Az előzetesen tervezettnél jóval nagyobb mennyiségben fogyott a tüzelő az elmúlt hónapokban a NYÍRERDŐ Nyírségi Erdészeti Zrt. által kezdeményezett szociális tűzifaprogramban. Nem kevesebb, mint 52 Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar megyei település (13 város és 39 község) élt az erdőgazdaság által felkínált lehetőséggel, és a rászorulók a piaci ár feléért jutottak tűzifához – mondta Kaknics Lajos, a társaság vezérigazgatója.
A közoktatási intézmények átszervezésének végső dátumának meghosszabbítására nyújtott be közös törvényjavaslatot Kósa Lajos fideszes és Botka László szocialista polgármester, mellyel a március utolsó napját meghatározó törvényt szeretnék módosítani és a tanév végéig kitolni a nevelési, oktatási intézmények átszervezésére, a fenntartói jog átadására vagy megszüntetésére vonatkozó határidőt.
Az MDF EP listavazetője azt mondta, hogy az MSZP rövid távú válságkezelésével az ország elkerülheti a csődöt, de a program nem alapozza meg a fellendülést. A politikus úgy vélekedett: a Fidesz még azt is tagadja, hogy válságkezelésre volna szükség. "A reformok tagadása, a válságkezelés tagadása szocialistábbá teszi a Fideszt, mint maga a szocialista párt" - jelentette ki Bokros Lajos.
A 2009-es Bajnai-programot 2002 óta alapozzák meg közösen a kormánypártok és a Fidesz.
1. Hét évvel ezelőtt a 100 napos program megszavazása tönkretette az országot, s ma a Parlamentben egyetlen olyan párt van, amely ebben nem vett részt. Ez pedig a Magyar Demokrata Fórum, amely előre jelezte, hogy a program lejtőre viszi az országot.
Az Egészségügyi Minisztérium államtitkári posztjára Vojnik Máriát jelöli a miniszterelnök, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkári tisztségét pedig továbbra is Gőgös Zoltán fogja betölteni. A Honvédelmi Minisztérium államtitkára marad Vadai Ágness, az Igazságügyi és Rendészeti Minisztériumnál változatlan feladatmegosztás mellett továbbra is Juhász Gábor és Avarkeszi Dezső látja majd el az államtitkári feladatokat.
Bajnai Gordon szerint a válságkezelő program - amely a cselekvés, a kilábalás és a növekedés programja - lemondást, szolidaritást kér mindenkitől, de ennek eredményeként az ország talpra állhat és megerősödhet. A miniszterelnök erről a vasárnapi kormányülés után beszélt nemzetközi sajtótájékoztatón.
A mai napon Magyarország a holokauszt áldozataira emlékezik. Arra a több mint félmillió ártatlan áldozatra, akiket a magyar hivatalnokok, rendőrök és csendőrök először gettókba hurcoltak, majd néhány héttel később marhavagonokba zsúfoltak, és a halálba küldtek
Az SZDSZ szerint itt az ideje kimondani, hogy a Jobbik nem egyszerűen egy radikális párt, hanem a szombati holokauszttagadó tüntetés után neonáci pártnak tekinthető. Erről Gusztos Péter, a párt ügyvivője beszélt a Független Hírügynökségnek.
Pécs városa az elmúlt években katasztrofális helyzetbe jutott. Pécsnek változásra van szüksége. A változásra mindkét polgármester jelölt garancia, azonban az MDF programok alapján kíván javasolni és dönteni.
Bajnai Gordon miniszterelnök április 16-án ellenjegyezte a miniszteri kinevezésekről szóló köztársasági elnöki határozatot, így megkezdhetik tevékenységüket az új miniszterek és hivatalosan is megalakult a válságkezelő kormány. Az új kormány pénteken tartja első ülését, amelyen első olvasatban tárgyalják a Válságkezelő tervet. A frissen kinevezett miniszterek hétfőn teszik le esküjüket az Országgyűlés előtt.
Balázs Péter közgazdász, a CEU professzora, államtitkárként szolgálta az Antall- és a Medgyessy-kormányt, nagykövet volt Dániában és az Orbán-kormány alatt Németországban. 2004-ben az Európai Bizottság első magyar tagja, a regionális politikáért felelős biztos.
A Bajnai-kormányban a pénzügyminiszteri posztot betöltő, 36 éves Oszkó Péter jogászként végzett az ELTÉ-n. 2004-ben került a Deloitte-hez, ahova rögtön üzlettársként vették fel, ami nagyon ritka ilyen fiatal korban. Az adótanácsadás üzletág vezetői székéből, 2007-ben, Simor András távozásakor nevezték ki a cég vezetőjének.
Egyfajta átmenetet képez a folytonosság és a változás között Kiss Péter (50) volt kancelláriaminiszter, aki mostantól a társadalompolitikai koordinációért felelős tárca nélküli miniszter lesz. A nyilvánvalóan társadalmi feszültség-elhárításra "kitalált" Kiss Péter egyrészt közvetít a kabinet és az MSZP-vezérkar, valamint a civil szervezetek és a kormány között, másrészt a különböző minisztériumok társadalompolitikai ügyeit fogja intézni.
Az 59 éves Szekeres Imre honvédelmi miniszter a Veszprémi Egyetem vegyipari rendszermérnöki szakán diplomázott 1974-ben. Ugyanebben az évben lép be az MSZMP-be. 1977-től nyolc éven át a Magyar Kommunista Ifjúsági Szövetség (KISZ) Veszprém Megyei Bizottságának a titkára, majd első titkára. Kiss Péterhez hasonlóan ő is "régi" MSZP-snek számít: 1990 novemberétől a párt ügyvezető alelnöke, 1994-tól alelnöke. 2007-ben és 2009-ben megerősítik MSZP elnök-helyettesi tisztségében.
A földművelésügyi miniszterként a posztján maradó, bal- és jobboldalon is elismert, 62 éves Gráf József 1970-ben lépett be az MSZMP-be, később pedig az MSZP-nek is alapító tagja volt. 2006-ban országos listáról bejutott az Országgyűlésbe, de az alakuló ülés előtt lemondott mandátumáról egyik párttársa javára.
Az 54 éves Draskovics Tibor már a gimnáziumban is a baloldali eszméket támogatta, a Fazekas KISZ-titkáraként fel is szólalt az oktatási elitizmus ellen. 1994-ben Békesi László akkori pénzügyminiszter közigazgatási államtitkára, de munkahelyét Bokros Lajos és Medgyessy Péter alatt is megtarthatja - egészen 1998-ig.
Megszavazta a bizalmatlansági indítványt és Bajnai Gordont miniszterelnökké választotta a parlament. A döntést 204 igen szavazattal, nem szavazat nélkül, 8 tartózkodással hozták meg.
A bizalmatlansági indítvány elfogadása után Bajnai Gordon letette a miniszterelnöki esküt, és aláírta az erről szóló okmányt.