Archívum

Eredmények megjelenítése 24561-től 24580-ig 67700 találatból.

A Telekom 4G hálózatának kültéri lefedettsége meghaladja a 99 százalékot

Környezetvédelem - 2018-02-20

A Telekom 4G hálózatának országos lakossági kültéri lefedettsége a folyamatos fejlesztésekkel már meghaladja a 99 százalékot - közölte a mobilszolgáltató .

Tavaly november óta a hálózatfejlesztések négy megyében, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Borsod-Abaúj-Zemplén, Nógrád és Pest megyékben folytatódtak, és jellemzően a kistelepüléseket érintették. A közlemény szerint így már 2700, hatezer főnél kisebb magyarországi településen érhető el a Magyar Telekom 4G mobilinternet hálózata.

Az ExxonMobil és az OMV Petrom 2020-2021-ben kezdi el a fekete-tengeri földgáz kitermelését

Befektetés - 2018-02-20

Az amerikai ExxonMobil és az osztrák OMV Petrom várhatóan 2020-2021-ben kezdi el kitermelni a fekete-tengeri földgázt, és évente 6 milliárd köbméter gáz felszínre hozását tervezik a Neptun talapzatból - mondta Sorin Gal, a romániai ásványkincsek kitermelését szabályozó kormányzati ügynökség vezérigazgatója kedden.

Havazás - Meteorológiai szolgálat: szerdán is csapadékos lesz az idő

Közérdekű - 2018-02-20

Várhatóan szerda éjfélig marad a csapadékos idő, a legtöbb helyen esni fog a hó - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat. Adataik szerint a hegyekben többfelé van több tízcentiméternyi hó, Kékestetőn több mint 60 centiméteres a hó vastagsága, de síkvidékeken is többfelé alakult ki 10 centiméter körüli hóréteg.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat Miskolc Lillafüred-Jávorkúton és Bükkszentkereszten lévő állomásai is 50 centiméter körüli hóréteget regisztráltak kedden. Mátraszentimrén 36, Hárskúton 23 centis a hó.

Ukrán külügyminiszter-helyettes: nem teljesíthető a magyar kisebbség minden kívánsága

Vélemény - 2018-02-20

Ukrajna nem tudja teljesíteni a kárpátaljai magyar kisebbségnek az oktatás nyelvére vonatkozó minden kívánságát - jelentette ki Olena Zerkal, európai integrációért felelős ukrán külügyminiszter-helyettes az Ötös ukrán televízió műsorában, amelyből kedden idézett részleteket a Zerkalo Nyegyeli című hetilap internetes oldalán.

A diplomata szerint Ukrajna túl sok időt - a függetlenné válásától számítva 25 évet - vesztegetett el úgy, hogy nem oldotta meg a nyelvi kérdést, ami miatt ezt már "pszichológiai válság" nélkül nem lehet orvosolni.

Választás 2018 - Az állami földbérletek felülvizsgálatát ígérte Karácsony Gergely

Belföld - 2018-02-20

Karácsony Gergely, az MSZP-Párbeszéd miniszterelnök-jelöltje azt ígérte, hogy amennyiben kormányra kerülnek, akkor az összes állami földbérleti szerződést felülvizsgálják valamint visszaveszik a "spekulációs célból" megvásárolt állami területeket.

A hétfői, budapesti sajtótájékoztató apropóját Gőgös Zoltán, az MSZP elnökhelyettese ismertette. A politikus azt mondta, hogy a Honvédelmi Minisztérium egy száz éves tradíciót szakít meg azzal, hogy nem hajlandó bérbe adni gazdáknak olyan, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Bököny mellett található földterületeket, amelyeken azok családjai már generációk óta gazdálkodnak.

Génelemzéssel fejtették meg a vérszopó denevérek táplálkozásának titkát

Ajánljuk - 2018-02-20

Génelemzéssel fejtette meg egy nemzetközi kutatócsoport, hogyan képesek egyes denevérfajok kizárólag véren élni. Rokonaival ellentétben, amelyek gyümölcsön, nektáron és rovarokon élnek, a vérszopó akár testsúlya felét kitevő mennyiségű vért képes meginni, melynek tápanyagtartalma azonban alacsony és tele lehet halálos kórokozókkal.

A vérszopóknak az immunrendszer működésében és az ételanyagcserében szerepet játszó génjei alapvetően különböznek a többi denevérétől, a kutatók szerint bélbaktériumaik szintén eltérnek.

Az eddig véltnél 100 millió évvel korábban hódították meg a szárazföldet a növények

Tudomány - 2018-02-20

Az eddig véltnél 100 millió évvel korábban hódították meg a szárazföldet a növények a Bristoli Egyetem kutatóinak tanulmánya szerint. Az amerikai tudományos akadémia lapjában (PNAS) közölt tanulmányukban kimutatták, hogy a szárazföldi növények nagyjából 500 millió évvel ezelőtt fejlődtek ki a édesvízi algákból.

Ezek a korai moszatszerű növények zöldbe borították a kontinenseket, élőhelyet teremtettek az állatoknak. A ma élő növények génjeit elemző tudósok eredményei ellentmondanak a kizárólag növényi kövületekre alapozott elméleteknek.

"A fosszíliák tanúságával ellentétben a szárazföldi növények több tízmillió évvel korábban jelentek meg. Ez megváltoztatja a korai földi környezet természetéről alkotott elképzelést, a pocsolyák moszatrétege helyett apró növényeket képzelhetünk el, amelyek a lábujjunkig érnének, annál magasabbra alig" - magyarázta Philip Donoghue, a Bristoli Egyetem földtudományi tanszékének kutatója a BBC News-nak.

Jó évet zárt a CIG Pannónia 2017-ben

Pénzügyek - 2018-02-20

A CIG Pannónia biztosítási díjbevétele csoportszinten elérte a 26,933 milliárd forintot 2017-ben, ami az előző évhez képest 42 százalékos növekedés. Az adózott eredmény 2,598 milliárd forint volt. Az egy részvényre jutó eredménye 40,8 forintra emelkedett az előző évi 11,6 forintról - jelentette kedden kiadott gyorsjelentésében a biztosító.

Mol: az évtized legmagasabb profitját érte el a vállalatcsoport tavaly

Gazdaság - 2018-02-20

A Mol-csoport nettó eredménye elérte a 307 milliárd forintot (1,11 milliárd dollár) tavaly, ami 18 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit, ezzel az évtized legmagasabb profitját sikerült elérni 2017-ben - tette közzé az olajtársaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján kedden.

A csoport 672,7 milliárd forint (2,44 milliárd dollár) tisztított, kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredményt (EBITDA) ért el tavaly, 14 százalékkal többet az előző évinél, meghaladva a 2017-es éves célkitűzést.

A menekültek integrációjának javítását javasolja egy francia parlamenti jelentés

Külföld - 2018-02-19

A külföldiek integrációjának javítása érdekében a menedékkérők francia nyelvóráinak megduplázását és a munkavállalás engedélyezését javasolja egyebek mellett egy francia parlamenti jelentés.

Az autizmust vérvizsgálattal kimutató tesztet fejlesztettek ki

Tudomány - 2018-02-19

Az autizmust vér- vagy vizeletvizsgálattal kimutató tesztet fejlesztettek ki brit kutatók - adta hírül a BBC hírportálja.Az autizmus spektrumzavar (ASD) fejlődési rendellenesség, amely a viselkedésben és a társas kapcsolatokban okoz problémákat. Általában kétéves kor előtt nem diagnosztizálják, gyakran csak sokkal később.

Jelenleg nincs olyan biológiai teszt, amely kimutatná a betegséget, azt viselkedés alapján, többszöri vizsgálattal diagnosztizálják.

A Molecular Autism című szaklapban megjelent tanulmány készítői 38 autista és 31 nem autista gyerek vérében és vizeletében keresték a kémiai különbségeket. A részt vevő gyerek 5-12 évesek voltak.

Magyar ápolók napja - Ónodi-Szűcs Zoltán: a kormány megbecsüli az ápolók munkáját

Egészségügy - 2018-02-19

A kormány elismeri és megbecsüli az ápolók munkáját - nyilatkozta Ónodi-Szűcs Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) egészségügyért felelős államtitkára az MTI-nek a magyar ápolók napja alkalmából. Hangsúlyozta, ápolónak lenni hivatás, az egészségügy igazi értékét nem az infrastruktúra, hanem az ott dolgozók adják.

Sárosi Laura fair play-díjat vett át Zsófia spanyol királynétól

Sport - 2018-02-19

A tollaslabdázó Sárosi Laura fair play-díjat vett át Madridban Zsófia spanyol királynétól hétfőn. Sárosi a királyi rezidencián tartott zárt körű ünnepségen kapta meg a királynéról elnevezett elismerést, amelyet két évvel ezelőtti sportszerű cselekedetéért kapott. Kiemelte, az eseményen az egész királyi család ott volt, így VI. Fülöp király és felesége is.

"Hatalmas élmény volt átvenni a díjat, és találkozni a királyi családdal" - fogalmazott Sárosi Laura. A 25 éves versenyző elmondta: "Ezt az elismerést idáig spanyolok kapták meg, és idén is én voltam az egyetlen nem spanyol díjazott a 13 kategóriában".

A 2016-os riói olimpia előtt a kvótáért harcoló Sárosi Laura a franciaországi La Roche sur Yon-ban rendezett Eb második körében 1-0-ra vezetett a német Karin Schnaase ellen, amikor ellenfelének elszakadt a cipője. A szabályok szerint a játékos nem hagyhatja el a pályát, a németnek pedig nem volt tartalék cipője, így Sárosi könnyedén megnyerhette volna a mérkőzést, és nagy lépést tett volna a kvótaszerzés felé. Sárosi rögtön odaadta tartalék cipőjét ellenfelének, aki végül legyőzte őt.

Az ombudsman szerint nem érvényesülnek a sürgősségi pszichiátrián az ellátottak jogai

Belföld - 2018-02-19

Továbbra sem tartja megfelelőnek a sürgősségi pszichiátriai gyógykezelés elrendelésével kapcsolatos jogorvoslatot az alapvető jogok biztosa, aki speciális eljárásrendet sürget.

Székely László jelentésében megállapította, hogy a sürgősségi pszichiátriai gyógykezelés elrendelésével kapcsolatos jogorvoslat feltételeit tavalyi vizsgálata után ugyan módosították, de továbbra sem érvényesülnek megfelelően az érintettek alapvető jogai.

Szijjártó: Luxemburg külügyminisztere gyűlöli Magyarországot

...kontra - 2018-02-19

Jean Asselborn luxemburgi külügyminiszter "gyűlöli Magyarországot", ő egy elvakult bevándorláspárti, a migrációt támogató politikus, aki Soros György kottájából játszik - közölte a külgazdasági és külügyminiszter hétfőn az MTI-hez eljuttatott közleményében.

Évértékelő - Jean Asselborn: Orbán Viktor hozzáállása a civil szervezetek tevékenységéhez "diktátorhoz illő"

Pro... - 2018-02-19

Orbán Viktor magyar miniszterelnök hozzáállása a menekülteknek segítő civil szervezetek tevékenységéhez "diktátorhoz illő" - jelentette ki Jean Asselborn luxemburgi külügyminiszter a Der Tagesspiegel című német liberális lapnak Orbán Viktor vasárnapi évértékelő beszédével kapcsolatban.

Választás 2018 - Liberálisok: Orbán évértékelőjében kerülte a kellemetlen témákat

Vélemény - 2018-02-19

A Magyar Liberális Párt elnöke szerint Orbán Viktor miniszterelnök vasárnapi évértékelőjében kerülte a számára kellemetlen témákat.

Fodor Gábor hétfői, budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy a kormányfő sok mindenről beszélt, de nem szólt az egészségügy állapotáról és az oktatásról, pedig a felmérések szerint ezek a témák érdeklik a leginkább a lakosságot. Az egészségügy ugyanis "közismerten katasztrofális helyzetben van", a központosított oktatás pedig kudarcot vallott - közölte.

Tiltakozik 255 nemzetközi és nemzeti civilt szervezet a Stop Soros javaslatcsomag ellen

Külföld - 2018-02-19

Tiltakozik 18 nemzetközi és további 237 nemzeti keretek között tevékenykedő, külföldi civil szervezet és szövetség az úgynevezett Stop Soros törvényjavaslat-csomag ellen. Hétfőn Berlinben közölt állásfoglalásukban felszólították az Országgyűlést, hogy utasítsa el a csomagot, és gondoskodjon a magyarországi civil szervezetek és emberi jogi aktivisták munkájának zavartalanságáról.

Az Amnesty International nevű nemzetközi jogvédő szervezet németországi központjának közleménye szerint a javasolt jogszabályok az "eddiginél is erősebben akadályoznák a magyar civiltársadalmi szervezetek munkáját".

Berki Tamás, Elek István és Hajdu Endre a dzsessz szakma díjazottja

Kultúra - 2018-02-19

- Elek Istvánnak a Szabó Gábor-díjat, Berki Tamásnak a Gonda János-díjat, Hajdu Endrének pedig a Pernye András-díjat ítélte oda hétvégi országos közgyűlésén a Magyar Jazz Szövetség - olvasható a szervezet honlapján.

A Szabó Gábor-díjjal most elismert Elek István szaxofonművész, egyetemi tanár, a Magyar Jazz Szövetség vezetőségének tagja. A díjat kiemelkedő előadóművészi, zeneszerzői tevékenység elismeréséért ítélik oda.

Az EU 1,3 milliárd eurót ad a Romániát Magyarországgal összekötő vasútvonal korszerűsítésére

EU - 2018-02-19

Mintegy 1,3 milliárd eurót (405 milliárd forintot) ad az Európai Unió a kohéziós forrásokból a magyar-román határon lévő Curtici (Kürtös) települést a Fekete-tenger partján fekvő Konstanca várossal összekötő vasútvonal korszerűsítésére - jelentette be hétfőn a brüsszeli testület.

A fejlesztés nyomán jelentősen gyorsabb és biztonságosabb lesz az utazás a Curtici (Kürtös) és Simeria (Piski) közötti 185 kilométeres szakaszon, tizenhárom állomást felújítanak, javítják az utastájékoztatási rendszert, illetve hidakat és alagutakat építenek - tájékoztatott a bizottság.