A jegybanki kamat és az állampapírhozamok csökkenése révén az ingatlanok relatív jövedelmezősége növekszik, és amennyire ma megítélhető, ez a helyzet hosszabb távon is fennmarad - emelte ki Akar László, a GKI-Gazdaságkutató Zrt. vezérigazgatója a napi.hu portál ingatlan konferenciáján kedden Budapesten.
- Ez a hely Magyarország legnagyobb temetője - mondta Áder János köztársasági elnök az auschwitzi munka- és megsemmisítő táborról az ott tartott Nemzetközi Élet Menete megemlékezésen, hétfőn.
Az államfő a lengyelországi eseményen arra emlékeztette a jelenlévőket: mintegy félmillió honfitársa lelte itt halálát.
Az iskolák kizárólag jóváhagyott tankönyvekre adhatják le rendeléseiket, az 1-2, 5-6, 9-10. évfolyamok esetében ez az új kerettanterveknek megfelelő kiadványokat jelenti - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma hétfőn sajtóhírekre reagálva.
Az Európai Bizottság nem függesztette fel a Magyarországnak szánt kifizetéseket, de választ vár a magyar hatóságoktól azokra az aggodalmaira, amelyek az uniós források felhasználásának magyarországi átszervezésével kapcsolatosak - közölte hétfőn Shirin Wheeler, a regionális politikáért felelős Johannes Hahn EU-biztos szóvivője.
- Nyolc világhírű filmrendező és színész kapott helyet Dániából, Dél-Koreából, az Egyesült Államokból, Franciaországból, Iránból, Kínából és Mexikóból a 67. cannes-i filmfesztivál hivatalos versenyprogramjának zsűrijébe, amelynek elnöke a korábbi bejelentésnek megfelelően Jane Campion, Oscar-díjas új-zélandi rendező, forgatókönyvíró lesz - közölték hétfőn a szervezők.
- A szombathelyi törvényszék feladata eldönteni, hogy az uniós fogyasztóvédelmi szabályok értelmében tisztességtelen szerződési feltétel-e egy devizahitel-szerződésben, hogy a bank kikötötte: az esetleges jogvitákban nem rendes, hanem választottbíróság járhat el - derül ki a luxembourgi székhelyű Európai Bíróság hétfőn közzétett végzéséből.
- Az LMP közérdekű adatkéréssel fordult az Oktatási Hivatalhoz, az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézethez, illetve a Könyvtárellátó Nonprofit Kft.-hez, mert tudni szeretné, hogy milyen szempontok alapján állították össze a tankönyvjegyzéket - mondta Osztolykán Ágnes hétfőn.
A Volkswagen pozsonyi üzemében gyárthatják a Lamborghini Ursust, az olasz luxusmárka új városi terepjáróját (SUV) - számolt be a VW konszernből származó, hivatalosan meg nem erősített forrásokra hivatkozva a Hospodárské Noviny (HN) szlovák gazdasági-közéleti napilap hétfőn.
Egy francia turista éhező kukázónak nézte a New Yorkban éppen filmet forgató Richard Gere hollywoodi filmsztárt, és neki adta pizzája maradékát. A The New York Post vasárnapi beszámolója szerint a jószívű járókelő, Karine Valnais Gombeau nem ismerte fel a szerepéhez beöltözött és utcai szemetesekben turkáló színészt. A 42 éves párizsi nő férjével és 15 éves fiával tért be pár napja egy manhattani pizzázóba, és onnan kilépve ment oda a "hobóhoz", hogy felajánlja neki pizzája maradékát.
Az LMP közérdekű adatkéréssel fordul a Belügyminisztériumhoz a közmunkaprogrammal kapcsolatban - közölte a párt hétfőn. A közleményben azt írták, szeretnék, hogy nyilvánosságra kerüljön a közpénzek és az EU-s források "útja a választás előtt és után".
Az LMP szerint a választás után kiderült: a téli közmunkaprogram csak arra szolgált a kormánynak, hogy manipulálja a foglalkoztatási adatokat, és szavazatokat szerezzen a legkiszolgáltatottabbaktól.- "Messze nem vehető bizonyosra", hogy Skóciát függetlenné válása esetén belátható időn belül új tagállamként felveszik az Európai Unióba - írta a skót kormányfőnek címzett, hétfőn ismertetett levelében a brit külügyminiszter.
Telefonon egyeztetett egymással szombat délután Orbán Viktor miniszterelnök és Joe Biden, az Egyesült Államok alelnöke - közölte Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője az MTI-vel.
Biden gratulált Orbánnak Magyarország 15 éves NATO-tagsága alkalmából.
Az Egyesült Államok szilárdan elkötelezett a NATO-t megalapító washingtoni szerződés 5. cikkelyében rögzített kollektív védelem mellett.
A két politikus megvitatta az ukrán helyzetet. Egyetértettek abban, hogy Oroszország meg fogja fizetni az árát annak, hogy támogatja az ukrajnai fegyveres szeparatistákat, nyíltan megsértve ezzel az április 17-i genfi megállapodást.
A holokauszt fájdalma felejthetetlen, és nem is szabad elfelejtenünk, ezért leckeként kell felhasználnunk a fiatalabb generációk számára, hogy óvakodjanak beengedni az antiszemitizmust, a gyűlöletet, a rasszizmust az életükbe - mondta Simon Peresz, Izrael elnöke vasárnap a budapesti Élet menetén elhangzott videoüzenetében.
Április utolsó napjaiban is marad a változékony idő, többfelé várható zápor, de nappal néhol 25 Celsius-fokig is emelkedhet a hőmérséklet. Május elsején több órára kisüthet a nap, de a hosszú hétvégén már többfelé viharossá fokozódhat a szél, és legfeljebb 14 fok lehet - áll az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnapi tájékoztatásában.
- Hétfőtől nem kell vízum azoknak a moldovai állampolgároknak, akik biometrikus útlevél birtokában három hónapnál rövidebb időre szeretnének beutazni a schengeni övezetbe - erősítette meg vasárnap az Európai Bizottság.
A Keleti Partnerségben részt vevő országok közül Moldova az első ország, amellyel szemben az Európai Unió eltörli a vízumkényszert. Az erről szóló rendeletet márciusban fogadta el a tagállamok szakminisztereit tömörítő tanács.
A Lehet Más a Politika (LMP) szerint az Európai Unió nélkül nem lesz sikeres Magyarország, mindazonáltal az EU azonnali reformra szorul - mondta Meszerics Tamás, a párt európai parlamenti (EP-) listavezetője vasárnap Budapesten, sajtótájékoztatón.
Mahmúd Abbász palesztin elnök az izraeli holokauszt-emléknap előtt a modern történelem legszörnyűbb bűntettének nevezte a holokausztot - közölte az izraeli közszolgálati rádió. Abbász a már vasárnap este elkezdődő izraeli holokauszt-emléknapra arab és héber nyelven adta ki különleges üzenetét, amelyet a Palesztin Hatóság hivatalos hírügynöksége, a WAFA honlapján tett közzé. Ő az első palesztin elnök, aki ilyen tartalmú kijelentést tett.