Archívum

Eredmények megjelenítése 59081-től 59100-ig 67194 találatból.

Kiemelkedő gyógyító és oktató

Egészségügy - 2008-01-31

A Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrum Tanácsa Krompecher István emlékérmet és jutalomdíjat adott át január 23-án Dr. Édes István professzornak, kiemelkedő gyógyító és oktató, valamint példaértékű egyetemi vezetői, illetve országos szakmapolitikai munkája során kifejtett sokrétű tevékenysége elismeréséül.

Kazinczy-verseny: a szép beszédért

Programajánló - 2008-01-31

A hagyományokat követve a 2007/2008-as tanévben is a Debreceni Művelődési Központ Újkerti Közösségi Háza szervezi és rendezi meg a Kazinczy Ferencről elnevezett Szép Magyar Beszéd verseny városi és városkörnyéki fordulóját az általános iskolák 5-8. osztályos tanulóinak.

Szemtanúkat keresünk!

Kékhírek - 2008-01-31

Debreceni Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztálya vizsgálatot folytat cserbenhagyás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt.

2008. január 09-én 07 óra 15 perc körüli időben ismeretlen személy az általa vezetett ismeretlen forgalmi rendszámú és típusú, fehér vagy ezüstszínű személygépkocsival közlekedett a 4814–es számú úton Bánk felől Debrecen irányába.

Megyejárás a Méliusz Könyvtárban

Helyi - 2008-01-31

A  Hajdú-Bihar Megyei Önkormányzat és a Méliusz Juhász Péter Megyei Könyvtár és Információs Központ tavaly ősszel felhívással fordult a megye településeihez. A felhívásban egy rendezvénysorozat életre hívása fogalmazódott meg Megyejárás címmel.

A rendezvénysorozat célja, hogy a Méliusz Könyvtár adottságait, lehetőségeit kihasználva a megye települései által létrehozott kulturális értékek  minél nagyobb nyilvánosságot kapjanak

Debreceni fiatalok képviselik Magyarországot a nemzetközi versenyen

Helyi - 2008-01-29

Debreceni fiatalok képviselhetik hazánkat Hollandiában, Rotterdamban az EuroSkills szakmai verseny nemzetközi döntőjén. A január 25-27. között rendezett EuroSkills-Verseny döntőjét a debreceni Team Spirit nyerte meg.

 A 2007 nyarán kiírt versenyre több mint 300 csapat 1200 diákja nevezett be, amelyek közül 25 jutott a középdöntőbe, majd hat a most megrendezett döntőbe.

A debreceni Tourinform Iroda februári programajánlata

Ajánljuk - 2008-01-29

1. 15.45 Presser – Sztevanovity – Horváth: A padlás – musical

Helyszín: Vasutas Egyetértés Művelődési Központ (Faraktár u. 67., Tel.: 52/418-494)

 

1. 18.00 DVSC-Kiskunhalas női NB I. kézilabda mérkőzés

Helyszín: Hódos Imre Rendezvénycsarnok (Kassai út 32-34., Tel.: 52/412-433)

 

1. 22.00 Latin est conga show-val és DJ Ungvárival

Helyszín: Sikk Music Cafe (Domb u. 1.)

Grid felhasználói és alkalmazás-fejlesztő kurzus a Debreceni Egyetem Informatikai Karán

Tudomány - 2008-01-29

A Debreceni Egyetem Informatikai Karán 2008. január 29-31 között, háromnapos képzés keretében sajátítják el a felhasználók a legelterjedtebb Grid technológiákat, azok működését, használati és programozási módszereit.

A Grid heterogén számítógépek, tárolóegységek és szolgáltatások együttese. Földrajzilag elosztott, kezelhetőség tekintetében mégis centralizált, az átlagos internet-felhasználó számára is elérhető.

Rendőrségi hírek

Kékhírek - 2008-01-29

2008. január 28-án a Biharkeresztesi Határrendészeti Kirendeltség Ártánd Közúti Határátkelőhelyén kilépésre jelentkezett egy fő román állampolgár. Az ellenőrző útlevélkezelő megállapította, hogy vele szemben az olasz hatóságok beutazási és tartózkodási tilalmat rendeltek el. A személyt kiléptették Románia területére.

A 2010 évi Shanghai Világkiállítás magyar pavilonjának kialakításáról

Belföld - 2008-01-29

A Magyar Köztársaság Kormányától minden tekintetben független magánkezdeményezés a www.vilagkiallitas.hu honlap. A Miniszterelnöki Hivatal elhatárolódik a honlapon megjelent, a Sanghai Világkiállítással kapcsolatos „tervpályázati” hirdetmény készítőitől, az esetleges reklamációkat pedig elhárítja. A hivatalos honlap és tervpályázat előkészítése zavartalanul, a jogszabályok teljeskörű betartásával zajlik.

Betörők, rablók, embercsempészek

Kékhírek - 2008-01-29

Egy debreceni, Monostorpályi úton található szórakozóhely tulajdonosa tett bejelentés a rendőrségre éjfél után nem sokkal, hogy ismeretlenek betörtek a szórakozóhelyre, megrongálták az üzletben található játékgépet. Amikor  a tulajdonos megzavarta őket, az elkövetők autóval elmenekültek. A bejelentő megpróbálta követni az autót, de szem elől tévesztette.

Együttműködik a DE az ukrán Cherkasy Állami Egyetemmel

Oktatás - 2008-01-28

A fizika kutatási területét érintő megállapodást ír alá Prof. Dr. Pálinkás József, a Debreceni Egyetem Tudományegyetemi Karok (DE TEK) elnöke és Prof. Dr. Andriy Gusak, az ukrán Cherkasy Állami Egyetem rektorhelyettese január 29-én.

Új Hallgatói Szolgáltató Központ nyílik Debrecenben

Oktatás - 2008-01-28

A Debreceni Egyetem Tudományegyetemi Karok Vezetése és Tanácsa - a karok és a Hallgatói Önkormányzatok kezdeményezésére és támogatásával - Hallgatói Szolgáltató Központot hoz létre, melyet január végén adnak át. A központ célja a kari jellegtől független hallgatói adminisztrációs feladatok összevont intézése, a kari tanulmányi osztályok tehermentesítése a kor színvonalának megfelelő környezetben.

Diplomaosztó a debreceni tanítóképző főiskolán

Oktatás - 2008-01-28

A magyar kultúra iránti elkötelezettségünk a jövő generációjának sorsát formálja. Nagy és boldog felelősség van rajtunk - ezzel a gondolattal engedte útjára dr. Csorba Péter, a Kölcsey Ferenc Református Tanítóképző Főiskola rektora a friss diplomásokat az intézmény ünnepi szenátusülésén.

Tízmillió dolláros jegybank

Zimbabwe központi bankja új bankjegyeket bocsátott ki, hogy ezzel próbálja megoldani az ország kritikus készpénzhiányát.

 Zimbabwe gazdaságát a hanyatlás jellemezte az elmúlt nyolc évben. Az éves infláció meghaladta az 50 000 %-ot.

Parkolási gondok a Tócóskertben!

Vélemény - 2008-01-26

A belvárost megszégyenítő zsúfoltság jellemzi a Tócóskertet a parkolás terén. Még inkább így van ez a Kishegyesi úti Heliker ABC előtti területen! Az itt lakók parkolási gondjaikat már többször szóvá tették a körzet önkormányzati-, országgyűlési képviselője és az illetékes hivatal felé is. Az ígéretek ellenére a helyzet azonban mindmáig változatlan maradt!

Hol a direktor mostanában?

Helyi - 2008-01-26

Azt kérdezné mostanság szülővárosától Csokonai Vitéz Mihály:

1.         Van-e koncepciója az ország legnagyobb vidéki városa polgármesteri vezetésének arról, hogy milyen színház legyen a nevemet viselő színház? Városi színház? Regionális színház? Népszínház? Művészszínház? Jó színvonalú, állandóra szerződtetett társulattal? Vagy zömmel vendégművészekkel? Egy, két vagy három tagozattal? Költségvetési intézményként vagy kht-ként?

Rendőrségi hírek

Kékhírek - 2008-01-26

2008. január 24-én a Biharkeresztesi Határrendészeti Kirendeltség Ártánd Közúti Határátkelőhelyén belépésre jelentkezett egy fő -Olaszországba utazni szándékozó- moldáv állampolgár. Az ellenőrző útlevélkezelő megállapította, hogy a személlyel szemben a cseh hatóságok beutazási és tartózkodási tilalmat rendeltek el, ezért visszairányították Románia területére.

Hol van az értékarányosság a közlekedési szolgáltatásoknál?

Fogyasztóvédelem - 2008-01-26

A fogyasztók már megszokták, év eleje=áremelkedések. A fogyasztók azonban kezdik megelégelni, hogy az áremeléssel egyidejűleg egyes szolgáltatások minősége nem változik. Nem értik azt sem, hogy mi miért kerül annyiba! Az ügyfélszolgálatnál több órás sor után kerülhet sorra a fogyasztó, a telefonos ügyintézőre történő várakozás alatt akár egy órányi zenei élmény részese is lehet, és a sort tovább lehetne folytatni. Falakba ütköznek, és kiszolgáltatottak.

Közeledő határidő

Közérdekű - 2008-01-26

Közelednek a személyi jövedelemadó bevallásával kapcsolatos határidők. Az adófizetők teendői alig gyarapodtak, azonban több kisebb változás is történt a tavalyi évhez képest.

Az adózók nagy része idén is három személyi jövedelemadó bevallási lehetőség közül választhat: maga készíti el bevallását, felkéri erre munkáltatóját vagy az adóhatóságot.

Az ellopott bankkártya buktatta le!

Olvastuk - 2008-01-26

A Debreceni Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztály Betörési Alosztálya eljárást folytat a mellékelt - ATM automata által rögzített - képen látható ismeretlen elkövetővel szemben betöréses lopás bűntett megalapozott gyanúja miatt.