Archívum

Eredmények megjelenítése 23381-től 23400-ig 68449 találatból.

Az Európai Bizottság figyelmeztette a költségvetés miatt a kormányt

EU - 2018-09-18

Az Európai Bizottság újra figyelmeztette a magyar kormányt, hogy október 15-ig érdemi változtatásokat hajtson végre a jövő évi költségvetésben - mondta Varju László (DK), az Országgyűlés költségvetési bizottságának elnöke kedden sajtótájékoztatón, Budapesten azt követően, hogy más ellenzéki és kormánypárti politikusok mellett találkozott Manfred Bergmann-nal, az Európai Bizottság (EB) Gazdasági és Pénzügyi Főigazgatóságának Magyarországgal foglalkozó új igazgatójával.

Az ellenzéki politikus rámutatott: a magyar kormány korábban megállapodott az Európai Bizottsággal abban, hogy 1,7 százalékos hiányra fog törekedni. A kormány az idei költségvetésben nem hajtotta végre a korábbi vállalást, továbbá a már elfogadott jövő évi büdzsében sem járt el a megállapodás értelmében, holott a bizottság képviselői még időben, a törvény elfogadása előtt, tavasszal figyelmeztették - mondta.

EU-csúcs - Tusk: szükség lehet egy rendkívüli Brexit-ügyi EU-csúcsra novemberben

EU - 2018-09-18

Szükség lehet még egy rendkívüli Brexit-ügyi EU-csúcstalálkozó összehívására novemberben, ennek a lehetőségét is meg fogják vitatni az uniós állam- és kormányfők e heti informális salzburgi értekezletén - írta a vezetőknek küldött keddi meghívólevelében Donald Tusk, az Európai Tanács elnöke.

Orbán Moszkvában: kiegyensúlyozott, kiszámítható a magyar-orosz kapcsolat

Külföld - 2018-09-18

- Kiegyensúlyozottnak és kiszámíthatónak nevezte a Magyarország és Oroszország közötti kapcsolatot Orbán Viktor miniszterelnök kedden Moszkvában a Vlagyimir Putyin orosz elnökkel való tárgyalása előtt.

A kormányfő a Kremlben az őt fogadó orosz elnök társaságában örömét fejezte ki, hogy idén is megtartják a kétoldalú találkozójukat. "Az önnel való találkozónak nagy jelentősége van a magyar politikában, hiszen fontos partnerei vagyunk egymásnak" - mondta Vlagyimir Putyinnak.

Magyarországnak szüksége van a kiszámítható partnerekre, és "örülök annak, hogy évek óta kiegyensúlyozott és kiszámítható a két ország közötti kapcsolat" - fogalmazott Orbán Viktor.

Azt nem mondhatni - folytatta a miniszterelnök -, hogy a nemzetközi környezet mindig kedvező lett volna az együttműködéshez, de "a kedvezőtlen dolgok arra valók, hogy legyőzzük őket", és ez végül is sikerült, mert hiába esett vissza a két ország közötti kereskedelem a szankciók következtében, sikerült megfordítani a tendenciákat.

Megkezdődött a 100-as vasútvonal Debrecen-Ebes közötti szakaszának felújítása

Fontos - 2018-09-18

- Megkezdődött a Budapest-Záhony közötti 100-as vasúti fővonal Debrecen-Ebes közötti szakaszának felújítása, a 2019 őszére befejeződő beruházás 13,8 milliárd forintba kerül - jelentették be a munkálatok szakaszindító ünnepségén kedden Debrecen határában.

A Brexit után nem indokolt a különbségtétel az EU-ból és az EU-n kívülről érkezők között

Vélemény - 2018-09-18

- A brit EU-tagság megszűnése (Brexit) után már nem lenne különösebb ok arra, hogy a brit kormány eltérő letelepedési és foglalkoztatási szabályokat alkalmazzon az Európai Unióból és az unión kívülről érkező munkavállalók esetében - áll a brit belügyminisztérium mellett működő, de hivatalosan független testületként tevékenykedő bevándorlási tanácsadó szervezet (Migration Advisory Committee - MAC) kedden ismertetett jelentésében.

Fokozott biztonsági intézkedésekkel készül Izrael jóm-kipúr ünnepére

Olvastuk - 2018-09-18

- Fokozott biztonsági intézkedésekkel, a palesztin területek lezárásával készül Izrael jóm-kipúr ünnepére - jelentette a Jediót Ahronót című újság honlapja, a ynet.

Időközi polgármester-választást tartanak Bihartordán

Időközi polgármester-választást tartanak vasárnap a Hajdú-Bihar megyei Bihartordán, a tisztségért hárman indulnak.

A Richter megállapodást kötött női termékenységet elősegítő termékkörének bővítésére

Befektetés - 2018-09-18

A Richter licensz és forgalmazási megállapodást kötött női termékenységet elősegítő termékkörének bővítésére - tette közzé a Richter Gedeon Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján kedden.A Richter az L.D. Collins & Co. Limiteddel, egy Egyesült Királyságban bejegyzett vállalattal állapodott meg, annak 400 mg progesterone hatóanyag tartalmú, asszisztált reprodukciós technológián alapuló termékének, a Cyclogestnek az értékesítéséről.

A Richter a terméket az Európai Unió 27 országában forgalmazza majd, a készítmény már megkapta a forgalomba hozatali engedélyeket ezekben az országokban. Az engedélyek tulajdonosának átjelentését követően a Richter a terméket várhatóan 2019 első felétől vezeti be a piacra - közölték

A kormány megtámadja a szavazást az Európai Unió Bíróságán

Jogtudor - 2018-09-18

- A kormány az Európai Unió Bíróságán támadja meg az Európai Parlament (EP) Sargentini-jelentésről szóló szavazását, mivel azon a Lisszaboni Szerződéssel ellentétes módon a tartózkodó szavazatok figyelmen kívül hagyásával született kétharmados többség - jelentette be a kabinet döntését Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter hétfőn.

Trump feloldotta az állítólagos orosz beavatkozással kapcsolatos vizsgálatok több dokumentumának titkosítását

Donald Trump amerikai elnök azonnali hatállyal több olyan dokumentum titkosítását oldotta fel, amelyek a 2016-os amerikai elnökválasztási folyamatba való állítólagos orosz beavatkozás ügyében folytatott vizsgálatokkal kapcsolatosak - jelentette be közleményében Sarah Huckabee Sanders, a Fehér Ház szóvivője hétfő este.

Az amerikai elnök 200 milliárd dollár értékű kínai termékekre vet ki védővámokat

...kontra - 2018-09-18

- Donald Trump amerikai elnök hétfőn közleményben jelentette be, hogy 200 milliárd dollár értékű kínai importtermékekre készül 10 százalékos védővámot kivetni.

Mike Pompeo: az Egyesült Államok jövőre maximum 30 ezer menekültet fogad be

Pro... - 2018-09-18

- Az Egyesült Államok jövőre az ideinél kevesebb, maximum 30 ezer menekültet fogad be - jelentette be Mike Pompeo amerikai külügyminiszter hétfőn.

OGY - DK: a kormány gyáván a nemzet mögé bújik

Belföld - 2018-09-17

A Demokratikus Koalíció parlamenti frakcióvezetője szerint a Sargentini-jelentés nem Magyarországról, hanem a magyar kormányról szól, azonban a kabinet gyáván a nemzet mögé bújik az ügyben.

Gyurcsány Ferenc a kormányfő hétfői napirend előtti felszólalására reagált így, és diktatúra kiépítésével vádolta a kormányoldalt.

"Bárgyúnak" nevezte Orbán Viktor érvelését, mondván, Magyarország ugyan valóban szerepel a jelentés címében, azonban a dokumentumban Magyarországra vonatkozóan egyszer sem, míg a kormányra vonatkozóan 48-szor szerepel kritika.

- Párbeszéd: a miniszterelnök az áruló

Belföld - 2018-09-17

- A miniszterelnököt nevezte árulónak a Párbeszéd frakcióvezetője a Sargentini-jelentés elfogadóival szemben, amikor reagált Orbán Viktor napirend előtti felszólalására hétfőn a parlamentben.

MSZP: Orbánnak papírja van arról, hogy visszaeső jogsértő

Belföld - 2018-09-17

Az MSZP szerint a Sargentini-jelentés elfogadása óta Orbán Viktor miniszterelnöknek papírja van arról, hogy egy visszaeső jogsértő, visszaeső normaszegő.

OGY - Orbán: az ellenzék nemzeti ügyekben álljon a nemzet mellé!

Belföld - 2018-09-17

- Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn a parlamentben arra kérte az ellenzéki pártok képviselőit, hogy "nemzeti ügyekben álljanak a nemzet mellé", és sose szavazzanak Magyarország ellen.

Mint - a napirend előtti felszólalását kommentáló frakciómegszólalások utáni viszonválaszában - elmondta, öt hónappal ezelőtt a parlamenti választáson a magyar nép úgy döntött, hogy "önök akkorák, mi pedig ekkorák", eldöntötte, kinek mennyi bizalmat ad, és kifejezte azon szándékát, hogy a kormány folytassa a család-, gazdaság- és nemzetpolitikáját, illetve a migrációval szembeni fellépését.

A németek többsége továbbra is hajlandó menekültek befogadására

Külföld - 2018-09-17

- A németek többsége továbbra is hajlandó menekültek befogadására és úgy véli, hogy a menekültek gazdaságilag és kulturálisan is kedvező hatással vannak hazájukra, azonban a többség a befogadás korlátozását is fontosnak tartja - mutatta ki egy hétfőn ismertetett felmérés.

A Helsinki Bizottság nem fizet bevándorlási különadót

Jogtudor - 2018-09-17

- A Magyar Helsinki Bizottságnak - saját megítélése szerint - nem kell bevándorlási különadót fizetnie, mivel jelenleg nem folytat a törvény hatálya alá eső tevékenységet - közölte a szervezet hétfőn. Közleményükben azt írták, a Helsinki Bizottságra az adókötelezettség azért nem vonatkozik, mert ügyfeleik nem minősülnek bevándorlónak az adótörvény értelmében, és jelenleg nincsenek olyan tevékenységeik, amelyeket a törvény adókötelesként nevesít.

Paul McCartney 36 év után vezeti újra az amerikai albumlistát

Kultúra - 2018-09-17

- Harminchat év után vezeti ismét az amerikai albumlistát Paul McCartney. A 76 éves brit ex-Beatle új lemezével, az Egypt Stationnel állt a Billboard 200 élére, ez legutóbb 1982-ben fordult elő Tug of War című korongjával.

Párizs is támogatja az Európai Bizottság határvédelmi javaslatait

EU - 2018-09-17

Franciaország is támogatja az Európai Bizottság javaslatait az Európai Unió (EU) külső határainak védelméről - jelezte Emmanuel Macron francia államfő hétfőn Sebastian Kurz osztrák kancellárral a hivatalában folytatott megbeszélés előtt.

A két ország vezetője a szerdán Salzburgban kezdődő EU-csúcs témáiról egyeztet