A lengyel parlament elnöke azzal vádolt meg két alkotmánybírót, hogy együttműködött a kommunista titkosszolgálattal. Az alkotmánybíróság éppen most vitatja meg az átvilágítási törvény alkotmányosságát.
II. Abdalláh jordániai király szerint fennáll annak veszélye, hogy új háború robbanhat ki a Közel-Keleten, ha nem mutatkozik haladás a békefolyamatban. Az al-Ahram egyiptomi lapnak adott nyilatkozatában felszólította a közel-keleti konfliktusban érintett országokat és erőket, hogy ragadják meg az arab béketerv által nyújtott "történelmi lehetőséget".
A II. világháború után Csehszlovákiából kitelepített szudétanémetek mai szervezeteinek politikája, valamint a csehországi roma lakosságnak a kormány általi állítólagos kedvezményes kezelése ellen tüntetett kedden Prágában néhány tucat szélsőjobboldali cseh fiatal.
Az anyaországban is megkezdődött vasárnap reggel nyolc órakor a francia elnökválasztás második fordulója. Az urnákat a nagyvárosokban zárják le a legkésőbb, este 8 órakor. Eddig az időpontig tilos bármilyen közvélemény-kutatási vagy eredménybecslési adat közzététele. Ez a tilalom már péntek éjfélkor életbe lépett.
A török alkotmánybíróság kedden érvénytelenítette az elnökválasztás első, még pénteken tartott, s különben eredménytelenül zárult első fordulóját. A parlamenti voksoláson egyetlen államfőjelölt, Abdullah Gül külügyminiszter indult, de első fordulóban nem kapta meg a kétharmados parlamenti támogatást.
Az egyiptomi Muzulmán Testvériség tizennégy tagját, közöttük két parlamenti képviselőt vettek őrizetbe vasárnap este - közölte a biztonsági erők egyik illetékese. A betiltott szervezet tizennégy tagja egyiküknek a Kairótól északra fekvő Menufíja kormányzóságban lévő lakásán tartózkodott, amikor őrizetbe vették őket betiltott szervezetet propagáló iratok birtoklásának vádjával.
Szabadon engedték egyik francia túszukat az afganisztáni tálibok - közölte szombaton a fanatikus szunnita muzulmán mozgalom szóvivője. Közlése szerint "humanitárius megfontolásból" engedték el a két francia túsz egyikét, egy fiatal nőt. Francia részről még nem erősítették meg ezt a bejelentést.
A képviselőház után a demokrata többségű szenátus is határidőt szabott az iraki csapatkivonás megkezdésére. A szenátus is belefoglalta az iraki és afganisztáni hadműveletekhez pótlólagos forrást biztosító törvény tervezetébe, hogy október 1-jéig meg kell kezdeni az amerikai csapatok kivonását Irakból.
Nevetségesnek minősítette az amerikai külügyminiszter csütörtökön azt a feltevést, hogy tíz, Lengyelországba telepített elfogó rakéta stratégiai fenyegetést jelentene Oroszország számára. Condoleezza Rice Oslóban mondta ezt, a NATO nem hivatalos külügyminiszteri értekezlete előtt, amelyhez csatlakozik Oroszország is.
Abe Sindzo japán kormányfő szerint a szigetország második világháború utáni pacifista alkotmánya idejétmúlt és sürgős reformra szorul. A kormányfő szerdán Tokióban az 1947-es, a megszálló amerikaiak által megfogalmazott békealkotmány 60. évfordulóján tartott ünnepségen beszélt az ország alaptörvényével kapcsolatos új kihívásokról, amelyek között az oktatási, a munkaügyi, a gazdasági kérdések épp úgy megtalálhatók, mint a biztonsági feladatok.
Tavalyi hasonló kezdeményezése után ismét személyes találkozót ajánlott hétfőn Mahmúd Ahmadinezsád iráni államfő George Bush amerikai elnöknek.
Nicolas Sarkozy konzervatív jelöltet 54 százalékkal választanák a franciák államfőnek, ha ma lenne az elnökválasztás második fordulója, Ségolene Royal szocialista jelölt a szavaztok 46 százalékát kapná meg - derül ki az IPSOS közvélemény-kutató intézet felméréséből, amelyet a France 2 francia közszolgálati televízióban ismertettek vasárnap este az elnökválasztás első fordulója becsült eredményeit követően.
Vasárnap reggel 8 órakor megkezdődött a francia elnökválasztás első fordulója, amelyen valamivel több, mint 44,5 millió szavazásra jogosult állampolgár választhatja ki a 12 jelölt közül azt a kettőt, akik május 6-án megmérkőzhetnek a 12 év után búcsúzó Jacques Chirac jelenlegi államfő helyéért.