A Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége 2007. április 1-től honlapján egy pozitív lista vezetését kezdi meg.
Erre azok a gazdálkodó szervezetek nevei kerülhetnek fel, akik az egyéni fogyasztói panaszok rendezése során, illetve a fogyasztók széles körét érintő ügyekben tanúsított magatartásukkal hozzájárulnak a fogyasztói kultúra fejlesztéséhez.
A budapesti Amerikai Nagykövetség április 3-án 14 és 16 óra között magyar nyelvű webfórumot rendez "Tanulás az Egyesült Államokban" témakörben. A webfórum szakértői Michael Hurley, a nagykövetség közkapcsolati attaséja, Christopher Medalis, az Institute of International Education európai irodájának igazgatója és Litkei Kornélia, Fulbright tanulmányi tanácsadó lesznek.
Két évig terjedő szabadságvesztéssel lesz büntetendő az, aki tiltott pornográf felvétellel él vissza. Ezt a büntető törvénykönyv vitatott módosításához benyújtott indítványt fogadta el az Országgyűlés hétfőn.
Klímavédelmi törvény elfogadását sürgette Al Gore volt amerikai alelnök szerdán a washingtoni kongresszusban; a Földet fenyegető katasztrófáról festett képét és érveit a republikánus képviselők kétkedve fogadták. Az egész bolygót fenyegető veszedelemről beszélt a demokrata politikus a globális felmelegedés következményeivel kapcsolatban a képviselőház egy bizottsági meghallgatásán.
A kormány által kiadott tervezet szolgál várhatóan a közoktatásról szóló törvény tavaszi módosításának alapjául. Ezért nagyon lényeges, hogy a közoktatás dolgozói hogyan vélekednek róla. Fontos számunkra az Ön véleménye is.
Kérem írja meg a pdsz@t-online.hu címre.
Az állami és a magánszektor közötti együttműködés (PPP) egységes eljárási rendjét a tervek szerint 2007 második felében alakítják ki - közölte a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM) kommunikációs főosztálya
A tél enyhébb volt a szokásosnál, a fogyasztók túlnyomó többsége azonban továbbra is magas számlát kap az átalánydíjas elszámolási rendszer miatt. A kormány ezt kívánta orvosolni a vonatkozó jogszabály módosításával: lehetővé tette, hogy a fogyasztók a túlfizetés összegét készpénzben, 8 napon belül visszakapják.
A fogyasztói árak az idén februárban 1,2 százalékkal nőttek az egy hónappal korábbihoz képest, és 8,8 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbi szintet - közölte a Központi Statisztikai Hivatal. Az elemzők, a nagyfokú bizonytalanság miatt, 8,71-8,95 százalék közötti sávba várták a 12 havi fogyasztói áremelkedés ütemét.
Gyurcsány Ferenc miniszterelnöknek nagy mértékben segítségére van a Fidesz gyengesége és megosztottsága - állapította meg a The New York Times vasárnapi cikke.
„Ez a műalkotás nem véletlenül nőnap előtt született: erős kisugárzású és érzékeny élményt ad” − mondta Földes László (Hobo), Németh Ilona Nőgyógyászati magánrendelő című alkotásáról. A zenész ajánlotta ugyanis a művet a közönség figyelmébe március hetedikén, szerdán tizenöt órától a MODEM-ben. Az installáció március tizennyolcadikáig tekinthető meg a fogadótérben.