Miután a kormány nem tett újabb ajánlatot a jövő évi bértáblára, a közszolgálati szakszervezetek egységes sztrájkbizottságot alakítottak – jelentették be az Országos Közszolgálati Érdekegyeztető Tanács (OKÉT) csütörtök délelőtti, rendkívül rövid ülésén.
A Szociális és Munkaügyi Minisztérium meghirdeti kis- közép- és nagyvállalat, továbbá költségvetési szerv és non-profit szervezet kategóriákban a "Családbarát Munkahely 2007" Díjat.
A vállalatok HR-szakembereinek a felelőssége is, hogy mekkora a dolgozók öngondoskodási kedve és képessége – hangsúlyozta a Világgazdaságnak Gecser Ottó, a Winterthur Biztosító Zrt. vezérigazgató-helyettese, az Öngondoskodás Alapítvány kuratóriumának elnöke, aki szerint bár a középiskolai oktatással a fiatalok pénzügyi ismereteinek a fejlesztése megoldható, a felnőtt lakosság tájékoztatása a munkahelyükön, a foglalkoztatójuk által biztosítható leginkább.
"Ez a korosztály az utolsó reményünk" - összegezte véleményét a magyar labdarúgás helyzetéről Várhidi Péter a Kanada elleni barátságos meccs előtt. A megbízott szövetségi kapitány úgy döntött, nincs értelme tovább halogatni a fiatal ígéretek mélyvízbe vetését, és négy újoncot is a kezdőcsapatba állított.
"Debreceni vonatkozású művek a hadizsákmányként elhurcolt sárospataki könyvek között" címmel kamarakiállítás mutatja be a rendkívül gazdag téma néhány fontos részletét a Debreceni Református Kollégium Nagykönyvtárában. A hatvanegy év után hazakerült könyvanyagnak sok Debrecenhez kapcsolódó kötete van, ez a tény is jól reprezentálja a város egyházi, művelődési, gazdasági súlyát.
2006. október végéig Hajdú-Bihar megyében az APEH kintlévőségeiből kényszerintézkedések hatására csődeljárásból, felszámolásból és végrehajtásból összesen 6 431 747 eFt. bevétel eredt. Ebből végrehajtási eljárás keretében 6 352 326 eFt. folyt be.
A határ menti együttműködés javítása, a határtérség potenciális szennyező forrásait tartalmazó közös leltár készítése, valamint Verespatak ügye is témája volt a Magyar-Román Környezetvédelmi Vegyes Bizottság legutóbbi ülésének. Az ülés jegyzőkönyvét szerdai ülésén hagyta jóvá a kormány.
A szimbolikus jelentőségű első magyar–román kormányülés után a két ország vezetői ismét találkoznak Budapesten november 16–17-én, hogy a két ország polgárait közvetlenül érintő gyakorlati ügyekben egyeztessenek Románia küszöbön álló uniós csatlakozása előtt.
A kormány keresetet nyújt be az Európai Közösségek Elsőfokú Bíróságához a hazai gabonatermelőket hátrányosan érintő, november 1-jétől alkalmazandó európai uniós rendelet megsemmisítése érdekében.
Többcsatornás, a nyugdíjhoz hasonló, egészségügyi biztosítási rendszerre van szükség ahhoz, hogy a laikus beteg helyzete változzon - mondta Bokros Lajos, a Közép-Európai Egyetem (CEU) vezérigazgatója szerdán a Pénzügykutató Zrt. és a HVB Bank Hungary által szervezett egészségügyi konferencián.
Hivatalos eljárásban elkövetett bántalmazás vétsége miatt nyomozást rendelt el a Központi Nyomozó Főügyészség Révész Máriusz fideszes országgyűlési képviselő feljelentése miatt. Az ügynek nincs gyanúsítottja. Ha azonban a bűncselekményt valakivel szemben megállapítják, akkor az illetőt két évig terjedő szabadságvesztéssel sújthatja a bíróság.
Válaszcsapásra utasította Ehud Olmert izraeli miniszterelnök szerdán védelmi miniszterét a nap folyamán elkövetett, halálos áldozatot követelő palesztin rakétatámadások miatt.
Százhuszonkét magyar állampolgár kért politikai menedékjogot az elmúlt négy hétben Svédországban, megalapozott információk szerint további negyven család kiérkezése várható. Ezt a külügyi szóvivő mondta szerdán Budapesten, sajtótájékoztatón.
Az Európai Unió keletei határainak hangsúlyosabb szerepvállalására hívta fel a figyelmet az „Úton az új Európai Szomszédság felé” című konferencia , mely a 2005 decemberében útjára indult nemzetközi programot kívánta bemutatni. A NEEBOR- Keleti Határrégiók Hálózata célja, hogy gyakorlati tapasztalatok megismertetésével erősítse a keleti határok régióinak ismertségét és együttműködésre ösztönözze a szomszédos országok határmenti térségeit.
A jelzáloghitelezési törvény tervezett változásai kedvezően érintik a hiteligénylőket: az új szabályozás lehetővé teszi, hogy a hitelezés folyamata egyszerűbbé és gördülékenyebbé váljon - áll a Magyar Országos Közjegyzői Kamara közleményében.
A rendőrséggel együttműködésben a Katonai Biztonsági Hivatal megtalálta a bakonyi katonai lőtérről eltűnt páncéltörő rakétát, valamint elfogták a rakétát eltulajdonító férfit - közölte Bocskai István, a Honvédelmi Minisztérium szóvivője.
A közelgő téli szezon előtt a Nyírbátori Határőr Igazgatóság felhívja a járművel külföldre utazók figyelmét, hogy határátlépésnél a járművek téli felszereltségét a szomszédos országok szabályozásának megfelelően a határon és az egyes országok belsejében is ellenőrizhetik.