A Tudományos és Innovációs Dolgozók Szakszervezete úgy véli, a kormány és az országház hibás döntést hozott a következő évi felsőoktatási keretszámokról.
Hiba a továbbtanulni vágyókat a jelentkezési határidő előtt két hónappal tájékoztatni az államilag finanszírozott létszámok harmadára való csökkentéséről.
A Magyar Rektori Konferencia (MRK) tájékoztatja a közvéleményt, hogy a csütörtökön bejelentett, a magyar felsőoktatást alapjaiban érintő kormányhatározatokkal nem ért egyet. Az előzetes szakmai egyeztetés nélkül hozott intézkedéseket az alábbi indokok miatt elutasítja:
A hajléktalanok társadalmi integrációjára ír ki pályázatot az Emberi Erőforrások Minisztériuma. A 917 millió forintos keretösszegből a fedél nélküli emberek ellátásával foglalkozó intézmények igényelhetnek forrásokat december 15-étől - jelentette be Soltész Miklós szociális, család- és ifjúságügyért felelős államtitkár keddi sajtótájékoztatóján.
A miniszterelnök szerint "nyilvánvalóan lesz" alkotmánybírósági kontrollja az új választási eljárási törvénynek és ez "jól is van így". Orbán Viktor erről pénteken, a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában beszélt. Az interjúban életszerűtlennek nevezte az Alkotmánybíróság hajléktalanokat érintő határozatát, az árfolyamgát lehetőségének kihasználására bíztatott és úgy értékelte: kormányának sikerült megfordítania a "rossz tendenciákat".
Befejeződött a Debreceni Egyetem Tudományegyetemi Karok (DETEK) két intézményének energetikai korszerűsítése: a zeneművészeti kar és a Hajdúböszörmény belvárosában található gyermeknevelési és felnőttképzési kar oktatási épületeinek energetikai felújítása 569,97 millió forintba került, amelyet csaknem 500 millió forinttal támogatott ez Európai Unió - közölte Gaál István rektorhelyettes, a TEK elnöke hétfőn a projektzáró rendezvényen.
Az Európai Bizottság úgynevezett indoklással ellátott véleményt küldött Magyarországnak a telekommunikációs és a kiskereskedelmi szektorra kivetett különadók, valamint a cafeteria-utalványok piacának korlátozása miatt. Ezzel a második szakaszukba léptek a Magyarország ellen ezekben az ügyekben indított kötelezettségszegési eljárások - tudatta szerdán az Európai Bizottság.
A kormány szerdán megtárgyalja az alaptörvény módosítására vonatkozó javaslatot, amely a földdel kapcsolatos alapvető jogokra kétharmados jogszabály megalkotását írja elő, így lesz sarkalatos a földtörvény és néhány más jogszabály is - mondta Lázár János Miniszterelnökséget vezető államtitkár hétfőn, a kormányszóvivői tájékoztatón a Parlamentben.
Az Együtt 2014 Választói Mozgalom alapítószervezetei – a Milla Egyesület, a Magyar Szolidaritás Mozgalom, valamint a Haza és Haladás Egyesület – tudomásul veszik az LMP döntését, miszerint a párt nem kíván intézményesítetten részt venni a változást akaró erők együttműködésben.
- "A hazai média állapota inkább indokolná minőségi alkotómunkát végző kollégák bevonását, mint létszámcsökkentést" – hangsúlyozza közös közleményben hat hazai újságíró-szervezet. Álláspontjukat az "Összefogunk!" címmel, a rászoruló újságírók megsegítésére szervezett, a magyar könnyűzene sztárjait felvonultató jótékonysági koncerten ismertették november 15-én este, a SYMA Csarnokban.
A kajászói gazdák második, Őszi szántás elnevezésű akciója azt mutatja, hogy kezd betelni a pohár, mert az állami földek haszonbérbe adása kapcsán a kormány továbbra sem hajlandó kivizsgálni a nyilvánvaló visszaéléseket, és semmibe veszi az igazukért küzdő embereket. Az LMP nem fogja hagyni, hogy a miniszter a végtelenségig a családi gazdálkodók szemébe hazudjon.
A miniszterelnök szerint sikerült a magyar gazdaság pénzügyi konszolidációja, az új magyar gazdasági modell működőképes. Orbán Viktor ezt az Európai Bizottság szerdai országjelentésében foglaltakra és a Daimlerrel pénteken kötött stratégiai partnerségi megállapodásra alapozva jelentette ki az MTI-nek adott interjúban.
A Magyar Szolidaritás Mozgalom, a bejegyzés alatt álló Milla, valamint a Haza és Haladás Egyesületek 2012. október 23-án létrehozták az Együtt 2014 Választói Mozgalmat.
A három szervezet annak érdekében lépett együttműködésre egymással, hogy a következő parlamenti választásokra létrejöjjön egy olyan széles választói szövetség, amely le tudja váltani a jelenlegi hatalmat, majd a választási győzelem után Magyarországot az alkotmányosság és a jó kormányzás útjára tudja vezetni.
A hazugság hazugság marad akkor is, ha ezerszer ismétlik el. Rogán Antal a mai parlamenti vitanapon leegyszerűsítő módon és lejárató szándékkal vádolta meg a Bajnai Gordon vezette kormányt az államadósság növelésével. A Fidesz frakcióvezetőjének állításával szemben azonban éppen a válságkezelő kormány állította meg 2010-re az államadósság GDP-arányos növekedését.
Az LMP arra kéri a Nemzeti Fejlesztési Ügynökséget (NFÜ) felügyelő Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési minisztert és Lázár Jánost, a Miniszterelnökséget vezető államtitkárt, hogy semmisítsék meg a Jeremie II. pályázat végeredményét és ahelyett írjanak ki újat, ahol a döntéshozatalba a szakmai szervezeteket is bevonják.
A kormány szeretné, hogy legyen megállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), illetve az Európai Unióval - jelentette ki Varga Mihály hiteltárgyalásokért felelős tárca nélküli miniszter a HírTV Rájátszás című műsorában hétfőn.