A mezőgazdasági termelői árak tavaly decemberben 18,1 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbi szintet, az év egészében 15,4 százalékkal nőttek, míg a mezőgazdasági termelés ráfordítási árszintje ennél kisebb mértékben, átlagosan 6,8 százalékkal emelkedett - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) pénteken.
Oszkó Péter volt pénzügyminiszter szerint az Orbán-kormány a 2010 óta folytatott gazdaságpolitikájával elvonta a növekedés forrásait, ennek következménye a gazdasági visszaesés, amely várhatóan idén is folytatódni fog.
Oszkó Péter azt mondta: a kormány 2010 óta úgy szerez pénzt saját politikai céljaira, hogy elvonja a növekedés - a banki hitelezés és a beruházások - forrásait, a lakossági megtakarításokat.
- A várakozásoknál jelentősebben csökkent a bruttó hazai termék (GDP) tavaly a negyedik negyedévben az MTI által megkérdezett elemzők szerint, akik lassú kilábalásra számítanak a recesszióból.
Londoni elemzők a negyedik negyedévre 1,8-2,8 százalékos GDP-visszaeséssel, a múlt év egészére pedig 1,5 százalékos csökkenéssel számoltak.
Tavaly decemberben az ipari termelés 7,6 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól, az év egészében 1,7 százalékos volt a csökkenés - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) csütörtökön. A munkanaphatástól megtisztított index 3,4 százalékos visszaesést mutatott decemberben. Az előző hónaphoz képest az ipari termelés szezonálisan és munkanaptényezővel is kiigazítva 2,5 százalékkal csökkent.
- A fogyasztói árak 2013 januárban átlagosan 0,8 százalékkal emelkedtek decemberhez képest és 3,7 százalékkal voltak magasabbak, mint egy évvel korábban - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) csütörtökön.
A londoni elemzők inflációs előrejelzése januárra 3,8-4,1 százalék volt.
- Magyarország bruttó hazai terméke (GDP) 2012 negyedik negyedévében 2,7 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához viszonyítva. A gazdaság teljesítménye 2012-ben 1,7 százalékkal volt kisebb, mint az előző évben - közölte csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) korlátozott információs bázisra épülő gyorsbecslése alapján.
Londoni elemzői vélemény szerint Magyarország az Európával és különösen az euróövezettel kapcsolatos piaci hangulat "drámai javulását" tudta kihasználni a keddi dollárkötvény-kibocsátással.
Magyarország 3,25 milliárd dollár értékben bocsátott ki devizakötvényt öt- és tízéves lejárattal.
Tavaly 9 százalékkal kevesebb álláshirdetés jelent meg a Workania internetes oldalon, mint egy évvel korábban, miközben az álláskeresők száma éves szinten 17 százalékkal emelkedett - derül ki a Workania összesítéséből..Tavaly a munkaadók a nyár előtt voltak a legaktívabbak: a legtöbb állást - az egész éves ajánlatok 11-11 százalékát - ugyanis májusban, illetve júniusban hirdették meg, a legkevesebbet - az egész évben közzétett állások 6 százalékát - pedig az év végi hajrá alatt, decemberben.
- Magyarországon 380 ezer, Európában legalább 50 millió háztartás él úgynevezett energiaszegénységben - ismerteti a kutatási adatokat a hőszigetelő anyagokat gyártó Knauf Insulation Kft. keddi közleményében.Az energiaszegénység azt jelenti, hogy a háztartás a havi jövedelmének - országonként változó - meghatározott hányadánál többet költ energiaszámlái kifizetésére. Magyarországon az Energiaklub 2012-es kutatása szerint ez az arány 34 százalék.
A sertések száma - 3 évi csökkenés után - az elmúlt év december 1-jéig tartó hat hónapban kismértékben emelkedett. A szarvasmarha-állomány 3 éve folyamatosan nő - jelentette a 2012. december 1-jei adatok alapján hétfőn a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Magyarországnak sikerült "valamelyest" csökkentenie államadósság-rátáját tavaly, és e ráta az idén várhatóan a hasonló besorolású államadósokéhoz közelebbi, de annál még mindig magasabb szinten stabilizálódik, "nagyon gyenge" gazdasági teljesítmény mellett - jósolta a Moody′s Investors Service a "Ba1" fokozatú magyar államkötvény-osztályzat péntek éjjeli megerősítéséhez fűzött londoni elemzésében.
- A Magyar Alumínium Termelő és Kereskedelmi Zrt. (Mal) helyesen sorolta be a nem veszélyes hulladékok közé a vörösiszapot - mondta az engedélyező környezetvédelmi szakhatóság korábbi igazgatója a vörösiszap-katasztrófa ügyében indított büntetőper tárgyalásán a Veszprémi Törvényszéken csütörtökön.
Magyarország és Románia határ menti védett területeinek megóvása érdekében közös ellenőrzéseket folytattak egy európai uniós projekt keretében a két ország zöldhatóságai; a programot az unió 44,8 ezer euróval támogatta - mondta el Kelemen Béla, Tiszántúli Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség igazgatója pénteken sajtótájékoztatón Debrecenben.
Bírálták a kormány gazdaságpolitikáját korábbi pénzügyminiszterek egy csütörtöki budapesti fórumon; leginkább azt hangsúlyozták, hogy az elmúlt években csökkent a bizalom az ország iránt.A Világgazdaság című napilap gazdasági kilátásokról szóló konferenciáján Járai Zsigmond, az első Orbán-kormány pénzügyminisztere arról beszélt, hogy a második Orbán-kormány gazdaságpolitikája alapvetően más, mint az elsőé volt.
A tavalyi ipari termelési adatok alapján 2012 utolsó negyedévében 1,5 és 2,2 százalék közötti mértékben eshetett vissza a bruttó hazai termék (GDP) Magyarországon az ING és a TakarékBank elemzői szerint, akik ugyanakkor úgy vélik, hogy 2013-ban már kijöhet a recesszióból a gazdaság.
- Tavaly decemberben 7,6 százalékkal csökkent az ipari termelés volumene az egy évvel korábbihoz és 2,5 százalékkal az előző hónaphoz képest - jelentette előzetes adatok alapján csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
- Sok, a kata hatálya alá bejelentkezett vállalkozás még nem kapott jóváhagyó választ az adóhatóságtól. A NAV szerint mindenkinek postázták a határozatot. Azt tanácsolják, hogy akihez nem jutott el a jóváhagyásuk, február 12-ig az is fizesse ki a tételes adót - írja az Adó Online.
- A béren kívüli juttatások költsége ugyan emelkedett az idén, és általánosságban elmondható, hogy a szabályozás mind a munkavállalók, mind a munkaadók hátrányára változott, azonban van néhány cafeteria elem, amely adómentesen adható - hívja fel a figyelmet a MAZARS adótanácsadó cég szerdai közleményében.
A magyar gazdaság szempontjából rövid távon a legnagyobb kérdés a monetáris politika várható alakulása - mondta Forián Szabó Gergely, a Pioneer Alapkezelő befektetési igazgatója a cég szerdai tájékoztatóján, Budapesten.
- Januárban 2401 cég szűnt meg Magyarországon, 61 százalékkal több, mint amennyit a megelőző év azonos időszakában töröltek a cégbíróságok, és úgy tűnik, hogy trendszerű változás zajlik, idén akár 45 ezer cég is erre a sorsra juthat - közölte az Opten Informatikai Kft. kedden.