Felhívás

Közérdekű - 2009-06-19

Debrecen Város Közgyűlése október 23-a alkalmából Csokonai -, Hatvani-, Hajós Alfréd díjakat, valamint Borsos József Nívódíjat adományoz.

A díjak adományozására a polgármesternek címzett levélben a mellékelt adatlapon, 2009. augusztus 24-ig tehetnek javaslatot, melyet a Polgármesteri Hivatal Kulturális Osztályára kell leadni (Új Városháza, Debrecen, Kálvin tér 11.).

A Borsos József Nívódíj pályázatok 2009. augusztus 5-ig nyújthatók be a Polgármesteri Hivatal Várostervezési Osztályára a városi főépítészhez (4024 Debrecen, Iparkamara u. 2.).

I.

„DEBRECEN VÁROS CSOKONAI – DÍJA” adományozható a társadalomtudományok, a kulturális élet, az irodalom, a művészetek (a zene, a tánc, a színház, a képző- és iparművészet, az építőművészet, a film- és fotóművészet) terén művészi színvonalú alkotó tevékenységért; a közművelődés területén éveken keresztül maradandó értéket teremtő kimagasló munkáért; valamint átfogó életmű elismeréseként.

II.

„DEBRECEN VÁROS HATVANI – DÍJA” adományozható azoknak, akik a város fejlesztése érdekében a természettudományok, a gazdasági élet, az egészségügy, a szociális tevékenység, az idegenforgalom és a környezetvédelem területén kiemelkedő tevékenységet fejtettek ki, valamint átfogó életmű elismeréseként.

III.

Debrecen Megyei Jogú Város Közgyűlése a kimagasló testnevelő tanári, sportvezetői, edzői és versenyzői érdemeket a „DEBRECEN VÁROS HAJÓS ALFRÉD DÍJA” kitüntető díjjal ismeri el. A díj a versenysportban, a szabadidősportban és az utánpótlás-nevelésben, a sportvezetői, edzői szakterületen magas színvonalú munkát végzőknek, azon sportolóknak, akik kimagasló eredményeket értek el, illetve a testnevelés és a diáksport terén éveken keresztül kifejtett kiemelkedő sportszakmai, oktató munkáért, maradandó értéket nyújtó tevékenységért adományozható.

Mindhárom díj egyénnek és közösségnek is adományozható. A kitüntető díjakkal oklevél, emlékplakett és pénzjutalom jár.

IV.

„DEBRECEN VÁROS BORSOS JÓZSEF NÍVÓDÍJA” pályázati jellegű. Azon természetes és jogi személyeknek, valamint jogi személyiség nélküli gazdasági társaságnak adományozható, akik/amelyek Debrecen építészeti arculatát befolyásoló, igényes és gazdaságosan megépített, magas színvonalú, értéknövelő módon megvalósult új, illetve rehabilitált lakó- és középületek, ipari épületek létrehozásában közreműködtek építész tervezőként, kivitelezőként vagy építtetőként, és ez által városunk építészeti, kulturális környezetének fejlődését elősegítették. Az elismerés nyilvános pályázat útján nyerhető el. A pályázaton részt vehet a megvalósult lakó- vagy középület dokumentálásával minden olyan természetes vagy jogi személy, valamint jogi személyiség nélküli gazdasági társaság, aki/amely az épület megvalósításában tervezőként, építtetőként vagy kivitelezőként közreműködött, s akivel szemben kizáró körülmény nem áll fenn, illetve aki a pályázati kiírás feltételeit magára nézve kötelezőnek ismeri el.

A PÁLYÁZATON VALÓ RÉSZVÉTEL FELTÉTELEI:

(1) A pályázatra az épület megvalósításában közreműködők jelentkezhetnek együttesen vagy egyenként. Ha a tervező egyedül nyújtja be pályázatát, akkor ehhez mellékelnie kell az építtető írásos beleegyezését. Amennyiben az építtető egyedül nyújtja be pályázatát, úgy ehhez mellékelnie kell az építész tervező írásos beleegyezését. Az egyedül pályázó kivitelezőnek mind a tervező, mind az építtető írásos beleegyező nyilatkozatát szükséges csatolnia.

(2) A pályázatra csak olyan lakó- vagy középülettel lehet jelentkezni, amely esetében

a.) a pályázó személyek azonosak az építési- és használatbavételi engedélyben feltüntetett tervezővel, illetve építtetővel

b.) használatbavételi engedélye a pályázat meghirdetésének időpontját megelőző három éven belül lett jogerős, valamint

c.) az adott területen érvényes településrendezési tervben, illetve az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendeletben (OTÉK) rögzített beépítési előírásokat maradéktalanul megtartották, az építési engedély kiadását követően a ház építése során, illetve a telek használata kapcsán építésrendészeti eljárásra okot adó szabálysértés nem történt.

(3) A pályázók és a hozzájárulásukat adók vállalják a nyilvánosságot (név, település, a tervező   és – amennyiben a kivitelező pályázik – a kivitelező elérhetősége).

(4) A pályázóknak biztosítaniuk kell a szakmai (bíráló) bizottság számára az épületek és azok környezetének részletes megtekintését. A látogatás időpontjáról 5 nappal korábban kapnak értesítést.

A PÁLYÁZATOK BEADÁSA:

(1)  A pályázatot augusztus 5-éig kell Debrecen Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala Várostervezési Osztályára,a városi főépítészhez személyesen vagy postán eljuttatni (4024 Debrecen, Iparkamara u. 2.).

(2) A pályázati dokumentációt egybekötve (vagy fűzve) kell összeállítani úgy, hogy az  értékelés során ne szóródhasson szét.

(3) A szakmai bizottság a határidő után, hiányosan vagy nem egybekötve benyújtott  pályaműveket kizárja a pályázatból. A pályázók azzal, hogy pályázatukat benyújtották, a pályázati kiírás feltételeinek és a bizottság döntésének alávetik magukat.

(4) A pályázaton résztvevők nevét, címét – és elismerésben részesítés esetére a díjból való százalékos részesedést – a pályázati dokumentáció írásos munkarészének első lapján fel kell tüntetni.

(5) A pályázat országos szintű bírálatára – annak meghirdetése esetén – a városi főépítész terjeszti fel a városi pályázaton elismerésben részesített pályaművet, a pályázó(k) hozzájárulása esetén.

A PÁLYÁZATRA BENYÚJTANDÓ MUNKARÉSZEK:

a.)        jelentkezési lap a pályázók adataival, a nyilvánosság vállalására vonatkozó nyilatkozatukkal, továbbá a nem pályázó, de érintett tervező és (vagy) építtető hozzájárulási nyilatkozataival,

b.)        teljes építési engedélyezési tervdokumentáció M=1:100, illetve – amennyiben az épület    nagysága indokolja – M 1:200 méretarányban (műszaki leírás, alaprajzok, metszetek, homlokzatok, helyszínrajz),

c.)        jogerős építési- és használatbavételi engedély másolata,

d.)    fényképek: legalább 4 db az épület külső megjelenéséről – különböző nézőpontokban felvéve –, illetve belső fotók tetszőleges számban. Amennyiben a pályázónak rendelkezésére áll, a fotókat digitális formátumban is kérjük benyújtani.

A dokumentáció legkisebb mérete A/4, legnagyobb mérete A/3 lehet.

A PÁLYAMŰVEK BEMUTATÁSA, VISSZAADÁSA, ILLETVE FELHASZNÁLÁSA:

     A nívódíj pályázaton elismerésben részesített pályamű a helyi sajtóban közlésre kerül. A nívódíjban nem részesült terveket az adományozástól számított 3 hónapon belül lehet átvenni személyesen a városi főépítésznél.

A PÁLYAMŰVEK ELBÍRÁLÁSA:

     A pályázatok elbírálásának főbb szempontjai az alábbiak:

a.)    az épület telepítése, környezetbe illesztése, funkciójának megfelelése az elfogadott területfejlesztési koncepcióhoz,

b.)    az alaprajz és a térbeli belső elrendezés megoldása,

c.)    a ház építészeti megformálása, tömeg- és homlokzatképzése,

d.)    a szerkezet kialakítása, a kivitelezés és részletképzések színvonala.

Az építészeti nívódíjjal emlékplakett, oklevél és pénzjutalom vár.

 

*A hirdetmények megtekinthetők és letölthetők Debrecen város honlapjáról (www.debrecen.hu). A Csokonai-, Hatvani- és Hajós Alfréd Díj felhívása és javaslattételi lapja átvehető az Új Városháza fszt. 3. sz. ablaknál. A Borsos József Nívódíj pályázati hirdetménye és jelentkezési lapja átvehető a Várostervezési Osztályon (Iparkamara u. 2. I. emelet 105. iroda ).