Schmidt Mária, a Terror Háza Múzeum főigazgatója vette meg a Figyelő című hetilapot; a megállapodást már alá is írták.Az új tulajdonos az Origónak hétfőn elmondta: legfontosabb célja a "magas szintű szakmai munka folytatása". Hangsúlyozta: a Figyelő korábban is nagyon fontos orgánum volt, amelynél sok tudás halmozódott föl; ennek az elvesztése óriási veszteség lett volna a hazai sajtóvilágban.
Gálakoncerttel köszöntik az új esztendőt január 1-jén este a Virtuózok a Zeneakadémia nagytermében. A hangversenyen a közmédia klasszikus zenei tehetségkutatójának felfedezettjei, valamint Molnár Levente operaénekes is fellép.
"Itt nem lesznek show elemek, vetítések, minden kizárólag a zenéről, a tehetségről fog szólni" - mondta el Peller Mariann, a Virtuózok producere hétfőn a koncert budapesti sajtótájékoztatóján. Felidézte: idén januárban hagyományteremtő szándékkal rendezték meg az első Boldog új évet Virtuózok! koncertet, amit élőben közvetített a televízió is.
Az oktatási államtitkárság fenntartóként kezdeményezi, hogy a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi kara 2017-től augusztus 1-jétől az ELTE részeként működjön tovább.
Az államtitkárság erről hétfőn közleményben tájékoztatta az MTI-t.
Mint írták, a fenntartó álláspontja szerint a jelenleg fennálló helyzet nem teszi lehetővé, hogy a kar és az egyetem az oktatási-kutatási értékek és hallgatói érdekek sérelme nélkül működjön tovább.
Az LMP "igazi nemzetvesztő stratégiának" tartja a társadalombiztosítás intézményeinek megszüntetését, amely az ellenzéki párt társelnöke szerint közelebb hozza az egészségügy összeomlását. Hadházy Ákos, aki az alaptörvény módosítását is felvetette az ügyben, úgy látja: a "látszatreform" azt célozza, hogy egyesek halászhassanak a zavarossá tett 2000 milliárd forintos üzletben.
Mentesítik a járási- és kormányhivatalok munkatársait az Erzsébet-utalványok kézbesítésének feladata alól, a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Magyar Postától kér gyorsabb és olcsóbb megoldási javaslatot, hogy minden nyugdíjas még karácsony előtt megkaphassa a kormány által juttatott tízezer forintos utalványt - közölte a Miniszterelnökség hétfőn..
Orbán Viktor miniszterelnök kérésére Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter hétfőn konzultációra hívta a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének vezetőit, Boros Péternét és Árva Jánost. A Miniszterelnökséget vezető miniszter a kormány képviseletében meghallgatta, mérlegelte és elfogadta a szakszervezetnek az Erzsébet-utalványok kézbesítésével kapcsolatban felmerült észrevételeit és javaslatait - írta a Miniszterelnökség.
Magyarország a vizsgált kilenc ágazatban zajló hamisítások miatt évente 217,329 milliárd forint veszteséget szenved el, ami az ágazatok értékesítési árbevételének 12,2 százalékát teszi ki - közölte az Európai Unió Szellemi Tulajdoni Hivatala (EUIPO) hétfőn.
Közvetlenül ennek tudható be ezekben az ágazatokban (kozmetikumok, testápolószerek, ruházat, lábbelik és kiegészítők, sportcikkek, játékok, ékszerek, órák, kézitáskák, zenei felvételek, szeszes italok, bor és gyógyszerek) 10 800 munkahely kiesése.
Az ország első kézműves pizzakészítő üzemét adták át a családi vállalkozásként működő SeaMaster Products Kft. telephelyén hétfőn Debrecenben.
Az 550 millió forintos beruházás felét európai uniós és kormányzati támogatásból nyerte el a cég. A 2000 négyzetméteres létesítményben óránként 2000, évente mintegy 4 millió pizzát állítanak elő, és a jelenlegi kapacitás mellett 18-20 embernek adnak munkát.
A prémium kategóriás termékek 98 százalékát külföldi piacokon, például Dániában, Hollandiában és Angliában értékesítik majd. Sedlák Gergő, a Kft. tulajdonosa elmondta, hogy az üzemben 24 órás kelesztést követően kézzel nyújtják a tésztát, és különböző feltétekkel mirelit, illetve védőgázas formában szállítják az áruházakba a kész pizzát. A gyártócsarnokot a legmodernebb technológiával szerelték fel, hasonlóan magas minőséget és szigorú higiéniai feltételeket Európában ezen kívül csak néhány üzem képes teljesíteni - hangsúlyozta, és hozzátette, hogy a gyártási folyamatot olasz szakemberek felügyelik.
Szabó László, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára szerint a vállalkozások számára a hosszú távú siker kulcsa az export, amelyet olyan kiváló minőségű, versenyképes magyar termékekkel lehet növelni, mint például a SeaMaster Products Kft. kézműves pizzái. Az államtitkár fontosnak nevezte a hazai családi vállalkozások erősödését, erősítését, hiszen ezek a cégek foglalkoztatják a munkaerő 70 százalékát, az exportnak viszont csupán mintegy 20 százalékát állítják elő.
- Határozott meggyőződésem, hogy szükség van az Európai Ügyészi Szervezetre (European Public Prosecutor's Office, EPPO) - jelentette ki az Országgyűlés európai ügyek bizottságának hétfői ülésén Vera Jourová uniós jogi biztos.
Az uniós strukturális alapok felhasználását és a határokon átnyúló csalásokat vizsgálni hivatott szervezet létrehozásáról szóló tervezet a megosztott kompetenciák kiegyensúlyozott modelljét hozza létre - mondta a biztos. Hozzátette: akkor kerülnének ugyanis át az EPPO-hoz az ügyek, ha nemzetközi bűncselekményre bukkannak a hatóságok.
Nyílt levélben fordult a Rezidensek és Szakorvosok Szakszervezete (Reszasz) az Emberi Erőforrások Minisztériumához (Emmi) és az Országos Egészségbiztosítási Pénztárhoz (OEP) a fiatal szakorvosok bérrendezése során felmerült kérdések miatt - közölte Máté-Horváth Nóra, a Reszasz alelnöke hétfőn.
A közleményben emlékeztettek, a szeptemberi bérkiegészítés bevezetésével párhuzamosan kivezették a Fiatal Szakorvosok Támogatási Programját (FSZTP), ami hátrányosan érintette a támogatásban korábban részesülőket. A szaktárca ezért azt javasolta, hogy az érintettek választhassanak: a támogatást vagy a béremelést és az ehhez járó kompenzációs összeget kérik-e. Az erről szóló, november végén megjelent kormányrendelet szerint december 7-éig nyilatkozhatnak az érintettek.
A Reszasz azt írta, szakmai csoportja jogi szakértőkkel és az érintettek bevonásával próbálta értelmezni a jogszabályt, felmerült kérdéseikre azonban eddig nem kaptak választ senkitől. Mivel a döntési határidő nemsokára lejár, nyílt levélben fordul a szervezet a minisztériumhoz és az OEP-hez a kérdések tisztázására.
A levélben egyebek mellett azt kérik, hogy gyakorlati példákon keresztül szemléltesse az Emmi és az OEP, hogy az érintettek mely csoportjának lenne kedvezőbb az FSZTP további folyósítását kérni az ágazati bérkiegészítéssel kalkulált illetmény és a bérkülönbözet összegével szemben.
Manuel Valls francia miniszterelnök még hétfőn bejelenti, hogy lemond, és indul a jövő évi elnökválasztáson - közölte a francia miniszterelnöki hivatal.
A közlemény szerint a kormányfő 18.30 órakor a Párizshoz közeli Evry városának polgármester hivatalában tart beszédet. Manuel Valls sokáig a város polgármestere és nemzetgyűlési képviselője volt.
Az olasz népszavazás eredményét értékelő hétfői olasz lapok szerint Matteo Renzi miniszterelnök rosszul mérte fel a belpolitikai helyzetet, és a saját maga ásta verembe esett bele.
A legnagyobb példányszámú olasz napilapnak, a Corriere della Serának a főcíme így szól: "Áradtak a nemek - Renzi távozik". A vezércikk fő gondolata az, hogy most leginkább felelősségtudatra van szükség mind az államfő, mind a pártok részéről.
A magyar bajnok Szilver TSE csapata a negyedik helyen végzett a WDSF standardtáncok formációs világbajnokságán, amelyet vasárnap rendeztek Pécsen.
A versenyen a szentesieken kívül a pécsi Adria-Szigó KTSE együttese képviselte Magyarországot, a baranyaiak a hetedik helyen zártak.
Az aranyérmet az oroszok Vera nevű formációja szerezte meg a német Braunschweiger és a holland DSV Dance Impression előtt.
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsa összesen 104,6 millió forint támogatást szavazott meg helyi és körzeti televízióknak a műsorgyártását finanszírozó pályázat legújabb fordulójában - közölte az MTI-vel hétfőn az NMHH.
A tájékoztatás szerint hír-, közéleti és kulturális magazinműsorok számára ítélt meg támogatást a testület a Magyar Média Mecenatúra program keretében futó műsortámogatási pályázatának harmadik fordulójában.
Jelzésértékű Európa számára az osztrák államfőválasztás eredménye a helyi sajtó szerint, számos véleménycikk az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) jövőbeli térnyerésére figyelmeztet.
"Ausztrián túlmutató jelzésértéke van annak, hogy zöldpárti államfője lesz egy nyugat-európai országnak" - állapította meg Alexandra Föderl-Schmidt, a Der Standard című osztrák lap főszerkesztője. A véleménycikkében kifejti: Van der Bellen győzelmével nem kérdéses Ausztria "lehorgonyozása" az unió mellett.
- Hosszú Katinka egymás után harmadszor, Michael Phelps 2012 után másodszor lett az év úszója - a díjakat a windsori Ceasars Hotel Colosseumban adták át hagyományos gála keretében helyi idő szerint vasárnap.
A vizes sportok világszövetsége (FINA) második éve előre meghatározott kritériumrendszer szerint dönti el, kik kapják az év sportolója díjakat. Úszásban az olimpiai eredmények (csak egyéni számok), a világrekordok és a világkupában elért összetett helyezés, valamint a világranglistákon elért 1-5. hely számított a pontversenybe ebben az évben -
Játékos tárlatvezetésekkel, workshopokkal, koncertekkel és egyéb karácsonyi programokkal várja a látogatókat december 10-én a Magyar Nemzeti Galéria (MNG) Múzeum+ karácsony elnevezésű rendezvénye.
Az MNG külön vezetéseket hirdet az 5-7 éves korú és a 8 éven felüli gyerekeknek, a családok számára pedig Kárász Eszter és az Eszter-lánc mesezenekar Hóhullás címmel ad interaktív mesekoncertet: a hangszerek mind a mese egy-egy szereplőjét ismertetik meg, akik kalandjait a gyerekek is alakíthatják ötleteikkel.
Hétfőtől négy napon át tárgyalja a brit legfelsőbb bíróság azt a kérdést, hogy a kormány vagy a parlament jogkörébe tartozik-e a brit EU-tagság megszűnéséhez vezető folyamat hivatalos elindítása.
Theresa May miniszterelnök a kormányzó Konzervatív Párt októberben tartott éves kongresszusán bejelentette, hogy a kormány az idén már nem, de legkésőbb a jövő év első negyedévének végéig aktiválja a Lisszaboni Szerződés 50. cikkelyét. Ez a cikkely szabályozza - és aktiválása hivatalosan el is indítja - a kilépési folyamatot.
A következő napokban folytatódik a száraz és hideg időjárás, többször mínusz 10 Celsius-fok körül alakulnak a minimumok és napközben is fagypont körüli értékekre lehet számítani - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.
Hétfőn és kedden is szinte mindenütt több órára kisüthet a nap, csapadék nem lesz. A legalacsonyabb hőmérséklet hétfőn általában mínusz 9 és mínusz 4 fok, kedden mínusz 9 és mínusz 5 fok között valószínű, de az északi völgyekben és az Alföld homokos felszínű mélyebb részein ennél néhány fokkal hidegebb is lehet. Hétfőn napközben plusz 2-6, kedden plusz 2-7 fokig melegszik a levegő.
Várható időjárás az ország területén hétfő estig
Hétfőn szakadozott felhősáv vonul nyugatról kelet felé, de többórás napsütésre szinte mindenütt számíthatunk. Csapadék nem lesz. Többnyire gyenge vagy mérsékelt marad a légmozgás, de hétfőn a Dunántúl északi felén a déli szelet élénk széllökések is kísérhetik. Éjszaka az Alföldön akár nagyobb területen, másutt pedig foltokban zúzmarás köd is képződhet, de ezek hétfő délelőtt gyorsan feloszlanak.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -4 és -9 fok között valószínű, de az északi völgyekben és az Alföld homokos felszínű mélyebb részein ennél néhány fokkal hidegebb is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet hétfőn 2 és 6 fok között valószínű.
Fokozott óvatosságra inti a Külügyminisztérium a külföldre utazókat. Mindenkitől, aki az ünnepeket megelőzően, alatt és a jövő év elején külföldre utazik, fokozott óvatosságot kérünk - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter vasárnap, Dunakeszin tartott sajtótájékoztatóján.
A tárcavezető arra kért mindenkit, hogy regisztráljon a konzuli szolgálat honlapján, és ne csak az országot, hanem a tartózkodási helyül kiválasztott várost is jelölje meg. Kiemelte: a minisztérium, valamint a külképviseletek, a nagykövetségek és a főkonzulátusok is 24 órás ügyeletet tartanak.Szijjártó Péter emlékeztetett arra, hogy az Egyesült Államok külügyminisztériuma az esetleg terrorakciók miatt óvatosságra intette Európába látogató polgárait. Az Europol is figyelmeztetést adott ki, amely szerint nagy valószínűséggel újabb támadásokat tervez elkövetni Európában az Iszlám Állam nevű terrorszervezet.
Hozzátette, hogy míg korábban ezek a támadások nagyobb mértékben irányultak, vagy irányultak volna rendfenntartó szervek vagy államok képviselői ellen, addig valószínűsíthetően az Iszlám Állam stratégiájában a civilek elleni támadások még inkább hangsúlyossá válnak. Emellett az Iszlám Állam elleni támadások Irak több területén, Moszulban és környékén bosszúra sarkallhatják a terroristákat - mutatott rá Szijjártó Péter.