Archívum

Eredmények megjelenítése 45001-től 45020-ig 68117 találatból.

Markó Béla: a kormányzó USL-lel aláírt megállapodás a romániai magyarság érdekét szolgálta

Vélemény - 2013-01-07

A romániai magyarság érdekét szolgálta az a megállapodás, amelyet a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) a választások előtt kötött a kormányzó Szociálliberális Szövetséggel (USL) - jelentette ki Markó Béla, az RMDSZ volt elnöke.

Több száz embert csaptak be egy pénzügyi szolgáltatást nyújtó cég alkalmazottai

Fogyasztóvédelem - 2013-01-07

Vádat emelt az ügyészség M. Csaba és hét társa ellen, akik egy pénzügyi szolgáltatást nyújtó cég kecskeméti és miskolci irodájának alkalmazottaiként több száz sértettet csaptak be - tájékoztatta a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség szóvivője hétfőn az MTI-t.

  Gyugyi Csilla elmondta: a vádlottak cselekményükkel jogtalan haszonszerzés céljából összesen 326 sértettet tévesztettek meg, és okoztak esetenként 50-450 ezer forint közötti kárt.

’Poloskát’ talált lakásában egy ukrán újságíró

Lehallgató készüléket talált lakásában az Ekszpresz című ukrán lap egyik újságírója - adta hírül hétfőn az ukrán sajtó az érintett lapjának közlése alapján.

  Az újságíró, Tarasz Zozulinszkij nemrég oknyomozó cikket írt Mikola Azarov miniszterelnök családjának a krími tengerparton lévő tulajdonairól. Lapja szerint több hasonló, nagy horderejű leleplező anyagon is dolgozott.

MNB: alig változtak a devizatartalékok decemberben

Pénzügyek - 2013-01-07

A nemzetközi tartalékok alig 17 millió euróval nőttek tavaly decemberben és 33,881 milliárd eurót tettek  ki az év végén - derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) hétfőn közölt legfrissebb előzetes adataiból.

   A tartalékok 3,893 milliárd euróval csökkentek a múlt évben.

    A 2008-ban felvett IMF-hitelből tavaly decemberben 503 millió euró (427,75 millió SDR) hitelrészlet visszafizetése volt esedékes.

Der Spiegel: kémkedtek a dolgozók után az Aldi Südnél

Külföld - 2013-01-06

Éveken keresztül megfigyeltette dolgozóit a németországi központú Aldi Süd nemzetközi diszkontáruházlánc - írta a Der Spiegel című német hetilap vasárnap megjelent számában egy magándetektív beszámolója alapján.

Változatlan a kormányfő álláspontja a kötelező nyugdíjazás ügyében

...kontra - 2013-01-06

- Változatlan Orbán Viktor kormányfő álláspontja a kötelező nyugdíjazás ügyében - közölte Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke vasárnap az MTI-vel az LMP-s Szilágyi László nyílt levelére reagálva. A miniszterelnök korábban azt mondta, egyedi engedéllyel a nyugdíjkorhatár elérése után is maradhatnak a közszférában azok a munkavállalók, akiknek a szakmájában utánpótlásgondok vannak.

LMP: a kötelező nyugdíjazás kegyelemdöfés lesz az egészségügynek

Pro... - 2013-01-06

Nyílt levélben fordult Orbán Viktor miniszterelnökhöz az LMP-s Szilágyi László a közszférában, azon belül az egészségügyi ágazatban alkalmazandó nyugdíj-politikai elveket rögzítő kormányhatározat ellen tiltakozva.

Böjte Csaba iskolaházát segítik a székesfehérvári jótékonysági estély bevételéből

Belföld - 2013-01-06

Böjte Csabának, a Dévai Szent Ferenc Alapítvány alapítójának tavaly a városban elindított Szent Imre Iskolaházát segítik a székesfehérvári jótékonysági estély bevételéből, amelynek fővédnöke Herczegh Anita, a köztársasági elnök felesége, háziasszonya pedig Miklósa Erika operaénekes.

Külföldi sajtó Magyarországról - Német, svájci, osztrák visszhang az Ab döntéséről

Külföld - 2013-01-06

Német, svájci és osztrák lapok, valamint a német közszolgálati műsorszóró is hírt adott az Alkotmánybíróságnak (Ab) a választási eljárásról szóló törvény több rendelkezését alaptörvény-ellenesnek ítélő döntéséről.

  A Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) német konzervatív lap a címlapján közölt hír mellett elemzést is közölt az ügyről Magyarországi választójog - Kinek az előnyére? címmel.

A csehek több mint 80 százaléka nem ért egyet Klaus amnesztiájával

Külföld - 2013-01-06

A csehek több mint 80 százaléka nem ért egyet azzal a közkegyelemmel, amelyet az önálló Cseh Köztársaság megalakulásának 20. évfordulója alkalmával, újévkor hirdetett ki Václav Klaus államfő.

A Median prágai közvélemény-kutató intézetnek a közszolgálati televízió számára készített és szombaton nyilvánosságra hozott felméréséből az is kiderül, hogy a megkérdezettek 90 százaléka szerint az elnöknek részletesen meg kellene indokolnia az amnesztiát.

Százezer látogatónál tart a Szépművészeti Cézanne-kiállítása

Kultúra - 2013-01-06

A Cézanne-kiállítás százezredik látogatóját köszöntötték szombat délelőtt Budapesten, a Szépművészeti Múzeumban.A szerencsés vendég, Tóth Tibor - aki családjával Szombathelyről érkezett a tárlatra - tagja lett a múzeum baráti körének, így többek között egy évig ingyen látogathatja a Szépművészeti és a Magyar Nemzeti Galéria kiállításait .

Nacionalista demagógiával vádolja Tőkés Lászlót az EP szocialista frakciójának alelnöke

Vélemény - 2013-01-06

Közleményben ítélte el Corina Cretu, az Európai Parlament szocialista frakciójának alelnöke Tőkés László EP-képviselő azon kezdeményezését, hogy nyilvánítsák 2013-at az autonómia évének a magyar közösség számára Romániában és az egész Kárpát-medencében - írta a román Agerpres hírügynökség.

Moszkvai ingatlanügy - Hűtlen kezelés helyett minősített bűnpártolással gyanúsítják Tátrait

Belföld - 2013-01-06

Az eddigi hűtlen kezelés helyett minősített bűnpártolással gyanúsítja az ügyészség Tátrai Miklóst, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. korábbi vezérigazgatóját és Császy Zsolt értékesítési igazgatót a moszkvai magyar kereskedelmi kirendeltség eladásának ügyében. Fazekas Géza ügyészségi szóvivő közölte: az államot ért kárt is többre becsülik a korábbinál, összesen mintegy 80 millió dollárra.

Kína: nem kiutasítás a The New York Times újságírójának ügye

Külföld - 2013-01-06

Nem kiutasításról van szó, formai hiba miatt nem hosszabbították meg a The New York Times című amerikai lap újságírójának vízumát tavaly év végén Kínában - válaszolt a korábban elhangzott vádakra a pekingi külügyminisztérium szóvivője.A 45 éves, ausztrál állampolgárságú Chris Buckley ügye az elmúlt héten nagy visszhangot váltott ki a nyugati médiában. Buckley tíz éve tudósít Pekingből, a Reuters, majd idén szeptembertől a The New York Times (NYT) újságírójaként.

USA választás - Az elektori testület megerősítette Obama újraválasztását

Külföld - 2013-01-06

Az amerikai kongresszus két házának együttes ülésén pénteken ismertették az elnökválasztó elektori kollégium szavazatainak összesítését, ami hivatalosan és végérvényesen megerősítette, hogy Barack Obamát tavaly november 6-án újraválasztották az Egyesült Államok elnökének. A szövetséget alkotó 50 államban, valamint a fővárosban leadott elektori szavaztok alapján a testület 332:206 arányban voksolt Obamára republikánus kihívójával, Mitt Romney volt massachusettsi kormányzóval szemben.

NFH: továbbra is sok a jogsértés a termékbemutatókon

Fogyasztóvédelem - 2013-01-06

Továbbra is sok a jogsértés a termékbemutatókon, bár némi javulás tapasztalható a korábbi évekhez képest - ismerteti a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság az összefoglaló jelentésében.

 A fogyasztóvédők 180 árubemutatón végeztek hatósági ellenőrzést 2012-ben február 20. és október 16. között, 117 esetben tártak fel valamilyen jogsértést, így a kifogásolási arány 65 százalékos volt a korábbi 76 százalékkal szemben.

A rezsicsökkentés a februárban érkező számlán érződik majd

A 2013. január elsejével végrehajtott lakossági rezsiköltség-csökkentés hatása először a januári fogyasztásról kiállított, februárban kibocsátott számlán érződik majd - mondta Fónagy János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) államtitkára pénteken sajtótájékoztatón Budapesten.

NGM: nem nőnek a kis- és közepes vállalkozások energiaköltségei

Fontos - 2013-01-04

A 10 százalékos lakossági rezsicsökkentés hatásaként a kis- és közepes vállalkozások terhei sem közvetve, sem közvetlenül nem emelkednek - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénteken az MTI-vel.

Risztov Éva a legjobb a világszövetségnél

Sport - 2013-01-04

Risztov Évát választotta a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség (FINA) a világ tavalyi legjobb nyíltvízi úszójának.

  A FINA Gyárfás Tamás szerkesztette szaklapja, a FINA Aquatics World Magazine bonyolította le a szavazást, amelyben a 202 tagország szakemberei tették le voksukat - összesen 671-en - öt kategóriában a 2012-ben szerintük legkiválóbban teljesítők mellett.

Iraki állampolgárok késeltek meg életveszélyesen egy debreceni fiatalt

Kékhírek - 2013-01-04

Életveszélyes állapotban szállították kórházba azt a 17 éves debreceni fiút, akit két iraki állampolgár késelt meg csütörtök hajnalban a városban. A gyanúsítottakat elfogták - közölte a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője pénteken.Kovács Károly rendőr százados ismertetése szerint a belvárosi Bajcsy-Zsilinszky utcában szóváltás és dulakodás után szúrták meg késsel a fiatalt, majd elmenekültek.