A Köztársasági Elnök az Országgyűlés Elnökének megfontolásra visszaküldte az új Polgári Törvénykönyvről szóló 2009. évi CXX. törvény hatályba lépéséről és végrehajtásáról szóló törvényt (Ptké.). Az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium megnyugvással fogadja, hogy Köztársasági Elnök Úr is alkotmányosnak tartja az Országgyűlés által elfogadott Ptké.-t, egyéb esetben ugyanis államfői jogköréből eredő felhatalmazása alapján előzetes normakontrollt kezdeményezett volna az Alkotmánybíróságnál.
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (Felügyelet) 2009. szeptember 28-án tértivevényes levélben értesítette az érintett jelenlegi és volt magánnyugdíjpénztári tagokat az állami társadalombiztosítási (TB) nyugdíjrendszerbe történő visszalépés, illetve a pénztártagság figyelembevételével megállapított öregségi nyugellátás módosításának lehetőségéről.
Borús képet festett az amerikai részvénypiacok közeljövőjéről a CNBC televíziós csatornának adott nyilatkozatában Meredith Whitney. Amerikában őt tartják az elsőnek, aki a pénzügyi piacok buborékaira figyelmeztetve megjósolta a részvénypiaci összeomlást, majd pedig jó előre jelezte a várható piaci rallyt.
Borús képet festett az amerikai részvénypiacok közeljövőjéről a CNBC televíziós csatornának adott nyilatkozatában Meredith Whitney. Amerikában őt tartják az elsőnek, aki a pénzügyi piacok buborékaira figyelmeztetve megjósolta a részvénypiaci összeomlást, majd pedig jó előre jelezte a várható piaci rallyt.
Köztestületi Alapszabály
A MAGYAR REKTORI KONFERENCIA (MRK) a magyar felsőoktatási intézmények rektoraiból álló, a felsőoktatási intézmények képviseletére, érdekeinek védelmére jogosult független köztestület, amelyet az Országgyűlés a Felsőoktatásról szóló 2005. évi CXXXIX törvény 114. § bekezdésével - a Polgári törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény 65.§ (1) bekezdésével összhangban - hozott létre a felsőoktatási rendszer átfogó átalakításával kapcsolatban.
1. §
(1) A szabálysértésekről szóló 1999. évi LXIX. törvény (a továbbiakban: Szstv.) 157. § -ának (1) bekezdése helyébe a következő rendelkezés lép:
„157. § (1) Aki
a) ötezer forintot meg nem haladó értékre lopást, sikkasztást, jogtalan elsajátítást, orgazdaságot,
b) ötezer forintot meg nem haladó kárt okozva készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel visszaélést, csalást, szándékos rongálást,
c) ötezer forintot meg nem haladó vagyoni hátrányt okozva hűtlen kezelést
követ el, úgyszintén, aki e cselekmények elkövetését megkísérli, százezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.”
Tisztelt Igazgató Úr!
Őszinte megdöbbenéssel olvastam levelét, és nem tagadom, nem kis mértékben töltött el déja vu érzéssel az, amit abban olvastam. Mintha a huszadik század elején lezajlott véres események ismétlődnének meg, parodisztikus formában, szerényebb, mondhatni trafik-kivitelben, de tagadhatatlanul azonos céllal és tartalommal.
Mi az a HAT?
A HAT, egy mozaikszó, mert Helyi célokat Aktívan Támogató,
A HAT, egy szám, ami már elég sok, majdnem hét, ami ugye bűvös szám,
A HAT, egy ige, ami kezdete a HATásnak, a HATékonyságnak, a HATározottságnak,
Hihetetlenül cinikus, egyben kínosan hazug vádak láttak napvilágot a H1N1-vírussal kapcsolatban kiadott tájékoztató kiadványomról. Nem gondoltam volna, hogy egy, a közfeladatait ellátó országgyűlési képviselő olyan tájékoztatóját támadják politikai indíttatásból, amely a lakosság egészségének megőrzéséhez járul hozzá.
"A Magyar Nemzet mai számában megjelent cikk és annak szinte valamennyi állítása nevetséges. A legalapvetőbb ismereteket is nélkülözik azok a >>víziók<<, amelyeket a Magyar Nemzet közölt" - közölte az oktatási tárca a lap mai számában megjelent írásra reagálva. A cikk arról számol be, hogy Hiller István oktatási és kulturális miniszter jogköréből egyes pénzügyi és szakmai kérdések kikerülnek a jövőben, és azokban a Pénzügyminisztérium dönt.
A szocialista politikusok által tartott mai sajtótájékoztató híven tükrözi, hol tart ma az ország, milyen színvonalon zajlik a kormányzás és folyik a törvény- és rendeletalkotás ma hazánkban. A Környezetvédelmi és Vízügyi minisztérium 2008 októberében a szálló por (PM10) kapcsán hozott rendelete ugyanis éppen a legfontosabb dolgot hagyja figyelmen kívül: a valóságot.