Külföld

Eredmények megjelenítése 4961-től 4980-ig 6828 találatból.

Treblinka az igazságügyi régész szemével - Minden kételyt eloszlatott

Külföld - 2012-02-23

- A treblinkai haláltábor tömegsírjainak létezésére vonatkozó minden kételyt eloszlatott az első olyan helyszíni vizsgálat, amelyen "a föld mélyébe látó" műszereket alkalmaztak - húzta alá Caroline Sturdy Colls brit igazságügyi régész a vizsgálatról szóló beszámolójában. Amikor a nácik 1943-ban elhagyták Treblinkát, azt hitték, hogy mindent eltüntettek maguk mögött. Lerombolták az épületeket és elegyengették a talajt. Felépítettek egy falusi házat, és beköltöztettek oda egy ukrán "gazdát".

Eladó egy egész falu Franciaországban

Külföld - 2012-02-23

    Írányára 100 millió forintnyi euró. A település neve Courbefy, Limousin vidékén van, valamikor 200 lakosa volt. Most jobbára teljesen elhagyatott. A kilencvenes években felmerült, hogy üdülőfaluvá alakítják, ám ennek költségei túl magasak lettek volna, és letettek a tervekről. A szomszéd településeken élők szerint most tolvajok és iszákosok húzzák meg magukat a faluban, amúgy kísértetjárta hely benyomását kelti. A vétel iránt érdeklődőknek e hét péntekig kell ajánlatot tenniük.

Magyarul is lehet felnőttképzést szervezni Romániában

Külföld - 2012-02-22

Magyar nyelven is lehet felnőttképzést szervezni Romániában, miután a román képviselőház megszavazta az erre vonatkozó törvénymódosítást.

 

    Derzsi Ákos, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) parlamenti képviselője - aki a törvénymódosítás egyik kezdeményezője - az MTI-nek szerdán elmondta: a képviselőház megszavazta a felnőttképzést szabályozó kormányrendeletet módosítását.

"Stratégiai partnerségről" tárgyal a Peugeot és a General Motors

Külföld - 2012-02-22

Stratégiai partnerségről kezdett tárgyalásokat a francia PSA Peugeot Citroen a világ elsőszámú autógyártójával, az amerikai General Motors-szal - erősítette meg szerdán a lapértesülést a francia munkaügyi miniszter.

 "A cégcsoport elnöke tegnap este tájékoztatott a stratégiai partnerséget illetően megkezdődött tárgyalásokról és azt mondta, hogy ez jó hír a csoport számára" - fogalmazott Xavier Bertrand az Europe 1 kereskedelmi rádióban.

Hoteltesztelők, álkollégák, gyereknevettetők: új szakmák Kínában

Külföld - 2012-02-21

Az életszínvonal emelkedésével egyre több új, korábban nem létező szakma születik Kínában: sok közülük első hallásra igen szokatlan, ám az átlagfizetés többszörösét lehet megkeresni velük.

 A bérek és a jövedelmek emelkedésével nemcsak a termékek és szolgáltatások skálája szélesedik Kínában, de - köszönhetően az újonnan keletkező keresletnek - a különleges állások száma is évről évre nő. A gyakran szokatlan új szakmák a szociális változásokat és irányokat tükrözik, árnyaltabb képet adva a kínai társadalomról.

Német, svájci, olasz és szlovák lap a magyar politikai életről

Külföld - 2012-02-21

A német Berliner Zeitung a magyar államfő állítólagos plágiumügyéről, a svájci Neue Zürcher Zeitung Orbán Viktor békülékenységéről, a Limes olasz geopolitikai folyóirat a miniszterelnökről és a Fideszről, a felvidéki Szabad Újság a  kettős állampolgársággal kapcsolatos szlovák megjegyzésről közölt írást.

Osztrák lapok és cseh lap a magyar belpolitikáról, Brüsszelhez való viszonyról

Külföld - 2012-02-20

- Az osztrák Die Presse egy Magyarországgal foglalkozó német tanulmánykötetről, Ausztria magyarországi megítéléséről és az 1989-es határnyitás utáni osztrák politikáról írt, a Právó cseh napilap Budapest és Brüsszel viszonyával foglalkozott.

Szarajevó ostromához hasonlítja a szíriai Homszét egy belga lap

Külföld - 2012-02-20

Egyre növekvő a hasonlóság Szarajevónak a boszniai háború idején folytatott ostroma és a szíriai Homsz elleni, "egyre elvakultabb" kormánytámadások között - írta hétfői vezércikkében a La Libre Belgique című belga napilap.

FT: Irán egyre nehezebben tudja eladni olaját

Külföld - 2012-02-20

Irán nehezen talál vevőt exportra szánt olajának csaknem negyedére, jeleként annak, hogy az iráni nukleáris fejlesztési program miatt bevezetett nyugati szankciók máris éreztetni kezdik hatásukat - írta a hétfői Financial Times.A londoni gazdasági napilap iparági forrásai szerint Teherán napi 500 ezer hordó pluszmennyiséget próbál értékesíteni Kínának és Indiának; ez a tavalyi átlagos napi iráni nyersolajexport 23 százaléka.

Szlovák kormányfő: Nem rendelkezünk jó megoldással a kettős állampolgárságra

Külföld - 2012-02-18

Sem a kettős állampolgárságról szóló magyar döntés, sem a Fico-kabinet reakciója nem volt szerencsés - ebben az értelemben nyilatkozott a kettős állampolgárságról szóló törvény kapcsán a szlovák kormányfő, Iveta Radicová a Pátria rádióban szombaton.

Nőtt a Magyar Koalíció Pártjának támogatottsága Szlovákiában

Külföld - 2012-02-17

Megnőtt és már a szlovák parlamentbe való bejutás határán van a Magyar Koalíció Pártjának támogatottsága egy pénteken nyilvánosságra hozott felmérés szerint.

 

    Az MVK közvélemény-kutató ügynökség felmérése szerint a szavazók 4,7 százaléka választaná az MKP-t, vagyis a párt megközelítette a parlamentbe jutáshoz szükséges 5 százalékos küszöböt. A Bugár Béla vezette Most-Híd szlovák-magyar vegyes pártra a felmérés szerint a választók 5,9 százaléka adná a voksát.

Dzurinda: "Civilizálatlan és nem európai" a kettős állampolgárságról szóló magyar törvény

Külföld - 2012-02-14

Magyarország javítsa ki a kettős állampolgárságról szóló, "nem európai, civilizálatlan törvényét" - mondta Mikulás Dzurinda kedden egy pozsonyi sajtótájékoztatón.

 

    A szlovák külügyminisztertől az MTI azt kérdezte: van-e Szlovákiának olyan törvénye amely lehetővé teszi, hogy szlovák állampolgárokat választójoguk elvesztésével büntessék azért, mert felvették egy másik ország állampolgárságát is.

További segítséget helyez kilátásba Görögországnak a pénzügyi EU-biztos

Külföld - 2012-02-14

További pénzügyi segítséget helyezett kilátásba hétfőn Görögországnak Olli Rehn, az Európai Bizottság pénzügyi és gazdasági kérdésekben illetékes alelnöke, miután az athéni parlament elfogadta az Európai Unióval és a Nemzetközi Valutaalappal kialkudott, vitatott megszorító intézkedéseket.

  "Az EU a görög nép oldalán áll" - hangsúlyozta nyilatkozatában a finn liberális politikus, aki szerint a vasárnap éjjeli görög parlamenti szavazással jelentős lépést tettek a Görögországnak nyújtandó második nagy mentőcsomag felé.

Martonyi-interjú a Frankfurter Allgemeine Zeitungban

Külföld - 2012-02-13

A magyar külügyminiszterrel közölt interjút A középeurópaiság az alapvetésünk címmel hétvégi számában a konzervatív Frankfurter Allgemeine Zeitung.

 Martonyi János a lap rovatvezetőjének, Georg Paul Heftynek válaszolva kifejtette: a Magyarország ellen folyó külföldi hadjárat - amelyre válasz volt a január 21-én civilek által szervezett Békemenet nevű kormányt támogató felvonulás - valójában a kormányt erősíti, egyúttal pedig a szélsőjobbot is.

Berlinale - "Cserben hagyták" a német államfőt a filmcsillagok

Külföld - 2012-02-13

A vendéglistán eredetileg szereplő mintegy 250 meghívottból a filmszakma alig száz képviselője vett részt a Christian Wulff német államfő által a Berlini Nemzetközi Filmfesztivál csillagainak rendezett fogadáson; a szóbeszéd szerint az elnök körüli botrány tartotta távol a hírességeket a Bellevue-palotától.

 Brit sajtóbotrány - Újságírókat, rendőrt, katonát, minisztériumi alkalmazottat vettek őrizetbe

Külföld - 2012-02-11

Nyolc személyt vettek őrizetbe szombaton Londonban az utóbbi évtizedek legsúlyosabb brit sajtóetikai botrányát feltáró rendőrségi vizsgálat keretében.Az őrizetbe vettek között van a The Sun - a legnagyobb példányszámú brit bulvárnapilap - öt újságírója, valamint a brit fegyveres erők egy aktív szolgálatot teljesítő tagja, a védelmi minisztérium egyik tisztviselője és egy rendőrtiszt.

Külföldi sajtó Magyarországról - FT-írás a Malévról, az Irish Independent a belpolitikáról

Külföld - 2012-02-11

A Malév csődjének következményeivel foglalkozik a londoni Financial Times, míg az írországi liberális Irish Independent a magyar belpolitikáról közöl jegyzetet szombaton.

         "Látványosan" reagált a légiközlekedési szakma a Malév összeomlására: "vagy tucatnyi" légitársaság jelentette be új járatok indítását Budapestről. A jelek szerint azonban egyikük sem fontolgatja, hogy átvegye a Malév olyan "ráhordó" jellegű célállomásait, mint például Kisinyov, Tirana, Belgrád, Szarajevó, Szkopje és Pristina - írta blogbejegyzésében a Financial Times budapesti tudósítója.

Több mint 300 millió dohányos van Kínában

Külföld - 2012-02-10

- Kína felnőtt lakosságának 31 százaléka, mintegy 320 millió ember dohányzik – derül ki a Gallup 2011. évi felmérésből, amelyből a kínai média közölt részleteket pénteken.

 

    Az Egyesült Államok népességénél nagyobb számban dohányzó kínaiaknak a 3 százaléka nő. A kutatás azt is megállapította, hogy Kínában naponta 3000 ember hal meg dohányzással összefüggő betegségekben. A tendenciák elemzői szerint 2050-re ez a szám elérheti a napi nyolcezret.

Román oktatásügy - Felhívás az RMDSZ-hez a marosvásárhelyi orvosi egyetem magyar tagozata ügyében

Külföld - 2012-02-09

Felhívással fordult a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) vezetőségéhez Ádám Valerián, a Romániai Magyar Orvosi és Gyógyszerészeti Képzésért Egyesület titkára, aki a marosvásárhelyi orvosi egyetem magyar tagozatának létrehozását sürgeti, és nyomatékul tüntetést helyezett kilátásba.

Gigantikus bálnacápát fogtak pakisztáni halászok

Külföld - 2012-02-09

Pakisztáni halászok kifogták életük halát: gigantikus méretű cetcápa akadt hálójukba. A lenyűgöző méretű hal majd 11 méter hosszú, és több mint 6800 kilogrammot nyom. A kikötőben két daruval tudták csak partra emelni - írta a The Daily Telegraph brit napilap.

    A halászok elismerték, hogy véletlenül akadtak a bálnacápára, egy mellettük elhaladó halászhajó vonóhálójába akadt bele. Amikor észrevették, már félig öntudatlan volt, és három órával később elpusztult.