathely–Debreceni Vadkakasok-UPC 96–82 (29–16, 20–26, 25–17, 22–23)

Szombathely, 2000 néző. Vezette: Ádám, Bognár, Szilas.

Falco: KÁLMÁN 34/9, FRAZIER 21/15, Pankár 11, WILEY 10, Bosnjak 4. Csere: Feigl 7, Szabó Zs. 5/3, Borszéki 4/3, Will, Krasznai, Váradi K. Edző: Váradi Attila.

Debrecen: Fodor M. 15/6, HARRIS 25/9, Molnár A. 4, Walke 11/3, SKORNIK 16. Csere: Bukva 4, Molnár M. 5/3, Ádám 2. Edző: Rajko Toroman.

Az eredmény alakulása: 3. p.: 4–4. 7. p.: 18–12. 14. p.: 36–22. 17. p.: 42–31. 23. p.: 54–50. 26. p.: 62–50. 33. p.: 81–67. 37. p.: 89–71.