Sport

Eredmények megjelenítése 121-től 140-ig 1650 találatból.

Tokió 2020 - Bronzérmes a férfi vízilabda-válogatott

Sport - 2021-08-08

A magyar férfi vízilabda-válogatott bronzérmet szerzett a tokiói olimpia vasárnapi zárónapján. Märcz Tamás szövetségi kapitány Európa-bajnok csapata 9-5-re verte a spanyolokat a harmadik helyért kiírt találkozón. A férfiak legutóbb a 2008-as, magyar diadallal zárult pekingi játékokon állhattak dobogóra.

Magyarország mindkét nemnél érmet szerzett a tokiói pólótornán, szombaton a női együttes ugyancsak megnyerte a bronzmeccset.

Magyarország vezeti vízilabdában az olimpiai örökranglistát, ez volt a negyedik bronz 9 arany és 3 ezüst mellett.

Férfi vízilabdatorna, elődöntő:

Magyarország-Spanyolország 9-5 (3-3, 2-2, 1-0, 3-0)

A két válogatott hasonló utat járt be, a magyar a görögöktől kapott ki a csoportban és az elődöntőben, míg a spanyolok a szerbekkel jártak ugyanígy. Ez a két csapat vívta a 2020-as budapesti Európa-bajnokság döntőjét, akkor Märcz Tamás együttese büntetőkkel győzött. A spanyolok emberelőnyös találatával kezdődött a találkozó, Manhercz hasonló szituációból egyenlített. Az újabb fórnál Nagy Viktor védett, a túloldalon Varga Dénes lőtt nagy kapufát. Kettős előnyből Zalánki szerzett vezetést, a spanyoloktól Compte tett ugyanígy, közte pedig Rocha használta ki a fórt. Hárai centerezésével lett újra egyenlő (3-3

Tokió 2020 - Szerbia döntős, a spanyolokkal játszik a bronzért a magyar férfi vízilabda-válogatott

Sport - 2021-08-06

- A magyar férfi vízilabda-válogatott a spanyol csapattal találkozik a tokiói olimpia vasárnapi bronzmérkőzésén, miután a pénteki elődöntőben a szerbek óriási csatában 10-9-re nyertek a hispánok ellen.

Tokió 2020 - Legyőzte a horvátokat és elődöntős a férfi vízilabda-válogatott

Sport - 2021-08-04

A magyar férfi vízilabda-válogatott 15-11-re legyőzte a horvát csapatot a tokiói olimpia szerdai negyeddöntős mérkőzésén. Märcz Tamás szövetségi kapitány együttese kiváló teljesítményt nyújtva, elöl Manhercz Krisztián, a kapuban pedig Nagy Viktor remeklésével diadalmaskodott, a négyből három negyedet megnyerve

Tokió 2020 - Ötezres lehet a maximális nézőszám

Sport - 2021-07-03

Lehetséges, hogy számos sportlétesítmény látogatottsági korlátja tízezerről ötezer nézőre csökken a tokiói nyári olimpián, sőt előfordulhat, hogy teljesen üres lelátók előtt zajlanak majd versenyek - írta a Nikkan Sports.

EURO-2020 - Svájc tizenegyesekkel búcsúztatta a világbajnok Franciaországot

Sport - 2021-06-29

A világbajnok Franciaország 3-3 után tizenegyesekkel 5-4-re kikapott a svájci válogatottól a részben budapesti rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság hétfői második nyolcaddöntőjében, Bukarestben.

Svájc-Franciaország 3-3 (1-0, 3-3, 3-3) - tizenegyesekkel: 5-4

--------------------------------------

Bukarest, Nemzeti Stadion, 22 642 néző, v.: Fernando Andres Rapallini (argentin)

gólszerző: Seferovic (15., 81.), Gavranovic (90.), illetve Benzema (57., 59.), Pogba (75.)

sárga lap: Elvedi (32.), Rodriguez (62.), Xhaka (76.), Akanji (108.), illetve Varane (30.), Coman (88.), Pavard (91.)

Tokió 2020 - Japán hat ország olimpiai csapatainak belépését szigorítja

Sport - 2021-06-27

- A japán kormány hat ország olimpiai csapatainak esetében szigorítja a beutazási feltételeket a koronavírus fertőzőbb, delta variánsának ottani terjedése miatt - írta vasárnap a Jomiuri Sinbun.

A japán lap beszámolója szerint az intézkedések India, Pakisztán, Nepál, Srí Lanka, a Maldív-szigetek és Afganisztán küldöttségét érintik.

Mecsek-rali - Östbergék győztek, Bútor második a Citroen WRC-vel

A világbajnokság WRC2-es kategóriájában címvédő Mads Östberg, Torstein Eriksen páros nyerte szombaton a Pécsen és környékén rendezett Mecsek-ralit, a magyar rali országos bajnokság idei negyedik futamát.

EURO-2020 - Rossi: a legszebb tündérmesékben sem mindig tökéletes a vége

Sport - 2021-06-24

Marco Rossi szövetségi kapitány noha bravúrosnak tartja a Németország vendégeként elért 2-2-es döntetlen, a játékosaival pedig maximálisan elégedett, mégis csalódottan értékelt, mert a magyar válogatott rendkívül közel állt a továbbjutáshoz a részben budapesti rendezésű Európa-bajnokságon.

"Hihetetlennek és elképzelhetetlennek tűnt, hogy továbbjuthatunk, de sajnos a legszebb tündérmeséknek sem mindig tökéletes a vége" - fogalmazott az olasz szakvezető. "Technikai szempontból nem mi vagyunk a legjobb csapat, de vannak más szempontok is. Például taktikai szempontok, vagy az, ahogy a játékosaink egymást kisegítik, ahogy harcolnak minden egyes meccsen".

Magyarország-Portugália: sajnos vereség

Sport - 2021-06-15

84 percig méltó ellenfele volt a magyar válogatott a címvédő Portugáliának.

Mezőnyfölényben játszottak Ronaldóék,de 84 percig jól védekeztek a magyarok.

6 perc alatt összeomlott a válogatottunk.

Folytatódik az egységes DVSC kialakítása

Sport - 2021-06-11

Szervezeti átalakításokkal folytatódik a DVSC egységesítése - jelentette be pénteken, sajtótájékoztatón Szabó Péter, a DVSC Futball Zrt. igazgatótanácsának elnöke a Nagyerdei Stadionban.

A részletekről Ábrók Zsolt ügyvezető elmondta: a kézilabda esetében a felnőttcsapat új vezetőedzője Szilágyi Zoltán, a kézilabda akadémia szakmai igazgatója pedig Vida Gergő lesz. A fiatal szakember már majd évtizedes tapasztalattal rendelkezik, s úgy véli, meg fog tudni felelni az elvárásoknak.

NBA - LeBron James újra 6-osban

Sport - 2021-06-10

A következő szezonban újra 6-os mezszámmal játszik LeBron James, az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) szupersztárja.

Paralimpia 2020 - Újabb magyar kvóta asztaliteniszben

Sport - 2021-06-06
Arlóy Zsófia a kategóriájában a legjobbként végzett a para-asztaliteniszezők laskói selejtezőtornáján, ezzel indulási jogot szerzett a tokiói paralimpiára.

Robert Lewandowski nyerte az európai Aranycipőt

Sport - 2021-05-24

- Robert Lewandowski, a Bayern München lengyel csatára nyerte az európai Aranycipőt, mivel 41 góllal zárta a német labdarúgó-bajnokság elmúlt idényét.

A transfermarkt.de beszámolója szerint a második helyen a hatszoros győztes Lionel Messi, a Barcelona argentin támadója végzett, aki harminc találattal lett gólkirály a spanyol élvonalban. A harmadik helyet a négyszeres aranycipős Cristiano Ronaldo, a Juventus portugál futballistája szerezte meg, aki 29 alkalommal volt eredményes az olasz bajnokságban.

A nemzetközi szövetség felmentette Péni Istvánt, ott lehet az olimpián

Sport - 2021-05-21

- A Nemzetközi Sportlövő Szövetség (ISSF) felmentette Péni István válogatott sportlövőt, akinek a márciusi doppingtesztje pozitív lett.

Péni Istvánnak pozitív lett a doppingtesztje, de indulhat az Eb-n

Sport - 2021-05-16

- Pozitív lett az olimpiai kvótás Péni István márciusi doppingtesztje, ennek ellenére ott lehet a május végi eszéki sportlövő Európa-bajnokságon - jelentette be vasárnap a magyar szövetség (MSSZ).

Az MSSZ hírlevele szerint a sportoló az indiai világkupaversenyen adott pozitív mintát, ami után kezdeményezte önkéntes felfüggesztését a Nemzetközi Sportlövő Szövetségnél (ISSF).

"Mivel a vizsgálat jelen szakaszában a szabotázs ténye megállapítható, az ISSF első döntése értelmében nem korlátozzák az UTE sportlövőjének versenyzési jogait, így az önkéntes felfüggesztés feloldásra került, Péni pedig ott lehet az eszéki Európa-bajnokságon" - áll az MSSZ közleményében.

Férfi kosárlabda NB I - Fehérváron egyenlített a DEAC

Sport - 2021-04-26

A DEAC hét ponttal nyert az Alba Fehérvár vendégeként a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének negyedik mérkőzésén, így 0-2-ről 2-2-re kiegyenlített.

A hajdúságiaknál a szerb Djordje Drenovac a mezőny legjobbjaként 37 ponttal járult hozzá a sikerhez. A párharc ötödik, utolsó meccsére szerdán kerül sor Debrecenben, a továbbjutóra az alapszakaszgyőztes Szolnok vár a négy között.

- Az Alba Fehérvár házigazdaként 114-105-re legyőzte a DEAC csapatát a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének keddi, második mérkőzésén.

Sport - 2021-04-20

A mezőny legeredményesebb játékosa a fehérváriak amerikai-nigériai légiósa, Zaid Hearst volt 34 ponttal, amelyből 24-et az első félidőben dobott.

Labdarúgó NB II - A Nyíregyháza a 96. percben egyenlített a DVSC otthonában

Sport - 2021-04-11

Az éllovas Debreceni VSC 1-1-es döntetlent játszott a vendég Nyíregyházával a labdarúgó NB II 32. fordulójának nyitómérkőzésén, vasárnap.

A találkozó 39. percében Korhut Mihály góljával a hazaiak szereztek vezetést, a vendégek a 96. percben Gresó Mátyás révén egyenlítettek.

EURO-2020 - Nézők előtt rendezik a mérkőzéseket, az MLSZ célja a telt ház

Sport - 2021-04-09

- Az idei Európa-bajnokság mérkőzéseit nézők előtt rendezik meg - jelentette be az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA).

Elhunyt Igaly Diána

Életének 57. évében csütörtökön este elhunyt Igaly Diána olimpiai, világ- és Európa-bajnok koronglövő, a Magyar Sportlövő Szövetség alelnöke. A kiváló skeetlövő koronavírus-fertőzés okozta betegség miatt került kórházba. Halálának hírét Sinka László, a magyar szövetség főtitkára erősítette meg pénteken reggel.

Igaly Diána a magyar sportlövészet egyik legnagyobb alakja, női skeetben mindent megnyert, amit lehetett. Olimpián 2004-ben, világbajnokságon 1998-ban és 2002-ben, Európa-bajnokságon pedig 1989-ben diadalmaskodott egyéniben. A szakág ötkarikás debütálásán, a 2000-es sydneyi játékokon bronzérmet szerzett, összességében a felnőttek között vb-n 11, Eb-n pedig 13 alkalommal állt dobogóra.