Archívum

Eredmények megjelenítése 6341-től 6360-ig 68102 találatból.

LMP: a kormány visszaél a kiemelt beruházások jogintézményével

Belföld - 2023-12-01

Jelen formájában káros a nemzetgazdaságilag kiemelt jelentőségű beruházások intézménye, mert a kormány visszaél vele - hangoztatta pénteki budapesti sajtótájékoztatóján Szendefy Mária, az LMP országos elnökségének tagja.

Ezt a jogszabályt, úgy, ahogy van, el kell törölni. Ez jelen formájában semmiképen nem szolgálja a közérdeket - fogalmazott az ellenzéki politikus, hozzátéve, elképzelhetőnek tartják, hogy új törvénnyel el lehessen érni a kívánatos célt.

Az olaszok nyolcvan százaléka érzi úgy, hogy az ország hanyatlik

Olaszország hanyatlóban van, súlyos demográfiai válsággal küzd, az olaszok többsége fél egy világháború kirobbanásától és a szegénységtől - olvasható a Censis társadalomkutató intézet éves felmérésében, amelynek adatait pénteken hoztak nyilvánosságra.

Áder János: elengedhetetlen az alkalmazkodás a megváltozott klímához és hidrológiai viszonyokhoz

Vélemény - 2023-12-01

Elengedhetetlen a megváltozott klímához és hidrológiai viszonyokhoz való alkalmazkodás.

Ezt hangoztatta Áder János, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány kuratóriumi elnöke, korábbi köztársasági elnök az ENSZ klímaváltozási keretegyezménye részes államainak csúcstalálkozójához (COP 28) kapcsolódó Víz és Klímaügyi Vezetők tanácskozásán, pénteken.

Az MSZP nyugdíjprogramja kiiktatná a kormány rendszerének igazságtalanságait

A Fidesz-kormány sok ellátási formát szüntetett meg, mint például az öregségi nyugdíj, a rokkantsági nyugdíj, illetve a szolgálati nyugdíj.

A kormányzati intézkedéseknek köszönhetően bemerevedett a nyugdíjrendszer, ma már csak nyugdíjkorhatáron lehet nyugdíjba vonulni. Az ellentétek pedig kiéleződtek, jól mutatja ezt az is, hogy a nyugdíjemelés mértéke idén hetvenszeres különbséget mutatott a legalacsonyabb és a legmagasabb nyugdíjak tekintetében, továbbá drámai, hogy a rokkant ellátás kikerült a társadalombiztosítás alrendszeréből.

Az MSZP szerint a mindenkori nettó minimálbér nettó 70 százalékával rendelkeznie kell mindenkinek, aki megszerezte a szükséges szolgálati időt, 400 eurónál pedig senkinek nem lehet kevesebb nyugdíja.

Az MSZP megtartaná a nők 40 év jogosultsági idővel való nyugdíjba vonulását, azzal kiegészítve, hogy az özvegyi nyugdíjra is jogosultak legyenek az igénybe vevők. Emellett a töredékéveket is bele kell számítani a szolgálati időbe. Felfelé és lefelé egyaránt rugalmassá kell tenni a nyugdíjba vonulás lehetőségét a közszolgálatban dolgozók számára.

- Súlyosabb büntetést kér az ügyészség a lángoló autóban migránsokat magukra hagyó embercsempészekre

...kontra - 2023-12-01

Súlyosabb büntetés kiszabását indítványozta az ügyészség azzal a két embercsempésszel szemben, akik egy lángoló kisteherautó rakterébe zárva magukra hagytak nyolc határsértőt 2021 tavaszán.

Több mint tízmillió forintnyi hamis ruhát és rúzst találtak a pénzügyőrök egy román autóban

Pro... - 2023-12-01

- Több mint 10 millió forintnyi hamis ruhát és rúzst találtak a pénzügyőrök egy román férfi autójában, amit a lepsényi pihenőhelyen ellenőriztek - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénteken.

A Duna House Group negyedéves árbevétele 15 százalékkal csökkent

Befektetés - 2023-12-01

A Duna House Group harmadik negyedévi árbevétele 7,1 milliárd forint volt, 15 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól, a menedzsment a legtöbb piacán javulásra számít jövőre.

Izrael-HAMASZ: folytatódnak a harci cselekmények

Fontos - 2023-12-01

- Lejárt péntek reggel az Izrael és a Hamász palesztin terrorszervezet között múlt pénteken életbe lépett tűzszünet, az izraeli hadsereg (IDF) pedig bejelentette, hogy folytatja a harci cselekményeket a Hamász ellen.

A bejelentés szerint a Hamász megsértette a tűzszünetet, rakétát lőtt ki Izraelre.

Az amerikaiak Kínát növekvő, Oroszországot csökkenő mértékben tartják fenyegetésnek

Olvastuk - 2023-12-01

Az amerikaiak többsége ma Kínát tartja az Egyesült Államokat érintő legnagyobb fenyegetésnek - derül ki a 2023-as Reagan Defense Survey országos felmérésből, amit csütörtökön hoztak nyilvánosságra.

A közvéleménykutatásban megkérdezettek több, mint fele (51 százalék) nyilatkozott úgy, hogy Kína jelenti a legkomolyabb fenyegetést hazájára, szemben az egy évvel korábbi 43 százalékkal. Eközben a 31 százalékról 24 százalékra mérséklődött azok aránya, akik szerint az első számú veszélyforrás Oroszország.

- Fehér Ház: az Egyesült Államok mindent megtesz az átmeneti tűzszünet meghosszabbítása érdekében

Ajánljuk - 2023-12-01

Az Egyesült Államok mindent elkövet az Izrael és a Hamász közötti tűzszünet meghosszabbítása érdekében - jelentette ki a Fehér Ház nemzetbiztonsági szóvivője.

John Kirby az elnöki hivatal sajtótájékoztatóján hangsúlyozta: Washington folytatja az erőfeszítéseket Izraellel, Katarral és Egyiptommal közösen, hogy a harcokban hetedik napja tartó szünet a lehető legtovább tartson. Úgy fogalmazott, minden órában azon dolgoznak, hogy a "hetedik napból nyolcadik, kilencedik és tizedik nap legyen, és így tovább".

Több hullámban érkezik változatos halmazállapotú csapadék a hétvégén

Közérdekű - 2023-12-01

Több hullámban érkezik változatos halmazállapotú csapadék december első hétvégéjén: szombaton esőre, havas esőre, havazásra kell készülni erős, néhol viharos széllel, majd vasárnap kisüt a nap.

Szallas.hu: a szálláshelyeken először a szilveszter telítődik, majd a karácsony

Ajánljuk - 2023-12-01

- Már dübörögnek a szilveszteri foglalások, és a karácsonyi napokra is megindult a kereslet. A trend ugyanaz, mint a korábbi években, vagyis elsőként a szilveszter telítődik, majd a karácsony, utána pedig a két ünnep közötti napok - közölte aktuális foglalási adatai alapján a Szallas.hu.

Josep Borrell: Henry Kissinger kitörölhetetlen nyomot hagyott a világot érintő ügyekben

Külföld - 2023-11-30

Henry Kissinger korábbi külügyminiszter, tanácsadó, akadémikus és Nobel-békedíjas tettei és jövőbe tekintő szempontjai máig hatóan alakították az amerikai külpolitikát, és kitörölhetetlen nyomot hagytak a világot érintő ügyekben - jelentette ki az Európai Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője csütörtökön.

"Ma tisztelettel adózunk egy kiemelkedő személyiség és egy igazi államférfi előtt" - fogalmazott Josep Borrell a volt amerikai külügyminiszterre emlékező közleményében.

Henry Kissinger igazi diplomata és mély gondolkodó volt - mondta. Noha megközelítése esetenként kritikát és vitákat váltott ki, hangját mindig figyelmesen hallgatták szerte a világon. Újító megközelítése hatással volt a diplomáciára és a közvetítői tevékenységre az elkövetkező generációk számára - tette hozzá az uniós diplomácia vezetője.

A Debreceni Egyetem hallgatója nyerte meg a nemzetközi pénzügyi befektetési versenyt

Oktatás - 2023-11-30

- Lengyel Ádám, a Debreceni Egyetem (DE) gazdaságtudományi karának pénzügy-számvitel szakos hallgatója nyerte meg a London Stock Exchange Group (LSEG) Workspace Portfolio Management versenyét - közölte az egyetem sajtóközpontja csütörtökön megjegyezve, hogy a rangos közgazdasági megmérettetésen 16 ország több mint kétszáz leendő szakembere indult.

Az akkumulátorokat gyártó CATL hosszú távra tervez Debrecenben

Helyi - 2023-11-30

A Debrecenben akkumulátorgyárat építő Contemporary Amperex Technology Co. Ltd. (CATL) hosszú távra, évtizedekre tervez a városban, a vállalat bizalomra épülő, erős partneri kapcsolatok kialakítására törekszik a város és a környező települések lakosaival - közölte a cég európai működésért felelős ügyvezető igazgatója csütörtökön a városban.

Jason Chen emlékeztetett rá, a vállalat a németországi után második európai akkumulátorgyárát a debreceni déli ipari övezetben építi fel, a munkálatok a terveknek megfelelően, jó ütemben haladnak, a gyárban 2025 első felében indul meg a termelés.

A vezető a cég első debreceni sajtótájékoztatóján kitért a Kúria szerdai határozatára, amellyel a bírói testület megsemmisítette a CATL iparbiztonsági engedélyét a biztonsági jelentés közzétételének formai hibája miatt.

"Az engedély alapját képező biztonsági jelentéssel vagy bármilyen biztonsági kérdéssel kapcsolatosan a Kúriának nem volt kifogása. Az ítéletnek nincs közvetlen hatása a kivitelezési munkálatok folytatására a CATL debreceni beruházásán, mivel a bírósági döntés a társaság egységes környezethasználati engedélyének, illetve építési engedélyének érvényességét nem érinti. Így a CATL folytatja a debreceni gyár folyamatban lévő építését, és megteszi a szükséges lépéseket az iparbiztonsági engedély megszerzéséhez szükséges összes követelmény teljesítése érdekében" - ismertette Jason Chen a CATL közleményét.

Elmondta, hogy a debreceni gyárat a legmodernebb technológiával szerelik fel, és azért döntöttek Debrecen mellett, hogy helyből tudják kielégíteni a magyarországi autógyárak igényeit. Debrecen mellett szólt a jó infrastruktúra, a közelben található nyersanyagok, a jó befektetői környezet, illetve a kiváló közép- és felsőfokú oktatás - sorolta az igazgató.

Agrometeorológia: az Alföldön egyre nagyobb a belvízzel elöntött terület nagysága

Belföld - 2023-11-30

- A csapadékos időjárásban az Alföld déli és keleti tájain egyre nő a belvízzel elöntött területek nagysága, ami nem tesz jót az őszi vetéseknek - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtöki agrometeorológiai elemzésében

Már több mint ötven roncsautót szállítottak el a határ menti településekről

Belföld - 2023-11-30

Már több mint ötven roncsautótól tisztította meg a határmenti településeket a Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal - közölte az intézmény csütörtökön.

LMP: a kiemelt beruházásokról szóló törvény elveszi az önkormányzatok önrendelkezési jogát

Belföld - 2023-11-30

Az LMP bízik abban, hogy rövidesen elkezdheti az aláírások összegyűjtését a kiemelt beruházásokról szóló népszavazási kezdeményezéséhez.

Schmuck Erzsébet, az LMP társelnöke csütörtöki online sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott: a kiemelt beruházásokról szóló jogszabály "a törvénytelenségek törvénye", ami valójában elveszi a képviselőtestületektől és a helyben lakó emberektől a döntési jogot.

Elindult Romániában a betétdíjas visszaváltási rendszer

Csütörtöktől hivatalosan elindult Romániában az italcsomagolásra használt műanyagflakonok, üvegpalackok és fémdobozok visszaváltását ösztönző betétdíjas rendszer.

Műszaki üzletekbe betörő román párost fogtak el a zalai rendőrök

...kontra - 2023-11-30

Mintegy húszmillió forintos kárt okozott két zalai műszaki üzletbe történt betörésével az a román páros, amelyiket harmadszor már tetten érték, és elfogták - közölte a Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon.

Az akkor még ismeretlen elkövető október 3-án, az üvegportált bezúzva hatolt be Keszthelyen egy mobiltelefonokat árusító üzletbe. A tettes 62 telefont vitt magával, közel 10 millió forint kárt okozva.