Sport

Eredmények megjelenítése 41-től 60-ig 1659 találatból.

Kl-selejtező - Győzelemmel tért vissza a nemzetközi kupaporondra a Debrecen

Sport - 2023-07-27

A Debreceni VSC 1-0-ra nyert az örmény Alashkert vendégeként a labdarúgó Konferencia-liga-selejtező második fordulós párharcának csütörtökön játszott első mérkőzésén, így csaknem négyévnyi szünet után győzelemmel tért vissza az európai kupaporondra.

A győztes gólt a második félidő elején a montenegrói Stefan Loncar szerezte.A visszavágót egy hét múlva játsszák Debrecenben.A párharc győztese a következő körben az osztrák Rapid Wiennel találkozik majd.

Kl-selejtező - Közel tíz év után tér vissza az európai kupaporondra a DVSC

Sport - 2023-07-26

A Debreceni VSC labdarúgócsapata közel tíz év után tér vissza a nemzetközi kupaporondra, amikor csütörtökön az örmény Alaskert otthonában lép pályára a Konferencia-liga selejtező második fordulójában.

A magyar bajnokság előző kiírásában bronzérmes hajdúsági együttes legutóbb az UEFA Kupa 2014/15-ös idényének kvalifikációjában a fehérorosz BATE Boriszov elleni vesztes párharc során lépett pályára európai kupameccsen. A hajdúságiak azóta a másodosztályt is megjárták, kilenc év elteltével pedig Örményországban lépnek ki ismét a nemzetközi színtérre.

Kl-selejtező - A Rapid Wien várhat a Debrecenre

Sport - 2023-07-24

Egyedül a Debreceni VSC kapott konkrét ellenfelet a labdarúgó Konferencia-liga selejtező harmadik fordulójának hétfői sorsolásán: amennyiben a hajdúsági együttes sikerrel veszi az örmény Alaskert elleni második kört, akkor az osztrák Rapid Wiennel csap össze.

A négy magyar csapat közül a Bajnokok Ligájából átkerült Ferencvárosnak lesz a legkönnyebb feladata, ha túljut az ír Shamrock Roversen, ugyanis a máltai Hamrun Spartans és a georgiai Dinamo Tbiliszi párharcának továbbjutójával találkozik a folytatásban.

Magyar Nagydíj - Verstappen győzött, a Red Bull rekordot döntött a Hungaroringen

Sport - 2023-07-23

A címvédő és kétszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője nyerte vasárnap a 38. Forma-1-es Magyar Nagydíjat a Hungaroringen, egymás utáni hetedik sikerével tovább növelte az előnyét az összetett pontverseny élén, csapatával pedig rekordot döntött.

Magyar Nagydíj - Russell nyerte az esős első szabadedzést a Hungaroringen

Sport - 2023-07-21

George Russell, a Mercedes brit versenyzője volt a leggyorsabb a 38. Forma-1-es Magyar Nagydíj pénteki első szabadedzésén, melyen esős körülmények között próbáltak értékelhető köridőket felállítani és adatokat gyűjteni a pilóták.

A gyakorlás két perc után Sergio Pérez (Red Bull) balesete miatt néhány percig állt, aztán folytatódhatott, de az eső éppen akkor eredt el, amikor a versenyzők megkapták a zöld jelzést és újra a pályára hajthattak. Egy ideig néhányan az átmeneti esőgumikkal próbálkoztak, de sokat csúszkáltak, így több mint fél órán keresztül senki nem futott mért köridőt.

Valamivel több mint 20 perc volt hátra, amikor a finn Valtteri Bottas azt jelentette a csapatrádión, hogy bár a tapadás kicsi, vezethető az autó a pályán, így aztán egyre többen igyekeztek néhány kört megtenni a Hungaroringen

Jégkorong Erste Liga - Teljessé vált a DEAC kerete

Teljessé vált a jégkorong Erste Ligában érdekelt, és Vaszjunyin Artyom személyében új vezetőedzővel készülő DEAC csapata.A felnőtt csapatnál újonc edző kiemelte, hogy voltak nehézségek a keret kialakítása során, de amit a szakmai stáb eltervezett, sikerült megvalósítani.

Vizes vb - Letudta a kötelezőt, százszázalékosan zárta a csoportkört a férfi vízilabda-válogatott

- A már biztosan negyeddöntős magyar férfi vízilabda-válogatott a papírformának megfelelően magabiztos, 21-13-as győzelmet aratott az argentin csapat felett a fukuokai olimpiai kvalifikációs világbajnokság harmadik fordulójában, így százszázalékos teljesítménnyel zárta a csoportküzdelmeket.

Fucsovics a 66., Marozsán a 91. a teniszezők legfrissebb világranglistáján

Sport - 2023-06-19

Fucsovics Márton a 66., Marozsán Fábián pedig karrierje során először a top 100-ba kerülve a 91. a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján. Mindkét magyar játékos hatalmasat lépett előre, a múlt héten Stuttgartban elődöntős Fucsovics 20 helyet javított legutóbbi pozícióján, míg a Perugiában rendezett challenger-besorolású viadalon diadalmaskodó Fábián 22 helyet ugrott előre.

Nikolics Nemanja bejelentette visszavonulását

Sport - 2023-06-11

Bejelentette visszavonulását Nikolics Nemanja 43-szoros magyar válogatott labdarúgó. A zentai születésű 35 éves játékos vasárnap közösségi oldalán közölte, hogy felhagy a profi játékkal. "Amióta elindult a futballpályafutásom, attól rettegtem, hogy egyszer ki kell mondanom: vége! Azért volt mindig is rémisztő ez a gondolat, mert tudtam, ha befejezem, azt kell elengednem, attól kell elbúcsúznom, amit mindennél jobban szerettem csinálni" - írta Nikolics

Debreceni siker a triatlon vegyesváltó ob-n

Sport - 2023-06-04

A Debreceni Sportcentrum csapata nyerte vasárnap a triatlonosok Lengyeltótiban rendezett vegyesváltó országos bajnokságát.

Kajak-kenu vk - Két arany és egy bronz a magyar mérleg az 500-as döntőkben

Sport - 2023-05-14

- A vasárnapi 500 méteres döntőkben két arany- és egy bronzérmet szereztek a magyar versenyzők a szegedi kajak-kenu világkupán.

A két olimpiai számban, férfi K-2 és C-2 500 méteren egyformán magyar diadalnak tapsolhatott a közönség, a vegyes kenus számban pedig bronzérmet gyűjtött a hazai csapat.

Elhunyt Csányi Béla, minden idők legeredményesebb tekézője

- Hosszan tartó, súlyos betegség után, 73 éves korában elhunyt Csányi Béla, minden idők legeredményesebb tekézője, a magyar férfi válogatott szövetségi kapitánya.

Futsal MK - Ismét megvédte címét a Debrecen a nőknél

Sport - 2023-05-07

A nőknél a házigazda Debrecen nyerte a futsal Magyar Kupa vasárnapi döntőjét. A DEAC a Főnix Arénában rendezett fináléban 2-0-ra győzte le a Tolna-Mözs csapatát. Az első félidőben Horváth Viktória, a másodikban Nagy Anikó talált a hálóba.

Férfi vízilabda ob I - Visszajutott a Debrecen

A Debrecen csapata megnyerte a férfi vízilabda ob I/B-t, így egy év után visszajutott az élvonalba.

A magyar szövetség honlapja szerint a DVSE-Master Good az utolsó fordulóban 12-8-ra nyert a bronzérmes Angyalföldi Sportiskola ellen, így 26 mérkőzéséből 25-öt megnyerve jutott vissza az ob I-be.

Hetényi Zoltán szerződést hosszabbított Debrecenben

Sport - 2023-05-02

További egy évvel meghosszabbította szerződését Hetényi Zoltán, a jégkorong Erste Ligában szereplő DEAC kapusa.Erről a debreceni klub hivatalos honlapja számolt be kedden.

Labdarúgó NB I - Mérsékelték Dzsudzsák eltiltását, játszhat a Ferérvár ellen

Sport - 2023-04-28

- A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) fellebbviteli bizottsága pénteken kettőről egy mérkőzésre mérsékelte Dzsudzsák Balázs eltiltását.

Labdarúgó NB I - Debreceni győzelem Zalaegerszegen

Sport - 2023-04-23

A bronzéremért harcoló Debrecen 2-0-ra győzött a kiesés elkerüléséért küzdő ZTE vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójának vasárnapi záró mérkőzésén.

A DVSC maradt a negyedik, a Zalaegerszeg pedig a kilencedik helyen.

OTP Bank Liga, 28. forduló:

ZTE FC-Debreceni VSC 0-2 (0-1)

Zalaegerszeg, v.: Zierkelbach

gólszerzők: Szécsi (35.), Bárány (85.)

sárga lap: Ikoba (56.)

Három alapembere, az eltiltott Dzsudzsák Balázs, Ferenczi János és Christian Manrique nélkül állt ki a Debrecen, amely igyekezett labdaszerzésekből támadásokat vezetni, de sokáig nem tudott veszélyt teremteni a hazai kapu előtt. Bő fél óra helyzet nélkül telt el, majd az első gólszerzési alkalmat a vendégcsapat kihasználta: hazai labdavesztést követően Mance indította pontosan Szécsit, aki a 16-os vonaláról átemelte a labdát a kifutó Demjénen. Egy perccel később a túloldalon Tajti lőtt távolról szépen, Megyeri azonban védett. A rövid felélénkülés után a szünetig hátra lévő időben ismét a mezőnyben folyt a küzdelem. A statisztikai mutatók alapján a ZTE volt némi fölényben, de ez a játékban nem érződött, gólhelyzetekben egyáltalán nem látszott meg.

Női kézilabda MK - A Debrecen nyerte a bronzérmet

A Debrecen 32-26-ra legyőzte az MTK-t a női kézilabda Magyar Kupa bronzmérkőzésén, a tatabányai négyes döntő vasárnapi játéknapján.

Eredmény, a 3. helyért:

DVSC Schaeffler-MTK Budapest 32-26 (13-8)

A fővárosiak csupán tíz mezőnyjátékost tudtak nevezni a találkozóra, mert Anna Kekézovity, Koronczai Petra, Marija Rnic, Simon Petra, Szücs Réka, Román Dorina és Mészáros-Mihálffy Adrienn is hiányzott a keretükből. A túloldalon Hornyák Dóra, Jovana Jovovic és Mariana Costa nem játszhatott.

Vágó Attila, az MTK vezetőedzője már a nyolcadik percben időt kért, mert együttese az elődöntőhöz hasonlóan ezúttal is rosszul kezdett (5-1). Bár a folytatásban sikerült 7-6-ra felzárkózniuk a fővárosiaknak, az első félidő végén több mint nyolc és fél percig nem találtak be. A második felvonás elején már nyolc gól volt a visszafogott lendülettel, mégis magabiztosan játszó DVSC előnye, ezt Dakos Noémi és Pál Tamara találataival némileg csökkentette az MTK, így a debreceniek végül hattal győztek.

A sakkszövetség elnöke szerint Lékó játéka erkölcsi támogatást is jelentene

Sport - 2023-04-19

- Polyánszky Zoltán, a Magyar Sakk Szövetség új elnöke szerint "erkölcsi tartásban is jelentős többletet adna" a válogatottnak, ha Lékó Péter asztalhoz ülne a hazai sakkolimpián.

Jégkorong Erste Liga - Vaszjunyin Artyom lett a Debrecen vezetőedzője

Sport - 2023-04-05

A Debreceni Egyetem klubja honlapjának szerdai híradása szerint a 39 éves magyar tréner segítője Berta Ákos lesz.

Vaszjunyin játékosként az Alba Volán, a Ferencváros, a Dunaújváros és a Debrecen csapatát erősítette, a magyar bajnokságot hétszer nyerte meg, a válogatottban közel nyolcvan alkalommal szerepelt. Szapporóban is tagja volt a keretnek, ahol 2008-ban a nemzeti csapat feljutott az elitmezőnybe.