Az állampolgári jogok biztosa az ötven éves magyar-román államközi egyezmény felülvizsgálatát és a közoktatási törvény módosítását javasolja, valamint új idegenrendészeti szabályozást lát szükségesnek a magyar és román állampolgár kapcsolatából született gyermekek érdekében.
Tisztelt Hölgyeim és Uraim!
Bő egy évvel ezelőtt, 2008. november 25-én ugyanitt, a Sándor-palota tükörtermében mutatkozott be a sajtónak a Bölcsek Tanácsa, és ismertette célkitűzését: szakmailag megalapozott ajánlást kidolgozni a nevelés és oktatás újjáépítésére, illetve a korrupció megfékezésére. A Bölcseket 2008 tavaszán kértem fel, a tényleges munka 2008 szeptemberében kezdődött el. Tavaly év végére elkészült a két ajánlás, amelyeket ma, egy-egy magyar és angol nyelvű könyv formájában útjára bocsátunk.
Határozatlan időre felfüggesztették a Margit híd felújítását csütörtök délelőtt - közölte Gonda Ildikó, a felújítást végző Mh 2009 konzorcium projektvezetője.
Az üzemanyagok árának emelkedése és a kötelező felelősségbiztosítás díjainak mintegy 50 százalékos drágulása miatt már szinte elviselhetetlen mértékben nőttek a közúti árufuvarozáshoz kapcsolódó költségek 2010-ben, miközben a válság miatt a megrendelések is visszaestek – számolt be a szektor problémáiról Erdei Péter, a Magyar Közúti Fuvarozók Egyesületének (MKFE) szolgáltatásokért felelős igazgatója csütörtökön.
A Gazdasági Versenyhivatal összesen 33 millió forintra büntette a Penny Market Kft.-t, egyebek mellett azért, mert a társaság a 2009 júniusában tartott "13 éves akció" kapcsán tisztességtelen gyakorlatot folytatott a fogyasztókkal szemben.
Őrizetbe vette a rendőrség Antal Attilát, a BKV volt vezérigazgatóját, akit hűtlen kezeléssel gyanúsítanak. Kezdeményezték az előzetes letartóztatását is. Kedden reggel a rendőrök megszállták a közlekedési vállalat Akácfa utcai székházát, ahol az Antal Attila és Balogh Zsolt (a megbízott vezérigazgató) által aláírt szerződéseket gyűjtötték be.
Az előzetes adatok alapján 2009 első tizenegy hónapjában kevesebb gyermek született, a halálozások száma pedig lényegében ugyanannyi volt, mint az előző év azonos időszakában. A születésszám március kivételével valamennyi hónapban alacsonyabb volt, mint az előző évben. – derül ki a KSH január 26-ai felméréséből.
Hetvenegymillió forintot nyert az Európai Unió szociális alapjának pályázatán a Dehusz Nonprofit Kft. Az összegből a jelenleg munka nélkül élők átképzésére indít programot a cég.
Március 1-től ismét jeggyel utaznak a 65 év feletti nyugdíjasok a távolsági buszon és a vonaton. Eddig elég volt felmutatniuk személyi igazolványukat a közösségi közlekedés ingyenes igénybevételéhez.
A hírt a fővárosi főjegyző megerősítette, azonban a felmondás okáról még nem tudni semmit.
Hiába küzdött hónapokon keresztül a fennmaradásért a Red Treff Utazási Iroda, a társasággal szemben elrendelt felszámolási eljárás miatt január 18-án kénytelen volt beszüntetni tevékenységét.
Aláírták a kollektív szerződést a BKV szakszervezetei kedden késő este.
Zárt tárgyalást rendelt el a Mohácsi Városi Bíróság a 15 rendbeli szemérem elleni erőszakkal, valamint egy rendbeli megrontással vádolt mohácsi rajztanár ügyében.
Svédországban tíz év alatt dolgozták ki és vezették be a ma svéd típusúként emlegetett nyugdíjrendszert, amelyet a magyar viszonyokra szabni biztosan nem megy egyik napról a másikra - mondta Pusztai Erzsébet a Magyar Televízió Ma Reggel című műsorában.
Létrejött Magyarország legújabb natúrparkja, a Szatmár-Beregi Natúrpark.
A Fogyasztóvédők Magyarországi Egyesülete több megkeresést is kapott, hogy a www.suli.si oldalon olcsó síutakat kínálnak - feketén. Az utazási szerződésben található a szervező cég neve, „Ski International” melynek neve az utazási irodákat engedélyező Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal nyilvántartásában nem szerepel, de nem található a hazai cégjegyzékben sem.
Nem született megállapodás a kollektív szerződésről a BKV menedzsmentje és a 26 szakszervezet között a hétfő hajnalig tartó tárgyalásokon - közölte Gulyás Attila, a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének (VTDSZSZ) elnöke.