Jövőre tovább bonyolódik az adóadminisztráció Magyarországon: komplikáltabb lesz az áfa-bevallás és az új kisvállalkozási adók sem segítik az átláthatóságot - közölte a BDO Magyarország könyvvizsgáló és tanácsadó cég hétfőn az MTI-vel annak kapcsán, hogy az Országgyűlés várhatóan elfogadja a 2013-ra vonatkozó adóváltoztatásokat.
Az Együtt 2014 Választói Mozgalom alapítószervezetei – a Milla Egyesület, a Magyar Szolidaritás Mozgalom, valamint a Haza és Haladás Egyesület – tudomásul veszik az LMP döntését, miszerint a párt nem kíván intézményesítetten részt venni a változást akaró erők együttműködésben.
Bizonytalan a Financial Times Deutschalnd (FTD) című német üzleti lap jövője, hétvégi német sajtóbeszámolók szerint a tulajdonos a lap megszüntetését tervezi.A Focus című hetilap azt írta, hogy a Gruner+Jahr (G+J) hamburgi lapkiadó vállalat felügyelő bizottsága a soron következő, szerdai ülésén arról határoz majd, hogy megszüntetik az FTD-t és a céghez tartozó négy gazdasági kiadvány közül két másikat is, a Börse Online hírportált és az Impulse című magazint.
Minden idők legjobban fizetett 007-es ügynöke lesz Daniel Craig, aki vasárnapi londoni lapértesülés szerint több mint 50 millió dollárért (11 milliárd forintért) vállalta el két további James Bond-film főszerepét.
A The Sunday Times című tekintélyes vasárnapi brit konzervatív lap beszámolója szerint a következő Bond-epizódok 2014 őszén, illetve 2016-ban kerülhetnek a mozikba.
– Izraeli médiabeszámoló szerint elakadtak a Kairóban egyiptomi közvetítéssel folyó tárgyalások a Gázai övezetben néhány napja légi hadműveletet folytató Izrael és a palesztinok között, miután az övezetet irányító radikális Hamász szervezet olyan feltételeket támasztott a tűzszünethez, amelyeket Izrael elutasított.
Az év üzletembere Sándor József, a Fémalk Zrt. vezérigazgatója; a Példakép Lakics László, a Lakics Gépipari Kft. ügyvezetője; a Merész újító Cserpes István, a Cserpes-Sajtműhely Kft. ügyvezetője; a Jövő ígérete pedig Mészáros Gábor, a chocoMe Kft. tulajdonosa lett - tájékoztatott a 2012-es díjazottakról a tanácsadó cég.
Sűrű három nap vár az országgyűlési képviselőkre a jövő héten, akik hétfőn tizenhat előterjesztés elfogadása mellett végleges formába önthetik a költségvetési kiigazítást célzó intézkedéseket, kedden a magyarországi cigányság felzárkóztatásának esélyeit tárgyalhatják, szerdán pedig a Polgári törvénykönyv (Ptk.) általános vitáját zárhatják le.
Egyre több pénzt hoz az immár több mint 400 millió regisztrált felhasználót jegyző, kínai Twitterként is emlegetett Sina mikroblog, anyacége, a Sina Corp. bevételeinek már több mint 15 százalékát a közösségi platform generálja.
Nem csatlakozik az Együtt 2014-hez az LMP - döntött titkos szavazáson a párt kongresszusa. A döntés után Jávor Benedek frakcióvezető bejelentette lemondását.
Vasárnapra virradóra az LMP csillebérci kongresszusának delegáltjai titkos szavazással úgy döntöttek, hogy a párt nem csatlakozik az Együtt 2014 mozgalomhoz.
A választási eljárásról szóló törvény módosításáról közölt vendégkommentárt a Der Standard című osztrák napilap.
A Bécsi Közgazdasági Egyetem Közép-európai Gazdasági Jogi Kutatóintézetén oktató Marc Vecsey elemzésében arra a következtetésre jut, hogy továbbra is lehetséges lesz fair körülmények között leváltani a kormányt, ehhez a baloldali ellenzéknek csak több szavazatot kell szereznie, mint a konzervatív tábornak.
Az olasz belügyminisztérium és az ügyészség is vizsgálatot indított a november 14-i tüntetések résztvevői elleni rendőri fellépés ügyében - jelentette a szombati olasz sajtó.
Egymás után jelennek meg a tüntetőkkel szembeni agresszív rendőri fellépést bizonyító fényképek és videók az olasz internetes portálokon
A berlini Kertész Imre-archívum megnyitásáról közölt beszámolót szombaton a Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) című német lap A Nobel-díjat csak iróniával lehet elviselni címmel.
Negyedik negyedéve nő a nem teljesítő hitelek állománya a kínai bankrendszerben, ugyanakkor a helyzet a szabályzó hatóság szerint továbbra is kezelhető.A Kínai Banki Szabályozó Bizottság (CBRC) jelentése szerint július és szeptember között - vagyis már sorozatban negyedik negyedéve - tovább nőtt a kínai bankrendszer nem teljesítő hiteleinek állománya.
Magyarországnak nem elsősorban közfinanszírozási helyzete miatt, hanem az országgal kapcsolatos piaci kockázati érzet javítása végett lenne szüksége új IMF/EU-megállapodásra - vélekedtek a kormány és a Nemzetközi Valutaalap közötti újbóli kapcsolatfelvétel évfordulóján londoni elemzők.
Az internetes médiumokat tömörítő szakmai szervezet szerint tisztázásra szorulnak a médiatörvények egyes passzusai az internetes kommentekkel, hozzászólásokkal kapcsolatos felelősségi körök tekintetében.
Leminősítést valószínűsítő felülvizsgálat alá vette Ciprus eddig is mélyen spekulatív, B3 szintű kormánykötvény-kötelezettségeinek kockázati besorolását szombaton a Moody′s Investors Service, elsősorban azzal indokolva a döntést, hogy lassú ütemben folynak az IMF/EU-segélyprogramról kezdett tárgyalások.
Közzétette a nemzeti fejlesztési miniszter a koncessziós pályázati felhívást a dohánytermékek kiskereskedelmére. A kormány honlapján megjelent pályázati felhívás szerint a koncessziós díj a kétezer lakos alatti településeken évi nettó 100 ezer, a kétezer és tízezer fő közötti lakosúaknál 160 ezer, a tízezer fő felettieken 200 ezer, Budapesten, a megyei jogú városokban és a megyeszékhelyeken pedig 240 ezer forint.
Nyíregyházára és Debrecenbe látogatott Marekné dr. Pintér Aranka, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (KIK) megbízott elnöke országjárása során csütörtökön, hogy tájékoztasson és tájékozódjon az iskolák január elsejei átvételének előkészületeiről.
A pedagógusok sztrájkbizottsága 2014 januárjáig vagy 2013 júliusáig halasztaná el az iskolák állami fenntartásba vételét, és megtartaná az igazgatók munkáltatói jogait a Balog Zoltán emberi erőforrás miniszternek megküldött javaslatcsomag szerint - írja a Magyar Nemzet.